Jak na věc


petrovice u nového bydžova

Záměr na prodej části obecní parcely

    Již druhým ročníkem poháru hasičských veteránů, přivítali marklovičtí hasiči v sobotu 23. června všechny malé i velké nadšence tohoto netradičního sportu. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Středa 6. června patřil v Petrovicích u Karviné sportu. V areálu TJ Inter Petrovice se konal další ročník mezinárodních atletických závodů o pohár starosty obce. (více na www.PetroviceUK.TV)
    V areálu petrovického kulturního a společenského centra probíhala od čtvrtka 13. září do soboty výstava nazvaná „Hasiči na hranici včera a dnes“. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Petrovice u Karviné hostily 4. ročník okrskové hasičské soutěže pro mládež o putovní pohár. Ve zdejší tělocvičně si své síly změřili ti nejmladší hasiči a hasičky. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Společenský sál Kulturního centra v Petrovicích u Karviné patřil v pátek 12. května seniorům. Akce, kterou pořádá místní klub důchodců 2krát ročně se pokaždé těší hojné návštěvnosti. Ne jinak tomu bylo i letos. (více na www.PetroviceUK.TV)
    V sobotu 13. ledna se v Petrovicích u Karviné – Závadě konala Valná hromada místního Sboru dobrovolných hasičů. Valné hromadě byl přítomen starosta Petrovic u Karviné. (více na www.PetroviceUK.TV)


Pozvánka na 81. zasedání ZO Petrovice

    Ve čtvrtek 14. prosince proběhla v petrovickém kostele svatého Martina další z tradičních prosincových akcí – vánoční zpívání, které navodilo krásnou vánoční atmosféru. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Vystoupení dětí ZŠ a MŠ Petrovických základních škol, při příležitosti otevření Kulturního centra Petrovic u Karviné“ z regionu Karvinska v Moravskoslezském kraji. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Domeček s verandou, prolézací tunel a kreslící tabuli nabízí dětem z mateřské školy v Dolních Marklovicích zbrusu nově vybavené školní hřiště, jehož herní prvky splňují nároky pro bezpečnou hru. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Každý rok, kdy se listí na stromech zbarví do žluta a nastane tak podzimní období, se scházejí senioři z Petrovic u Karviné na společenském posezení. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Více jak 20 let máme dobře zaškolené a loajální pracovníky, kteří jsou odborníky ve svém oboru, včetně odborných prací a vedoucího oddělení, které se skládá ze špičky v oboru.
    V Polské obci Godow se v úterý 13. února sešli zástupci Godowa a Petrovic u Karviné, aby zde projednali pokračování stávající spolupráce. (více na www.PetroviceUK.TV)


Pozvánka na 69. zasedání ZO Petrovice

    V soukromé galérii Stanislava Zormana v Dolních Marklovicích byla v těchto dnech slavnostně odstartována výstava sochařských a malířských prací, nazvanou „Den s uměním pro malé i velké“. (více na www.PetroviceUK.TV)
    U všech našich dodavatelů máme dlouhodobě dobré vztahy a máme je i my prověřené! Vždy musí splňovat veškeré standardy kvality. I to je další náš benefit.
    Krásné kulturní centrum v obci Petrovice u Karviné je hojně využíváno a u občanů velmi oblíbené. Není se tedy čemu divit, že perfektně posloužilo pro konání výstavky výrobků petrovických žen spojené s přátelským posezením. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Obec Petrovice u Sedlčan leží v malebném kraji na pravém břehu Vltavy mezi městy Milevsko a Sedlčany v oblasti nazývané "Čertova hrbatina". Samotné Petrovice jsou posazeny do mělké kotliny (450m n.m.) ze všech stran obklopené kopci a návršími. Nejvyšší je Kozlov (709 m n.m.).
    V sobotu 11. srpna se v prostorách hasičské zbrojnice SDH Závada v Petrovicích u Karviné, konalo odpoledne s integrovaným záchranným systémem. (více na www.PetroviceUK.TV)


