Jak na věc


pec pod sněžkou lyžování

Předpověď počasí pro středisko Pec pod Sněžkou - dolní stanice (830 m.n.m)

    NOVINKY:SkiTour - Nová lyžařská trasa, spojující Janské Lázně a Pec pod Sněžkou přes Černou horu. Stačí vyjet kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu, zhruba 300 metrů se nechat převést rolbou a sjet 3 kilometry z Černé hory do Pece pod Sněžkou. V Česku jde o  první takové propojení areálů, které umožňuje lyžovat například dopoledne na Černé hoře a odpoledne v Peci pod Sněžkou.
    Novinkou zimy 2013/2014 je SkiTour – lyžařské propojení areálů Černá hora – Janské Lázně a Pece pod Sněžkou. Lidé většinu z asi tříkilometrové trasy překonávají na lyžích, na úsecích s mírným stoupáním je zdarma svezou rolby. Díky této novince je možné dopoledne lyžovat na Černé hoře a odpoledne v Peci a zase obráceně. Na cestě z Pece pod Sněžkou do Janských Lázní je třeba využít červenou páteřní linku skibusu.
    Obec Velká Úpa je jedním z nejznámějších středisek rekreace v Krkonoších. Rozkládá se v délce 5 km po obou březích řeky Úpy a plynule navazuje na Pec pod Sněžkou. Pravá strana Velké Úpy leží na úbočí Javoru, Vlašského vrchu a Světlé hory.
    Nové sjezdovky - Ve skiareálu Janské Lázně přibyly dvě nové sjezdovky. Hofmanky v délce 1,4 km a Zalomená v délce 1,1 km. Na obou se letos lyžuje na přírodním sněhu. V Peci pod Sněžkou je nově otevřena sjezdovka Javor 3, o délce 0,7 km.


Vánoční pobyt ve Špindlerově Mlýně

    Ubytovaní hosté mohou při lyžování využít všech služeb chaty Barborka. Lyžařský areál nabízí denně upravované sjezdové a běžecké tratě i noční lyžování. Více informací a virtuální mapa lyžařského areálu zde.
    Penzion Marienka nabízí romantické ubytování v nově rekonstruovaném roubeném stavení s výhledem na údolí řeky Úpy a okolní Krkonoše. Marienku naleznete nedaleko centra střediska Pec pod Sněžkou a Velká Úpa v Krkonoších. Ubytování nabízíme v hezky zařízených dvou až čtyřlůžkových pokojích standardně vybavených sociálním zařízením, TV, SAT a WIFI připojením na internet. K penzionu Marienka dále náleží stylová restaurace s výbornou domácí kuchyní, dětský kout, letní terasa s výhledem, venkovní dětské hřiště a sauna. V restauraci, která je určená výhradně pro ubytované hosty, jsou podávány pouze snídaně a večeře. Po večeři pak můžete posedět u dobrého pití. Penzion Marienka je také vhodným místem pro pobyty s dětmi a úzké firemní kolektivy. Lyžářský areál Skiport Velká Úpa se nachází přibližně 500 m od penzionu, lyžařský areál Skipce přibližně 2 km.


Třídenní „Exklusive“ (3 dny / 2 noci) - 2018

    Ve skiareálu Pec pod Sněžkou pokryjí děla sjezdovky Javor technickým sněhem 3x rychleji než dosud. K lepší kvalitě lyžování přispějí i 2 nové rolby a 7 nových sněžných děl.
    Ubytování na chatě Barborka je vhodné pro rodiny s dětmi, školy v přírodě, ozdravné pobyty, sportovní soustředění, lyžařské kurzy, školení, firemní akce i jako vhodná dovolená pro seniory a důchodce.
    Nové rolby, zasněžování - Ve skiareálu Pec pod Sněžkou pokryjí děla sjezdovky Javor technickým sněhem třikrát rychleji, než dosud. K lepší kvalitě lyžování přispějí i dvě nové rolby a sedm nových sněžných děl.
    Sedm měsíců každý den pečlivě dodržoval životosprávu a tréninkový plán a nedotkl se alkoholu. I proto na začátku června zvedl na mistrovství Evropy v benchpressu ve Francii nejvíc a je již podruhé mistrem Ev...
    Rodinné balíčky - Rodiny s dětmi lyžují ve SkiResortu výhodněji, než dříve. V balíčku 2+1 mohou rodiny získat slevu na dítě, či juniora ve výši 25%, na druhé dítě, či juniora slevu ve výši 50%, druhé dítě, či junior ve SkiResortu lyžuje s 50% slevou a stejnou slevu čerpá i třetí dítě, či junior. Podmínky nákupu a užívání jízdenek jsou popsány v ceníku.


Silvestrovský pobyt – Last Minute na horách (6 dní / 5 nocí)

    Doprava lyžařů mezi jednotlivými areály SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC je v období hlavní sezóny zajištěna skibusy na 3 páteřních linkách, doplněná o síť CITY busů v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou a Černém Dole. Dopravu lyžařů k večernímu lyžování zajišťují tři linky skibusů.
    Hosté mají vyhrazené parkoviště u chaty pro 5 aut (v létě). V zimní sezóně zůstávají auta na hlídaném parkovišti v Peci pod Sněžkou.
    Ve skiareálu Pec pod Sněžkou najdou návštěvníci tuto zimu řadu novinek. Pro veřejnost se otevřela sjezdovka Javor 3 s délkou 0,7 km. Sjezdovky Javor jsou nově vybavené výkonnějším zasněžovacím systémem. O dobrou kvalitu lyžování se budou starat dvě nové rolby. Díky novému pojezdovému pásu mezi dolními stanicemi vleků Zahrádky a Vysoký svah a dolní stanicí lanovky na Hnědý vrch se zvýší komfort i bezpečnost lyžařů.
    Příznivá poloha, zdravé klima, přírodní krásy i vhodné terény vytvářejí dobré podmínky pro rekreaci, turistiku a zimní sporty, především lyžování. V centru Velké Úpy, přímo na trase Trutnov – Pec pod Sněžkou, se nachází lyžařský areál Skiport, který se řadí mezi nejmodernější střediska zimních sportů u nás.


