Jak na věc


pestrá strava pro vlasy

Zvířata zobrazená ostatními uživateli

    K chovu tohoto druhu jsem se odhodlal již před řadou let. Při první sezóně se ptáci podle mého očekávání k hnízdění neměli. Samice byla mladá, nezbývalo než čekat na další rok. Ten začal slibně. Sameček krmil samici, která před ním dříve prchala. Po vypuštění do větší zahradní voliéry tato aktivita neustávala. Dokonce jsem několikrát sledoval i páření. Samice začala navštěvovat budku, ze které se často ozývalo její hrabání. Na dno budky dávám piliny smíchané s hlínou. Samec v této době samici často proháněl po voliéře, dokud se neschovala v budce. Samiččino nervózní hrabání trvalo asi 10 dnů a v budce se objevilo první vejce. Velikostí jen o maličko větší než u korel, ovšem kulatější. Zasednutí jsem pozoroval přibližně od 4. sneseného vejce. V této době byla kontrola obsahu budky stále obtížnější. Dobře sedící samici nerad ruším, proto se snažím o kontrolu raději v době, kdy je mimo budku. I to se nedařilo vždy, protože samice na moji přítomnost reagovala velice rychlým úprkem zpět do
    K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějšími oceněními jsou nominace a hlavní ceny soutěží Czech Press Photo, Czech Nature Photo a z Festival de l'Oiseau et de la Nature ve Francii.
    Rosela pestrá je jednoznačně nejčastěji chovaná rosela v klecích českých chovatelů. Podrobný popis vzhledu tohoto druhu naleznete v každé literatuře, proto je zbytečné se mu zde podrobně věnovat. Připomenu pouze to, že rosela pestrá patří k nejpestřeji zbarveným papouškům. Rozlišení pohlaví není u rosel pestrých nikterak složité. Samička má kulatější hlavičku a celkově je méně výrazně zbarvena než sameček, který je mohutnější.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00