Jak na věc


přístupové systémy pro bytové domy

Odborné zabezpečení vstupu do objektu

    Systémy elektronické kontroly vstupu (EKV), umožní Vám, vašim zaměstnancům, obyvatelům bytových domů a dalším osobám, komfortní opakovaný vstup do vyhrazeného prostoru prostřednictvím hlasu, obrazu, PIN kódů, čipových karet/přívěsků nebo využitím biometrie, vše s možností libovolného časového omezení vstupu do hlídaného prostoru.
    Pro průmyslové a komerční objekty nabízíme zhotovení docházkových systémů. Tyto systémy nejen umožňují oprávněným osobám vstup do daného objektu, ale také ukládá jednotlivé události (například kdy a na kterém detektoru byl povolen vstup).
    Nabízíme Vám dlouholeté zkušenosti z řady instalací přístupových systémů v bytových a komerčních budovách. Klademe důraz na výběr takového systému, který všem uživatelům značně usnadní vstup do objektu a zároveň zcela znemožní vstup nepovolaným osobám.
    Asi každý, kdo bydlí na sídlišti v paneláku, či jen v obyčejném činžáku uzná, že bezpečnost celého domu a tím pádem i konkrétních bytů je jedním z největších problémů. Nikdy si totiž nemůžete být 100% jistí, zda-li nemá nějaká nepovolaná osoba klíče od domu a tím pádem i přístup k Vašemu bytu, či třeba někdo zapomněl zavřít vchodové dveře a zlodějům tak dal jasnou zelenou… Právě proto se dnes podíváme na přístupové systémy pro bytové domy.


GSM Alarm do domu - zabezpečovací systémy Praha a Středočeský kraj

    Mít dnes přístupový systém do domu je záležitost spíše ojedinělá, vyskytující se u čerstvých novostaveb. Jak už to tak bývá, zřízení takového zabezpečovacího prvku není úplně nejlevnější záležitost, nicméně pokud Vám záleží na bezpečí všech nájemníků v domě, určitě se tento systém vyplatí.
    Pak pro Vás bude vhodný přístupový systém. Naše firma navrhuje, instaluje, rozšiřuje a servisuje tyto přístupové systémy. Neváhejte nás kontaktovat s dotazy či poptávkou.


VEDENÍ MZDOVÉ AGENDY A ÚČETNICTVÍ

    Obecně přístupové systémy dovolují na základě identifikace přístup do zamknutých prostor. Tato identifikace může být na základě čipu, kódu, otisku prstu, či jiných údajích. Pro bytové domy je nejvhodnější a cenově nejdostupnější identifikace bezkontaktně a to pomocí RFID čipu. Čipy mohou být v různých formách. Většinou jde o kartu, nebo přívěšek na klíče. Přístupové systémy mohou být samostatné, nebo jako součást tabla domovního telefonu. V případě, že jde o samostatný přístupový systém, je u každých otvíraných dveří čtečka čipů zvlášť. Čtečky je možné konfigurovat centrálně z jednoho vzdáleného místa, nebo jednotlivě u každých dveří. U systémů se vzdáleným ovládáním se může správce pomocí osobního počítače připojit ke všem čtečkám současně a přidávat nebo odebírat jednotlivé čipy. Tyto čipy nemusí mít fyzicky u sebe, cože se projeví jako výhoda ve chvíli, kdy je daný čip ztracen. Ve svém PC má správce zároveň databázi čipů, ví, který čip komu patří a kam má právo přistupovat. Možnost
    Naše společnost nabízí zhotovení nových i opravy starších systémů domovních telefonů  pro panelové a bytové domy. Pro menší instalace, například pro rodinné domy, nabízíme velmi moderní videotelefon i jednodušší a cenově méně náročný elektrický vrátný. 
    Systémy pro objekty s menším počtem uživatelů jako jsou rodinné a menší bytové domy, malé obchodní provozovny, sportovní kluby, vnitřní prostory s nižší úrovní zabezpečení, menší kancelářské komplexy, sklady, školy apod. Zde nachází uplatnění především autonomní kontroléry, vyznačující se umístěním v jednom pouzdře společně se čtečkou karet/čipů, přístupovou klávesnicí a výstupy ovládající dveřní prvky.


