Jak na věc


přírodní mýdla tekutá

Výhody použití přírodního kamene

    Popustíte-li uzdu své fantazie, zjistíte, že se při použití přírodního kamene nemusíte omezovat pouze na obklady a dlažby. Nebojte se kámen použít také na nejrůznější doplňky a stavební prvky v domě či na zahradě. Dopřejte si například u krbu na zahradě netradiční posezení u kamenného stolu. S velkoformátovou kamennou deskou to nebude žádný problém. Stejně tak může vzniknout i schodiště ve vašem domě nebo v jeho okolí.
    Přírodní kámen nabízí neomezené množství způsobů použití. S oblibou je využíván nejen pro exteriér ale také interiér. Vašemu domovu či zahradě vtiskne velkou dávku osobitosti a především zdání luxusu. Při tom je jeho velkou výhodou nadčasový vzhled. I proto je po designové stránce tolik vyhledávaným materiálem. Oproti vysoce módním materiálům bude přírodní kámen vypadat dobře i po mnoha letech. Variabilita jeho použití navíc přináší možnost použití přírodního kamene při tvorbě moderního i rustikálního vzhledu.
    Stejně tak nikoho asi nepřekvapí, že hlavním stavebním materiálem ve středověku byl přírodní kámen. Románský i gotický styl je plný krásných kamenných staveb. V Čechách se u staveb z tohoto období setkáváme především s opukou a pískovcem.
    Kamennou dlažbu můžete využít také do okolí bazénů a k bazénovým lemům. Stejně tak se nemusíte bát využít dlažbu z přírodního kamene v interiéru nebo na terase.


Přírodní kámen - stavební materiál

    Období renesance navázalo na odkaz antické kultury a to se samozřejmě přeneslo také do architektury a stavitelství. Kámen tak nadále zůstával vyhledávaným stavebním a okrasným materiálem. S barokním slohem přišel menší úpadek kamene na vnějších fasádách. Jednak bylo toto období ve znamení nedostatku kamenného materiálu a navíc přišly do módy omítnuté zdi. Přesto se stále využívalo kamenných dlažeb v interiéru i v exteriéru a také v kamenosochařství.
    Velmi oblíbené je použití přírodního mramoru v koupelnách. Mramor poskytuje oproti keramickým obkladům mnoho výhod, zejména pro svoji odolnost a neopakovatelnou strukturu. Podobnou roli hrají také přírodní travertiny a interiérové pískovce. Všechny zmíněné materiály můžete dle fantazie používat kdekoliv vás napadne. Ideálně se hodí pro koupelny, kuchyně, vstupní haly, ale také obývací místnosti.
    Přírodní kámen může být využit moha dalšími způsoby. Při stavbě schodišť, bazénových lemů, krbů a dalších stavebních prvků. U přírodního kamene platí víc než kdekoliv jinde, že fantazii se meze nekladou. Můžete například interiér svého domu založit na dominantním kamenném schodišti nebo robustním kamenném stolu. Vaše zahrada se nemusí omezit pouze na kamennou dlažbu či obklad bazénu, ale můžete do ní zakomponovat volně stojící kamenné okrasné zdi, jezírka, fontány či květináče.


Obklady z přírodního kamene v interiéru i exteriéru

    Dlažby z přírodního kamene výrazně esteticky pozvednou vzhled okolí vašeho domu. Jsou vhodné zejména pro příjezdové cesty, cesty kolem domu a na zahradě.
    Přírodní kámen je používán již od nepaměti a s nadsázkou lze říct, že nikdy "nevyšel z módy". Nabízí nám široké spektrum možností jak a kde jej využít. Jeho výhodou je především vysoká užitná hodnota. Jedná se o ušlechtilý materiál s nenahraditelnými technickými vlastnostmi.
    Předmět dotazu - Vyberte typ dotazu - Sháníte něco konkrétního? Chcete nezávaznou cenovou nabídku? Máte zájem o katalog? Řešíte technický problém a nevíte si rady? Máte jiné dotazy?
    Krása přírodního kamene tkví především v jeho jedinečnosti. Tvary a barevnosti kamene jsou neopakovatelné a nenapodobytelné. Zejména u sedimentálních hornin (pískovce, vápence) můžeme navíc sledovat celou řadu geologických procesů, které během jeho historie formovaly vzhled daného kamene.


