Jak na věc


předčasný starobní důchod - kalkulačka

Kdy můžeme odejít do předčasného důchodu?

    Protože je předčasný důchod krácený trvale a o poměrně velkou částku, měli byste odchod dobře zvážit. Na těchto webových stránkách naleznete informace, které souvisí s odchodem do předčasného důchodu souvisí.
    To je otázka, která zajímá (nebo by alespoň měla) každého, kdo zvažuje odchod do předčasného důchodu. Bohužel na ní neexistuje jednoznačná odpověď, záleží totiž na mnoha okolnostech - zvláště na tom, kolik jste si vydělali od roku 1986 a jak dlouho jste byli v životě takzvaně pojištěni na důchodu. Můžete však počítat s tím, že pokud odejdete tři roky před dnem, kdy Vám vzniká nárok na řádný starobní důchodu, budete přicházet měsíčně i několik tisícovek (1500 - 3000?). Pokud Vás zajímá výše Vašeho předčasného důchodu a odhad Vašeho řádného starobního, navštivte stránky www.odchod-do-duchodu.cz.
    Do předčasného důchodu můžeme odejít, jestliže do  dosažení  důchodového  věku ode dne, od něhož se předčasný starobní důchod přiznává, chybí nejvýše a) 3 roky, pokud náš důchodový věk je nižší než 63 let, b)  5  roků, pokud náš důchodový věk činí alespoň 63 let a dosáhli jsme věku alespoň 60 let.


Pro výpočty a poradenství navštivte www.odchod-do-duchodu.cz

    Články a informace Vám přinášejí lidé z projektu www.odchod-do-duchodu.cz a www.duchodspravne.cz, kde se zabývají výpočty důchodů, poradenstvím a kontrolou již stanovených důchodů.
    Do důchodu můžeme odejít dříve než dosáhneme důchodového věku. Protože pak budeme důchod pobírat pochopitelně delší dobu než ti, kteří odejdou ve standardní dobu, je takzvaný předčasný důchod trvale krácený.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
8533
cache: 0024:00:00