Jak na věc


přibuzna ke slovu les

Diskuze : Hlavní : Máme doma školáka

    Miluji vaření mobilní aplikace je jedna z nejobsáhlejších aplikací na českém trhu. Na nic nečekejte a stahujte nekonečnou zásobu receptů do vašeho mobilu!
    Patří do skupiny lupenatých, doba výskytu je od července do října. Klobouk lakovky příbuzné měří 5-40mm, je polokulovitý až plochý, do třetiny prosvítavě rýhovaný, na středu má jemné šupinky. Za vlhka je zbarvený růžově červeně, nahnědle až oranžově hnědě, vysychá do nažloutlé až světle růžově hnědé barvy. Lupeny jsou široce připojené až zoubkem sbíhavé, řídké, tlusté. Zbarvené jsou světle červeně, ve stáří bíle poprášené. Třeň o rozměrech 20-60x1,5-5mm je válcovitý, podélně vláknitý. Zbarvený je stejně jako klobouk, na bázi s bílou plstí.
    Lakovka příbuzná roste hojně, jednotlivě, ve skupinách nebo v menších trsech. Vyskytuje se v trávě a v mechu v listnatých a smíšených lesích, vzácněji i jehličnatých lesích, dále také v parcích a zahradách. Jedná se o tvarově a barevně proměnlivý druh, který je však dobře určitelný podle kulovitých výtrusů. Záměna je možná za vzácnější lakovku lakovou, která má elipsoidní výtrusy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00