Kontrola vstupu pro menší instalace

    Přístupové a docházkové systémy zvyšují bezpečnost a komfort pohybu osob v prostorách s hlídaným či omezeným přístupem. Jeho využití se nabízí všude tam, kde je třeba selekce osoby s povolením vstupu a případným záznamem pohybu včetně identifikace konkrétní osoby a času. Přístupový systém je vhodný pro použití do bytových domů (vstupní portály), kde urychlí a usnadní otevření dveří za pomoci přiložení čipu, jehož cena je dnes příznivější než cena bezpečnostního klíče. Ztracené či zneužívané čipy pro neoprávněný přístup je rovněž možné kdykoliv v systému zakázat a naopak spárovat nové. Firmy využijí uvedené prostředky k definici oprávnění přístupů do jednotlivých prostor (kanceláře, sklady, laboratoře), kdy pro různé osoby mohou být přiřazeny a nastaveny rozdílné stupně povolení či zamezení vstupů. Vedle čipů (dotykové, bezdotykové) mohou být využity karty, případně kódové klávesnice. Docházkový systém rozšiřuje možnosti o záznam a uchovávání dat pohybu osob v definovaných prostorách, p
    Funguje poměrně jednoduše – u každého vchodu do domu se nainstaluje malé čtecí zařízení, které je napojeno na konkrétní odemykací systém dveří. Majitelům bytu se pak rozdají speciální čipy, které, když se přiloží na onu čtečku, sepnou zámky dveří a Vy můžete projít. Některé systémy jsou pak i schopné zaznamenávat příchody a odchody jednotlivých nájemců. Zajímavým bonusem je i funkce automatického zamykání dveří, kdy se po otevření dveře sami za průchozím člověkem zavřou a uzamknou. Odpadají tak četné kontroly, zda jsou dveře uzavřené (obzvláště ve večerních hodinách).
    Program PERSONALISTIKA slouží k evidenci personálních dat zaměstnanců a uchazečů. Lze plánovat potřebný počet zaměstnanců v daném čase a jejich nábor, navrhovat školení...


Zanzibar – luxusní hotelový rezort

    Přístupové systémy dokáží vyvolat i poplach na základě neoprávněného vstupu. To však příliš nedoporučujeme v bytových domech instalovat. Problém může nastat s nezodpovědnými nájemníky, kteří nedovírají dveře, nechávají je příliš dlouho otevřené, nebo vpouští neznámé osoby.
    Nabízíme řešení objednávky stravy pomocí stejných identifikačních médií, které jsou určeny pro evidenci docházky. Strávník tak používá stále stejné ID médium pro několik činností.
    Systémy pro rozsáhlejší instalace jako jsou velké bytové domy, hotelové komplexy, komerční budovy, nemocniční komplexy, stadiony apod.  Vzájemně propojené kontroléry řídí identifikační technologie z více vstupů do objektů a celý systém umožňuje administraci z libovolného místa v rámci sítě.
    Řešíte problém ztracených klíčů a cizích lidí pohybujících se po vašem domě? Rádi byste zrychlili otvírání dveří a odbourali neustálé hledání správného klíče na svém svazku? Chcete stejným čipem otvírat více dveří?


Elektronické přístupové systémy

    Systémy kontroly vstupu už dnes nejsou jen domovní telefony, ale kromě již léta zavedených vstupů na magnetické karty a čipy nebo vstupu po zadání uživatelského kódu na autonomní přístupové klávesnici, si v tomto oboru úspěšně razí cestu biometrické snímače, využívající jedinečných znaků lidského těla. Nelze také opomenout možnost integrace přístupových systémů do elektronického zabezpečovacího systému objektu (EZS), který sám o sobě může být součástí celkové automatizace domu.
    Cena je pak velmi variabilní, podle toho, jak moc propracovaný systém požadujete. Nejlevnější je varianta nastíněná výše – ta Vás vyjde (asi pro 100 lidí) na necelých 30 000 korun. Pokud byste pomýšleli i na kamerový systém, či kamerové telefony, cena už je někde úplně jinde a dost vzrůstá s počtem bytů. Např. firma LCGroup nabízí řešení pro 12 bytů za necelých 100 000 korun.
    Instalujeme zámky předního světového výrobce ASSA ABLOY, kde je kladen důraz na bezpečnost a snadné ovládání tak, aby byly splněny všechny potřeby a požadavky uživatelů.
    Systémy elektronické kontroly vstupu (EKV), umožní Vám, vašim zaměstnancům, obyvatelům bytových domů a dalším osobám, komfortní opakovaný vstup do vyhrazeného prostoru prostřednictvím hlasu, obrazu, PIN kódů, čipových karet/přívěsků nebo využitím biometrie, vše s možností libovolného časového omezení vstupu do hlídaného prostoru.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00