Jak na věc


pečetění zubů

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Voskem také můžete vyzkoušet kreslit. Na zvolenou předlohu přiložte pečicí papír, na který motiv voskem (pomocí pistole) obkreslete. Kreslit můžete i podle vlastní fantazie, ale důležité je, abyste kreslili na pečící papír, ze kterého lze hotový motiv snadno sejmout. Hotový motiv můžete využít dál na různé zdobení.
    Jde o proceduru, která není nijak náročná ani bolestivá. Jejím cílem je chránit zdravé zuby, nedochází tedy k žádnému zásahu do chrupu. Jamky a rýhy v zubech, především ve stoličkách, se vyplní speciálním materiálem, který je podobný bílé plombě. Díky tomu je zub zapečetěný a chráněný před bakteriemi, mikroorganismy, zbytky jídla, cukrem apod. Snadno se čistí a v zubu se netvoří zubní kazy.
    Pečetní vosky jsou pružné a během přepravy poštou se nerozlámou. Barvy vosků jsou stejně jasné jako jiné klasické vosky. K dostání jsou v balení po 4 kusech. Vosky jsou vhodné pro použití na pozvánky a oznámení.
    -          Pečetidlo se na zuby nanáší v tenké vrstvě a dle typu materiálu dochází k tuhnutí. Některé tuhnou samy díky aktivátoru tuhnutí, u jiných je třeba aktivovat je pomocí lampy.


Škola a první nemoci. Jak je zvládnout?

    Aby bylo pečetění zubů co nejúčinnější, je třeba s ním neotálet a vydat se na něj s dítětem hned, jak se prořeže žvýkací ploška stálého zubu. Velmi vhodné je zvlášť v případě, že na žvýkacích ploškách je hodně rýh a jsou hluboké. Naopak je-li ploška rovná a dítě nemá sklony ke zvýšené kazivosti zubů, není pečetění nutné. Vždy je třeba vše individuálně zvážit a poradit se se zubařem. Je třeba si také uvědomit, že i o zapečetěný zub se musí pečovat a je třeba jej pravidelně čistit, stejně jako zbytek chrupu.
    Jakmile dětem narostou stálé zuby, mohou se objevit nemalé problémy se zubními kazy. Zvlášť u stoliček, ke kterým se dítě kartáčkem hůř dostává a díky rýhám ve žvýkacích ploškách si je často nedostatečně čistí. Pak dochází k nepříjemným návštěvám u zubaře, vrtání a plombování, bolesti a mnohdy i scénám v zubařském křesle. Existuje ale zákrok, který tomu může zabránit – tzv. pečetění zubů.
    -          Zákrok je bezbolestný, neinvazivní, avšak není hrazen zdravotními pojišťovnami. Za každý zapečetěný zub zaplatíte několik stokorun, ceny se liší. Pečetění je třeba kontrolovat v rámci preventivních prohlídek a v případě porušení opravit.


Diodový laser v ordinaci stomatologa

    V poslední době je velmi oblíbená technika scrapbooking, se kterou jsme vás již seznámili v článku Scrapbooking. Pomocí této techniky lze vyrábět krásná přáníčka, pozvánky, oznámení apod. Pokud již vytvoříte takové krásné originální přání a posíláte ho poštou, doplňte ho vlastní pečetí. Pečetění je jednoduchá technika, která dozdobí vaše výtvory a podtrhne jejich originalitu.
    Pečetidla jsou výměnná, takže vám stačí pouze jedna rukojeť, ve které jednoduše pečetidlo vyměníte. Pečetidla jsou navíc oboustranná – na jednom pečetidle jsou 2 motivy.
    Pomocí pistole na pečetění zhruba pod úhlem 45 stupňů nechte vosk nakapat (1 zmáčknutí spouště) na papír do prostoru cca 2,5 cm v průměru. Přitom rotujte tavnou pistolí tak, abyste docílili požadovaného kruhu. Nechte vosk mírně zaschnout a poté otiskněte pečetidlo do nakapaného vosku. Pečetidlo podržte ve vosku cca 3-5 sekund. Jemným pohybem uvolněte pečetidlo a nechte zcela ztvrdnout. Pokud budete chtít zvýraznit motiv – využijte barvící tyčinku. Pokud chcete získat „pozitiv“ motivu, naneste na pečeť barvu.
    Rukojeť nabízí možnost vyměňování pečetidel s různými motivy. Jednotlivé motivy vyměníte jednoduše odšroubováním spodního kovového dílu (držáku pečetě), vložíte zvolené pečetidlo, zašroubujte a můžete pečetit.


Pečetící rukojeť - balení blistr

    Pečetění zubů je velmi dobrou prevencí proti zubnímu kazu a dentisté jej doporučují hlavně dětem s čerstvě vyrostlými druhými zuby. V rýhách stoliček se totiž ještě nestihnou usídlit bakterie, které kazy způsobují, a tak má u dětí mnohem větší význam, než u starších či dospělých pacientů.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00