Jak na věc


pletení rasta copánků

NÁVOD na šaty + 2 x Everyday Bebe Lux + 1 x aplikace Srdce

    Prima obchůdek, milé jednání, krásná příze. Určitě se hodlám vracet - a nejenom proto, že mojí vybrané příze nebylo v dané chvíli na skladě dost klubíček, takže si budu v dohlednu přiobjednávat další. Doporučuju!
    Bambusová příze je relativně nový druh příze, ale dokázala si ihned najít své příznivce a stala se velmi populární. Její používání se rychle rozšířilo po celém světě. A nutno dodat, že právem, protože její použití přináší spoustu výhod. Je to krásné, přírodní vlákno, které se výborně nosí ...
    V této sekci najdete základy a techniky pletení , vysvětlivky a různé postupy při pletení.V nabídce jsou také vzory a návody pro pletení .Postupně budu přidávat nové vzory a návody.
    Při pletení se nemusíme vždy 100% držet původního návodu. Lze ho upravit několika jednoduchými způsoby, které přinesou zásadní změnu vzhledu a projekt si tak můžete přizpůsobit podle toho, jak se líbí právě vám. Je to také dobrá cesta, jak využívat stále stejný návod, ale dosáhnout pokaždé naprosto jiného výsledku.
    Solidní e-shop, vždy rychlé vyřízení a zaslání objednávky, příjemné jednání. Dokonce i poradí pokud si nevíte rady s pletením :-). Mohu jenom doporučit.


Vše co potřebujete vědět o velikosti jehlic

    Je známo, že pletení uklidňuje, uvolňuje a navíc je i praktické (vždyť který jiný výrobek, lze po dokončení zcela rozpárat?). U nás se k tomu všemu můžete svým výtvorem i pochlubit. Pošlete nám obrázek Vašeho originálního výrobku a my jej zveřejníme a pochválíme. Zasílejte na info@napleteni.cz
    Učit děti plést je velká radost, kterou můžete společně sdílet a těšit se nejen ze společné práce, ale také z hotového výsledku. Je tu ovšem několik úskalí, která by mohla znamenat frustraci pro vás nebo vaše dítě. Pojďme si o nich něco říci, abyste se mohli připravit na možné situace nebo reakce dětí.
    Každá pletařka nebo pletař potřebuje dobré značkovače oček. Značkovače jsou malí, ale šikovní pomocníci, které si rychle oblíbíte. Jsou většinou kulatého nebo oválného tvaru, aby hladce klouzaly po pletací jehlici, a obvykle jsou vyrobeny z plastu nebo kovu.
    Zapracování volných konců příze je nezbytným krokem na konci každého projektu pletení. Dokonce i ten nejmenší projekt má nejméně dva konce – na začátku pletení a na ukončení. U větších projektů samozřejmě bývá volných přízí, které je potřeba začistit, více.


Nemáte trpělivost nebo zkušenosti s pletením ponožek?

    Dále existují směsy, které byste v pletacím sortimentu nečekali – jako hedvábí s viskózou, samet, žinylka, kůže, lurex. Lurexové halenky jsou parádním kouskem v šatníku. V žinylkovém svetru se dobře ohřejete. Jak se vzdálenosti zkracují, můžeme plést i z egyptského papíru. Můžeme plést i z afghánské vlny, můžeme plést i z Alpaky z Peru nebo z vlny z Afghanistánu.
    Pletení s přízemi, které obsahují podíl bavlněného vlákna nebo jsou čistě bavlněné, má svá specifika. Někteří na bavlněnou přízi nedají dopustit, jiní ji zatracují. Bavlněná příze se od běžných pletacích přízí rozhodně významně liší, pojďme si o ní něco více říci.
    Pletení a háčkování nám vždy zabere několik dní nebo týdnů, než svůj projekt dokončíme. Jak si rozpracované pletení ukládat úhledně, bezpečně a současně tak, abychom ho měli vždy po ruce? Možností je spousta a každé z nás může vyhovovat jiný způsob.
    Naše babičky pletly, aby nás oblékly. V dnešní uspěchané době už nepleteme z nouze, ale vyloženě z radosti, pro relaxaci a přitom i užitek. Rozhodli jsme se doplnit český trh s pletacími potřebami o výběr těch nejlepších vysoce kvalitních přízí z Turecka a dále i několik novinek z oblasti pletacích jehlic. Našim záměrem není vytvořit další přeplněný eshop, nýbrž nabídnout vám výběr toho nejzajímavějšího čím se při pletení potěšit.


Návod na dětskou šálu s dutinkou na protažení

    Než se pustíte do samotného pletení ponožek (nebo jiných pletených výrobků), doporučuji uplést si malý zkušební vzorek. Bude vás to stát jen trochu času a učitě se vám to vyplatí. Nepodlehněte pokušení se této přípravě vyhnout, uvidíte, že to bude trvat jen chviličku a pletení ponožek pak bude od začátku příjemnější :-).
    Všechno začalo s jedním háčkem. Rybáři si v dávných dobách vyráběli sítě, do kterých lovili ryby. Jejich ženy si z nich vzaly vzor a s malými háčky započaly háčkovat. To ale už uměly vyšívat, paličkovat, šít. Objevují se nové neologismy – jako švadlena, krajkářka, pletařka. Pouze od slovesa paličkovat se žádné činitelské pojmenování neobjevilo. „paličkovice“ se jaksi neujala.
    S pokrokem dnes již máme na výběr ohromnou škálu materiálů, směsí vlny, bavlny, akrylu, mohéru, kašmíru nebo třeba angory.
    Většina návodů na pletení obsahuje kromě údajů o přízi, střihu a vzoru také informaci o doporučené síle pletacích jehlic. Vhodné jehlice jsou totiž jednou ze základních podmínek úspěšného dokončení vašeho projektu.


Kojenecké bačkůrky růžovobílé NÁVOD

    Novou módou je ručně zpracovávaná 100% vlna. Příze tudíž není pravidelně silná,či slabá, ruční zpracování je na první pohled zřejmé.Jestli Vás zajímají nové trháky v zimních přízích – zahleďte se do stránek e-shopu . Potkáte na nich 100% ručně zpracovanou vlnu, nepravidelně barvenou, vždy ca 4 dobře se doplňující odstíny barev. Hotový výrobek není melírovaný, nýbrž se na upleteném kuse nečekaně, neopakovatelně barvy řadí , navazují a prolínají.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00