Pozvánka na 74. zasedání ZO Petrovice

    V Petrovicích u Karviné oslavily v sobotu 2. června svůj den. Akce nesla název Radovánky aneb dětský den, který již potřetí pořádá sdružení rodičů při petrovické základní škole ve spolupráci s místním českým svazem žen a obecním úřadem. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Romské kulturní centrum v Karviné opět ožilo karnevalem. Nedělní odpoledne bylo připraveno pro dětí z mateřské a základní školy z Dolních Marklovic. (více na www.PetroviceUK.TV)
    V místní tělocvičně základní školy Petrovice se konal v sobotu 9. prosince již třetí ročník výstavy vánočního cukroví spojenou s prodejem rukodělných výrobků.  (více na www.PetroviceUK.TV)
    Firma B.E.S. – Petrovice byla založena v roce 1993, ale její funkční období začalo až okolo roku 2000, kdy se stala náhradou za klasické podnikání fyzické osoby Bohumila Šimáka. Původní textilní společnost dostala právní řád s. r. o.
    Den plný dobré zábavy, jídla i pití prožili lidé v Petrovicích u Karviné na Karvinsku. Probíhaly zde již 24 obecní slavnosti. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Noc s Andersenem je akce knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují mezi knížkami u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře, Hanse Christiana Andersena. (více na www.PetroviceUK.TV)


Pozvánka na 85. zasedání ZO Petrovice

    Cyklistika je na velkém vzestupu a je vyhledávanou aktivitou pro mnoho rodin v České republice, každá cyklostezka je tak vítaná, a to nevyjímaje tu, která spojuje obce Petrovice u Karviné a polský Godov. . (více na www.PetroviceUK.TV)
    V pondělí 11. prosince proběhlo v Petrovicích u Karviné proběhlo 20. a v letošním roce zároveň poslední zasedání zastupitelů. (více na www.PetroviceUK.TV)
    V petrovické tělocvičně se i letos odehrál každoroční florbalový turnaj o pohár starosty obce Petrovice u Karviné. Letos jde již o 17. ročník tohoto turnaje. (více na www.PetroviceUK.TV)
    11. listopadu slaví svátek Martin a traduje se, že jeho příjezdem napadne sníh. Ten k zimě patří a radost by udělal hlavně dětem. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Řev motoru a pach benzínu zaplnily společně se stovkami fanoušků v neděli 8. července Petrovickou kotlinu, kde se koná každoročně mezinárodní mistrovství České republiky v motokrosu. Letos je tomu právě 41 let, kdy poprvé spatřila motokrosová trať v Petrovicích u Karviné světlo světa. (více na www.PetroviceUK.TV)


Informace registračního úřadu k volbám

    Plesová sezóna není určena jen dospělým, ale je to i období dětských karnevalů, a tak se taneční sál Rómského kulturního centra v Karviné v sobotu 25. února odpoledne proměnil v rej masek. Tématem letošního karnevalu se stala zima. (více na www.PetroviceUK.TV)
    V sobotu 4. srpna se v Petrovicích u Karviné v části Marklovice, konal již 13. ročník soutěže O putovní pohár sboru dobrovolných hasičů v požárním útoku. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Ukázka z vystoupení taneční skupiny Marendi v rámci kulturního programu při příležitosti slavnostního otevření nového kulturního centra.“ z regionu Karvinska v Moravskoslezském kraji. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Již od samého začátku podnikání v textilní průmyslu bylo jasné, že tento dříve velice populární a dobře rozjetý průmysl v Čechách bude mít budoucnost, a to, že jsme stále zachovali výrobu u nás v Petrovicích, je naším hlavním benefitem a plusem oproti jiné konkurenci, která je pouze obchodního rázu.
    Tu správnou vánoční atmosféru se snažily v úterý 19. prosince naladit posluchačům v kostelíku Nanebevstoupení páně v Dolních Marklovicích, děti z místní Marklovické základní školy. (více na www.PetroviceUK.TV)


Pozvánka na 76. zasedání ZO Petrovice

    V sobotu 24. listopadu, se v nově rekonstruovaných prostorách kulturního centra v Petrovicích u Karviné, uskutečnil ke 100-mu výročí vzniku samostatného Československa, koncert komorního sboru „Permoník“ z Karviné. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Celou firmu založila a řídí rodina Šimákova, vždy jsme byli rodinná firma, která klade důraz na kvalitní výrobu, dobrý vztah s lidmi ve výrobě a osobní kontakt se všemi odběrateli, kteří od nás odebírají již více než 20 let kvalitní bytový textil. Snažíme se vždy nastavit rovnocenné podmínky pro všechny, dbáme na ekologii a většinu zisků opět vkládáme na rozvoj naší firmy. Veškeré nemovitosti máme ve svém vlastnictví, udržované a v perfektním stavu. Máme vyvážené cash flow a jsme schopni pracovat bez zadlužení a dlouhodobých úvěrů. Základ je pro nás značka a kvalita s ohledem na budoucnost.
    Poslední listopadovou sobotu byli v obřadní síni obecního úřadu slavnostně přivítání starostou obce Mariánem Lebiedzikem noví občánci. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Na kynologickém cvičišti v Petrovicích u Karviné se v sobotu 1. září konal první ročník petrovické Vořiškiády tzv. „Voříšek příhraniční“. (více na www.PetroviceUK.TV)


