Jak na věc


parní čističe s vysavačem

Pára a detergent - mimořádná účinnost

    Stroje pro čištění párou. Kombinují výkonné generátory páry a odsávací jednotky. Parní čističe značky Tecnovap patří mezi absolutní špičku v oboru a je na nich použita řada unikátních patentovaných technologií, které je předurčují k průmyslovému nasazení v těch nejtěžších podmínkách.
    Důležitou vlastností, nebo chcete-li omezením, je, že parní čistič páru a vzniklý kondenzát neodsává. V řadě případů to nevadí, ale pro použití na velkých plochách se parní čistič nehodí. Pro podlahy, koberce, čalouny, matrace nebo okna raději použijte plnohodnotný parní vysavač.
    Pod pojmem parní vysavač se vlastně skrývá parní čistič s odsáváním. Funguje na stejném principu. Parní vysavač rozpouští i velice odolnou špínu a mastnotu bez nutnosti mechanického drhnutí a použití chemie, pára a vzniklá kondenzovaná voda je ihned spolu s nečistotou odsávána do nádrže parního vysavače. Díky klasické vysavačové hubici se parní vysavače hodí pro snadné čistění velkých povrchů, jako jsou podlahy, čalouny nebo okna. K odsátí páry dochází ihned, takže je čištěný povrch v kontaktu s vodou jen velice krátce. U citlivějších materiálů tak nedochází k jejich rozmáčení a poškození.


PARNÍ VYSAVAČ nebo PARNÍ ČISTIČ?

    V předchozích odstavcích je několikrát zmíněno, že parní čističe nebo parní vysavače nepoužívají chemii. Rozpouštěcí účinek horké páry opravdu na většinu nečistot stačí a čištění je díky tomu úsporné a šetrné. Přesto některé parní čističe a parní vysavače umožňují vstřikování detergentu do horké páry a tím i znásobení čistícího účinku. Jednotlivým parametrům při výběru parního čističe nebo vysavače proto věnujte zvýšenou pozornost.
    Zařízení zvané parní čistič produkuje horkou páru a s její pomocí je schopné nebývale efektivní práce. Parní čističe se tak skvěle hodí pro umývání a čištění špatně dostupných míst, jako jsou různá zákoutí v koupelně, kolem sprchového koutu, okolí van, záchodů, umyvadel a dřezových baterií, radiátorů ústředního topení, žaluzií spár v obkladech a dlažbě, ledniček, praček a všech přístrojů na přípravu nebo úpravu potravin, jako jsou kávovary, trouby, mixéry a podobně. Svoji práci parní čistič brilantně odvede při údržbě auta nebo kola, sekačky na trávu a jakýchkoliv strojů.
    Špína rozpuštěná horkou párou parního čističe zůstává na svém místě, nebo odtéká po okolí. Parní čističe sice v drtivé většině případů nahradí drhnutí těžko přístupných míst za použití agresivní chemie, nezbaví Vás ale povinnosti špinavou vodu setřít hadrem nebo hubkou.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00