Jak na věc


paint the town red hra

Videotutoriál: Jednoduchá retuš fotografie nástojem Klonovat

    Ve středu 15. května byl do ostrého provozu uveden projekt CorelPodpora.cz. Na webových stránkách www.corelpodpora.cz naleznete fórum pro technickou podporu produktů Corel. Ačkoliv je tato podpora rovněž placená, oproti oficiální podpoře poskytne uživatelům zajímavější cenové podmínky a odezvu v českém jazyce. Navíc se podpora na rozdíl od oficiální podpory Corel nevztahuje pouze na poslední dvě vydané verze produktů Corel, ale na jakoukoliv starší; dokonce můžete získat podporu i pro produkty stažené z portfolia firmy Corel (např. Corel VENTURA).
    Ale před provedením této taškařice doporučuji mít (vy)Exportovanou pracovní plochu, protože jinak přijdete o všechna, mnohdy těžce provedená, nastavení programu, jako jsou klávesové zkratky, vlastní lišty a ukotvitelné panely. Prostě program bude vypadat tak jak vypadal po instalaci.
    Společnost DESIGN LIGHT, s. r. o., zareagovala na ukončení bezplatné technické podpory společnosti Corel Corp. a následně nabízenou limitovanou centralizovanou technickou podporu.
    Když se vytvoří maska průhlednosti, je mezi náhledem masky a objektu značka +. Je to zamknutí transformací. Pokud tam plus je, tak se při zvětšování objektu zvětšuje maska. Pokud není, maska zůstává nehybně stát a zvětšuje se jen objekt.


Tutoriál: Jak rozdělit pozadí a popředí na fotografii

    Rozčiluje Vás, že si Corel PHOTO-PAINT nepamatuje Typ souboru jaký byl zvolen při Uložit jako...? Je to tím, že si pamatuje ten format, který byl naposled použit při Exportu [Ctrl+E] a ten nabízí v dialogovém okně Uložit jako.... To se hodí například když je naskenováno více fotografií pohromadě a po rozřezání je třeba jednotlivé obrázky Uložit jako... v požadovaném Typu souboru. Stačí jednou Exportovat [Ctrl+E] a nastavt požadovaný Typ souboru a pak se může Ukládat jako... o sto šest.
    Pro projekt se podařilo získat technického experta pana Zdeňka Rampase, který vedl do 28. února letošního roku oficiální technickou podporu. Role moderátorů přijali i další odborníci na produkty Corel: Michal Spielmann pro oblast CAD a Vilém Lipold pro grafické produkty.
    Jednoho krásného dne otevřete Corel PHOTO-PAINT a chcete použít nástroj Klonovat [C] , třeba pro úpravy nejaké fotografie a ono se nic neděje! Jako to? Co to? Proč to? No co se přesně Corelu stalo těžko říci, s největší pravděpodobností došlo nějakým způsobem k poškození konfiguračních souborů. Pomoc tu samozřejmě je, a to všemocným lékem na všechny bolesti CorelDRAW i Corel PHOTO-PAINT. Při startu programu přidržíte klávesu [F8], program se zeptá „Opravdu chcete přepsat aktuální pracovní plochu výchozím nastavením definovaným výrobcem?“ stačí potvrdit tlačítkem ANO a nástroj Klonovat opět funguje, ale...!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00