Silvestrovský pobyt ve Špindlerově Mlýně (6 dní / 5 nocí)

    SkiResort ČERNÁ HORA - PEC nabízí návštěvníkům rozmanité lyžařské terény s celkovou délkou sjezdovek 37km (65% vybaveno technickým sněhem). Je vybaven 1 kabinkovou lanovkou, 5 sedačkovými lanovkami, 31 lyžařskými vleky a 3 pojezdovými pásy. Ve třech z pěti areálů mohou lyžaři vyzkoušet trať obřího slalomu s časomírou. Večerní lyžování je v provozu ve čtyřech z pěti areálů SkiResortu. Pro výuku dětí je ideální areál Černý Důl s moderně vybaveným KIDparkem. SkiResort ČERNÁ HORA rovněž věnuje pozornost pravidelné úpravě běžeckých tratí v délce až 90km.
    Poloha horské chaty Barborka v Peci pod Sněžkou je také vhodná pro pořádání svateb a svatebních hostin.
    Děti do pěti let zdarma - Ve SkiResort ČERNÁ HORA - PEC lyžují nově děti do pěti let zdarma. Podmínkou je zakoupení jízdenky pro dospělou osobu na jeden až sedm dní (paket 1+1). Podmínky nákupu a užívání jízdenek jsou popsány v ceníku.
    Skiareál Pec pod Sněžkou je součástí SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC, lyžařského regionu s platností společné jízdenky v areálech Černá hora – Janské lázně, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou.
    Sezónní jízdenky - Dosud platily jen po dobu lyžařské sezóny.Nově je budou moci návštěvníci využít i v létě. Od května do září 2014 budou moci držitelé sezónních jízdenek SkiResortu bez omezení využívat kabinkovou lanovku z Janských Lázní na Černou horu - Černohorský Express a sedačkovou lanovku na Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou. Podmínky nákupu a užívání jízdenek jsou popsány v ceníku.


SKIRESORT Černá hora - Pec, jedna jízdenka 44 km sjezdovek

    Chata Barborka nabízí ubytování v Peci pod Sněžkou v nejatraktivnější části Krkonoš (1.000 m n.m). Kapacita chaty je 15 lůžek v 6-ti pokojích (4 x 2-lůžkový, 1 x 3-lůžkový, 1 x 4-lůžkový) s možností přistýlek na každém pokoji.
    V zimě jsou z chaty přímo dostupné všechny sjezdovky a vleky lyžařského areálu SKI PEC. Na sjezdovku ani běžky se nemusí docházet a nepotřebujete SKI BUS.
    Kdy naposledy byla v Peci první třída samostatně? Otázka, která vzbuzovala u starousedlíků stejné reakce: svraštění čela a pokrčení rameny. Nakonec se zdá, že naposledy to bylo přibližně v roce 1995.
    Skiareál Pec pod Sněžkou, je vybaven 4-sedačkovou lanovku 9 vleky a 1 pojezdovým pásem. Lyžaři tu mají k dispozici 12 km sjezdových tratí různých obtížností. Lyžařské terény jsou oblíbeny zvláště rodinami s dětmi, protože je možné vybrat si od cvičných luk až po náročné sjezdové tratě. Večerní lyžování je zajištěno na třech osvětlených sjezdovkách Javor1,2 a na sjezdovce Zahrádky 3. Pro vyznavače snowboardingu je v provozu funpark v horní části sjezdovky Javor 2, pro běžkaře se průběžně upravují běžecké tratě.


Prvňáčci samostatně téměř po čtvrt století

    Nová lyžařská trasa spojuje Janské Lázně a Pec pod Sněžkou přes Černou horu. Stačí vyjet kabinkovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu, zhruba 300 metrů se nechat převést rolbou a sjet 3 kilometry z Černé hory do Pece pod Sněžkou.
    Chata Barborka je vhodná i pro pořádání firemních rautů, rodinných oslav, narozenin či svátků. Možnost uzavřené společnosti.
    Silvestrovský pobyt (26.12. - 02.01.): 1 000 Kč / osoba / noc včetně snídaně, 500 Kč / děti 3 - 10 let / noc včetně snídaně. Pobyt min. 5 nocí. Silvestrovský večer: 600 Kč / osoba. Cena zahrnuje večerní raut, přípitek a ohňostroj.
    Nový pojezdový pás - Nepříjemné stoupání od Zahrádek k Hnědému vrchu už je minulostí. Od dolní stanice vleku Vysoký svah k Hnědému vrchu je v provozu nový pojezdový pás v délce 85 metrů.
    Chata Barborka nabízí ideální výchozí místo pro pěší turistiku v nejvyšších českých horách Krkonoších. Leží na protějším svahu nejvyší české hory Sněžky.
    Každý pokoj má vlastní WC, sprchový kout, umyvadlo, TV/SAT. Po celé chatě dostupné WiFi připojení na internet.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00