Jak na věc


plísen na nohách

Rhassoul, ghassoul, marocký jíl nebo lávová zem?

    Nejčastěji plíseň způsobuje několik druhů mikroskopických hub a kvasinek. Tyto houby milují teplo a vlhkost - proto se tak rády vyskytují právě na nohách. Přenášejí se kontaktem od nakažené osoby nebo při kontaktu s infikovaným prostředím. Nejčastěji si mykózu nehtů odneseme z koupaliště, veřejných sprch, saun nebo záchodu. Pokud už u vás plíseň nehtů propukla, je nezbytně nutné se právě takovým místům vyhýbat - omezíte tím nakažení ostatních lidí.
    Onychomykóza má tendenci nacházet se u lidí s oslabenou imunitou. Mezi ně patří nejčastěji důchodci, diabetici a těhotné ženy. Někdy bývá nemoc nehtů ukazatelem závažnějších problémů.
    Plíseň na nehtů u nohou, neboli Onychomykóza dokáže pořádně pozlobit nejednoho vyznavače otevřených bot či sandálů. Jak se říká, nehty, stejně jako oči, jsou přímým ukazatelem zdraví člověka a jeho duševní pohody. Proto bychom určitě problém, jako je mykóza nehtů neměli přehlížet.
    Průměrná doba, než se celý nehet úplně obnoví, bývá například u palce 6 - 12 měsíců. Nevýhoda léků pro vnitřní užití je možnost vedlejších účinků - je tedy nutné před užitím navštívit lékaře.


Jak se starat o poškozený nehet

    Léčba mykózy vyžaduje velice šetrnou péči o postižené nehty. Odrůstající nehet je potřeba pilovat kvalitním pilníkem, který nehet ještě více neroztřepí a bude sterilní. Pro tyto účely můžeme doporučit skleněné pilníky, které mají rovnoměrnou brusnou plochu a dají se lehce sterilizovat. Na zastříhávání nehtu jsou potřeba kvalitní ostré nůžky nebo kleště, které nehet více nepoškodí.
    Exoderil je zástupce lokální léčby - jedná se o speciální krém, který se používá přímo na postižený nehet. Účinné látky tohoto krému pronikají přímo do nehtů, kde jsou schopny parazitující houby zničit. Tento přípravek je používán i při ostatních kožních problémech. Po aplikaci velice rychle zbavuje pacienta svědících pocitů a nastává úleva.
    Jednoduše řečeno, máme možnost bojovat s mykózou dvěma způsoby - lokálně (mastí, roztokem - Exoderil), nebo "vnitřně" užíváním léků, které se dostanou do krevního oběhu. Pro nejefektivnější a nejrychlejší výsledky se doporučuje zkombinovat oba způsoby naráz.  Vše záleží na velikosti postižení a doporučení odborníka.
    Druhý způsob jak vyzrát na plíseň nehtů, je léčba perorálně (vnitřně). Při této léčbě pacient používá denně speciální léky, které mu do krevního oběhu dodají účinné látky. Tyto látky pak zabraňují parazitujícím houbám rozmnožování a působení na nehet. Poškozený nehet tedy nahradí nový a zdravý.


Třezalka, výtečné bylinné antidepresivum

    Kožní plíseň (nebo-li tinea) postihuje nejčastěji oblast chodidel nohou a nehty. Nejčastěji se plíseň na nohou může přenášet na veřejných koupalištích, v bazénu, společných sprchách, saunách, veřejných sportovních a wellness studiích. Nejprve se plíseň na nohou objeví mezi prsty a svědí. Kůže je buď zarudlá a oteklá, nebo je bílá a odlupuje se. Může nastat pocit pálení, nebo se mohou vyskytnout šupinky. Nemocný, který má plíseň nohou, má nepřetržitý pocit vlhkých nohou a jeho nohy i nehty většinou nevábně voní. Jako největší problém při plísni na nohou jeví svědění a odlupování kůže. Pro omezení kožní plísně doporučujeme Tea Tree Oil samostatně nebo obsažený v  Antiseptickém balzámu na nohy nebo  MANUKA Mycofoot spray, který obsahuje jedno z nejsilnějších přírodních antimycotik.  V léčbě příznaků kožních plísní se úspěšně uplatňují speciálně upravené produkty Chytrá houba. Doporučována je i jednoduchá koupel ve speciálních solích na nohy nebo v Soli z Mrtvého moře.
    Při léčbě onychomykózy je nutné parazita úplně zlikvidovat a zabránit tak další infekci. Léčba plísně nehtů bohužel není krátkodobá záležitost a vyžaduje velkou spolupráci samotného pacienta.
    Na první pohled se dá poznat, že nehet ztrácí svůj hezký a zdravý vzhled. Plíseň nehtů se vyznačuje například žloutnutím, zrohovatěním a oddělením nehtu od nehtového lůžka. Mykóza nehtu se může rychle přenést na ostatní nehty, proto je velice důležité, začít s léčbou co nejdříve.
    Exoderil můžete použít jak u dospělých tak u dětí. Zvýšenou pozornost věnujte nanášení krému a hlavně důkladnému umytí rukou po aplikaci. Krém se nesmí dostat do očí. Před koupí tohoto produktu, doporučujeme zjistit, jestli bude vhodný pro váš zdravotní problém.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00