Jak na věc


personální agentura

Poradna životopis, průvodní dopis, pohovor

    Personální oblast má na starosti vše, co se týká pracovního poměru. Její zaměstnanci jsou první, se kterými přijde potenciální uchazeč o zaměstnání do styku.
    Pokud zaměstnavatel a kandidát, kterého personální agentura doporučila, uzavřou pracovní smlouvu a kandidát nastoupí do nového zaměstnání, došlo úspěšně k uzavření výběrového procesu a činnosti personální agentury. Spokojenost by měla být u všech zúčastněných stran:
    Oddělení Recruiting a péče o zaměstnance pečuje o kariérní stránky, prezentuje Kaufland jako atraktivního a stabilního zaměstnavatele na veletrzích, pracovních portálech, v různých tištěných i onlinových médiích. Toto oddělení mimo jiné také koordinuje a podporuje akce organizované pro své stávající zaměstnance. Podílí se na interní komunikaci a objektivně měří efektivitu jednotlivých nástrojů personálního marketingu.


První kontakt mezi personální agenturou a uchazečem

    Úkolem úseku Recruiting a péče o zaměstnance je praktická aplikace personálního marketingu. Jeho práce začíná cíleným náborem (recruiting), který odpovídá aktuálním trendům a situaci na trhu práce. Snažíme se o efektivní vyyužití všech náborových způsobů a cest pro získání těch správných uchazečů. Dále systematicky buduje dobré jméno společnosti Kaufland a značky zaměstnavatele na trhu práce (employer branding) s cílem dosažení pozice zaměstnavatele první volby (employer of choice).
    Úsek Vzdělávání zajišťuje vzdělávání a rozvoj zaměstnanců společnosti Kaufland. Hlavním cílem je nabízet zaměstnancům vhodné, atraktivní a kvalitní možnosti vzděláván a podporovat tak jejich profesní i osobní růst.
    Úsek Mzdová účtárna je zodpovědný za zúčtování mezd zaměstnanců společnosti Kaufland a veškerou související mzdovou administrativu. Zajišťuje odvody za zaměstnance i zaměstnavatele jednotlivým institucím. Provádí roční zúčtování daní a zpracovávádávky nemocenského pojištění.


Komunikace mezi uchazečem a personální agenturou

    Klientem personální agentury je tedy zaměstnavatel, který chce obsadit určitou pracovní pozici.agenturuK tomuto úkolu si vybral zprostředkovatele - personální agenturu. Pokud personální agentura najde vhodného kandidáta na pracovní pozici svého klienta-zaměstnavatele a klient tohoto kandidáta zaměstná, personální agentura má nárok na provizi za zprostředkování zaměstnání kandidáta u tohoto zaměstnavatele. Služby personální agentury platí klient zaměstnavatel, kandidát za zprostředkování práce personální agentuře neplatí - více viz článek Personální agentura - platí kandidát za služby?.
    Dobrý den, dne 25.2.2013 jsem podepsala prohlášení poplatníka na slevu na dani ("růžový papír") pro práci, která bude trvat 2 dny v únoru a to 27. a 28.02.2013. Jenže 04.03.2013 jsem podepsala druhý "růžový papír" u jiného zaměstnavatele, pro práci vykonanou pouze 3 dny březnu a to 05., 06., 07.03.2013. Budu mít kvůli podepsání dvou prohlášení nějaké problémy? Předem děkuji za odpověď.
    Pokud kandidát odpovídá svým profilem je pozván na výběrový pohovor v personální agentuře. Výběrový pohovor většinou bývá zaměřen podrobněji na předchozí pracovní praxi, studium, znalosti a předpoklady kandidáta. Velká část pohovoru je také věnována představám o budoucím pracovním místě, představách o budoucím zaměstnání i budoucím zaměstnavateli i o představách o finančních i profesních očekáváních na nové pracovní pozici.


Personální agentura a uchazeč o práci

    Dobrý den , chtěla bych se zeptat jak je to s pracovní smlouvou. Pracuji jako veterinářka u nejmenovaného veterináře a v pracovní smlouvě mám uvedeno: začátek prac. poměru od 03.01.2013 a doba trvání: Pracovní poměr se uzavírá na dobu určitou , a to po dobu zástupu za dočasně nepřítomného zaměstnance na dobu překážek v práci na straně zaměstnance. ...
    Personální agentura nefunguje stejným způsobem jako Úřad práce, který je státní zprostředkovatelnou práce. Personální agentura inzeruje pracovní nabídky - volné pracovní pozice, na které vybírá vhodné kandidáty podle požadavků svých klientů.
    Čím podrobnější je specifikace představ a požadavků kandidáta, tím větší je pravděpodobnosti, že personální agentura bude kandidátovi nabízet odpovídající pracovní nabídky. Na základě porovnání profilu kandidáta a profilů pracovních míst je většinou již na pohovoru rozhodnuto, na které pracovní pozice je kandidát vhodný a o které pozice se hodlá ucházet u zaměstnavatelů.
    Jak již bylo napsáno výše, personální agentury nabízejí volná pracovní místa pro zaměstnavatele. Aby personální agentury mohly co nejrychleji a co nejkvalitněji reagovat na poptávku zaměstnavatelů, snaží se získávat kandidáty z různých zdrojů:


Informační systémy

    Dobrý den, jsem studentka vysoké školy a přes rok roznáším letáky, o prázdninách jsem si našla ještě další brigádu, abych si více vydělala. Dohromady jsem si vydělala cca 11 000 za ten měsíc. Musím tím, že částka přesáhla 10 000 něco vyřizovat nebo nahlásit? Děkuji přeji Vám hezký den, s pozdravem Pokorná.
    Kandidáti, kteří nejsou vybráni na pohovor nebo u kterých se zaměstnavatel rozhodne po pohovoru nepokračovat v jednáních, jsou o rozhodnutí respektive zamítnutí zaměstnavatele informování personální agenturou a konzultanti personální agentury se snaží hledat pro uchazeče další pracovní nabídky.
    Oddělení Personální organizace je partnerem pro každého zaměstnance v oblasti pracovněprávní problematiky. Podporuje decentrální personální oddělení a personalistky či personalisty na prodejnách. Jejím úkolem je příprava a vyhotovení veškerých dokumentů v souvislosti s uzavřením pracovního poměru až k jeho ukončení, včetně všech změn v jeho průběhu. Vedoucím zaměstnancům poskytuje poradenství v personálních tématech. Stará se o zaměstnance i v dalších ohledech, např. v oblasti benefitů, systémů zapracování apod. V rámci personální organizace je členem týmu také právník se specializací na pracovní právo.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00