Pozvánka na 3. zasedání ZO Petrovice

    V zasedací síni obecního úřadu v Petrovicích u Karviné proběhlo v pondělí 5. března v pořadí již 21 zasedání Zastupitelstva obce. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Zastupitelé obce Petrovice u Karviné se v pondělí 3. září sešli na obecním úřadě, aby naposledy rozhodovali a hlasovali v tomto volebním období. (více na www.PetroviceUK.TV)
    V pátek 22. prosince vystoupil v kostele svatého Martina v Petrovicích u Karviné Koncertní sbor Permoník společně s Mužským komorním sborem Permoník a Cimbálová muzika Tolar.. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Velký den zažili malí předškoláci, ale i jejich rodiče. Na všech základních petrovických školách proběhl zápis do prvních tříd. (více na www.PetroviceUK.TV)
    „Myslivost očima dětí“ je název skvělé výstavy, která v listopadu proběhla v přísálí nové vybudovaného Kulturního centra Petrovic u Karviné. . (více na www.PetroviceUK.TV)
    V sobotu 4. srpna v odpoledních hodinách se v Petrovicích u Karviné v části Marklovice, konal již 44. ročník soutěže hasičských nadšenců.(více na www.PetroviceUK.TV)


Pozvánka na 82. zasedání ZO Petrovice

    Z Petrovic až do Betléma, tento kouzelný název měl vánoční koncert v obci. Dřevěný kostel Nanebevzetí Páně v Dolních Marklovicích byl zaplněn do posledního místečka. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Sobotní dopoledne 28 dubna přivítali zástupci obce Petrovice u Karviné na obecním úřadě rodiče a nejbližší příbuzní se svými nejmenšími ratolestmi.(více na www.PetroviceUK.TV)
    Neklamným znamením toho, že se nezadržitelně blíží jaro a s ním spojené i velikonoční svátky svědčí i Výstava s velikonoční tématikou, která přilákala v neděli 25. března do petrovické tělocvičny mnoho návštěvníků. (více na www.PetroviceUK.TV)
    V Petrovicích u Karviné si mohou lidé vyzkoušet něco nového, a přitom si zlepšit svou fyzickou kondici nebo zhubnout, a to díky společnému cvičení pro veřejnost, které funguje v místní petrovické tělocvičně. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Konal se zde již druhý ročník Gulášfestu, pořádaný českým svazem žen. Přesně v pravé poledne bylo odstartováno hlavními organizátory celé kuchařské klání.(více na www.PetroviceUK.TV)


Záměr na prodej obecního majetku

    Vánoční svátky se nezadržitelně blíží a k nim bezesporu patří i nazdobený stromeček. Ten petrovický, před radnicí byl za účasti široké veřejnosti slavnostně rozsvícen v předvečer první adventní neděle. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Ve čtvrtek 28. června krátce po 12. hodině se v Petrovicích u Karviné slavnostně rozloučili s žáky devátých tříd místní základní školy. Letos poprvé se tento slavnostní akt konal ve velkém sále nově vybudovaného a v letošním roce otevřeného kulturního centra.. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Do kostela svatého Martina v neděli 12 listopadu zavítali sopranistka GRAŻYNA WILK-BIERNOT, barytonista Jiří Černý, varhaník KAMIL NOVÁK a pianista Lukáš Michel. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Obec Petrovice u Karviné v tomto týdnu poděkovala dárcům krve. Ocenění byli 4 dobrovolní dárci, za to, že neváhají darovat životadárnou, ničím nenahraditelnou tekutinu. (více na www.PetroviceUK.TV)
    Petrovická divácky oblíbená trať byla tentokrát obklopena skalními fanoušky sajdkár krosu a čtyřkolek, kteří zde spolu se závodníky prožívali chvíle plné adrenalinových zážitků. (více na www.PetroviceUK.TV)


Pozvánka na 80. zasedání ZO Petrovice

    Děti z Petrovic si užily v Beskydech lyžařský výcvik. Ve skiareálu Řeka se učily děti z petrovických základních škol lyžovat, a to v rámci zimních ozdravných pobytů. (více na www.PetroviceUK.TV)
    V sobotu 17. února krátce po deváté hodině začalo v petrovické tělocvičně u základní školy slavnostní zahájení pátého ročníku turnaje „o pohár starosty“ v Badmintonu. (více na www.PetroviceUK.TV)

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00