Dlažby z přírodního kamene v interiéru

    Imitování kamenných zdí jak v exteriérech tak v ineriérech představuje aktuální světový trend v bydlení.Obklad z přírodního kamene navíc slouží jako tepelná izolace. Pokud jej použijete na obklad fasády, poslouží vám dobře jako ochrana před zbytečným únikem tepla. Obklady je také možné instalovat na zateplovací polystyrenové systémy.
    Hojněji se s využitím kamene začínáme setkávat ve starověku. Z té doby se nám dochovala nejedna ukázka sochařského řemesla. Zároveň můžeme dodnes obdivovat velký fenomén starověkého stavebnictví v podobě pyramid a chrámů v Egyptě. Stejně tak po sobě zanechaly architektonické dědictví kultury Mayů či Aztéků.
    <script type="text/javascript">/* <![CDATA[ */var seznam_retargeting_id = 24778;/* ]]> */</script><script type="text/javascript" src="//c.imedia.cz/js/retargeting.js"></script>


Další možnosti použití přírodního kamene

    Z výše uvedených informací je zřejmé, že jsme obklopeni nesčetným množstvím druhů hornin. Jednotlivé typy přírodního kamene se různí vzhledem, velikostí zrn, texturou, strukturou a fyzikálními, mechanickými a technickými parametry. U kamenů sledujeme hodnoty jako je objemová hmotnost, tvrdost, pevnost v ohybu a nasákavost. Jako stavební materiál je kámen možné různě opracovávat. Povrchových úprav existuje mnoho. Ty ovlivňují nejen vzhled kamene, ale do určité míry také jeho vlastnosti potřebné ke konstrukčnímu použití - omyvatelnost, protiskluznost, odolnost proti znečištění apod. Uvést můžeme například povrchovou úpravu antique, která připomíná starou ochozenou dlažbu, pískovaný povrch, broušený povrch nebo povrch leštěný, který je využíván zejména v interiérech.
    O tom, že je člověk kamenem od pradávna fascinován, nám podávají svědectví také megalitické stavby (např. slavný Stonehenge). Tyto stavby se datují do doby kamenné a jsou jakousi předzvěstí kamenné architektury.
    Nemůžeme samozřejmě opomenout ani antický svět Řecka a Říma, kde byl kámen ve stavitelství a sochařství také s oblibou využíván. Řekové a Římané byli velcí stavitelé a objevili řadu nových stavebních metod. Velmi oblíbeným materiálem antického světa byl mramor. Tento ušlechtilý vápenec byl těžen právě v okolí Středozemního moře, proto není výběr mramoru v Řecku a Římě překvapivý.
    Přírodní kámen se vyznačuje především svojí odolností. Rohodnete-li se pro kamenný obklad nebo dlažbu, máte jistotu, že vás "přežije". Při jeho použití se nemusíte obávat vysokých mrazů, silných větrů, děšťů či slunce. Pro svoji odolnost a tvrdost je hojně využíván na pokládku dlažby, protože snese mnohatunová zatížení.


Dlažby z přírodního kamene v exteriéru

    Přírodní kámen je navíc dodáván v mnohe tvarech, velikostech, tloušťkách a barevných provedeních.Přírodní kámen bývá různě opracovaný. V nabídce se můžete setkat s přírodním či antickým povrchem nebo také s leštěnou povrchovou úpravou. Vedle nepravidelných formátů naleznete formáty pravidelné, které se dodávají v různých rozměrměrech. Hrany těchto formátů se mohou řezat nebo sekat. Nabídka obkladů je ještě rozmanitější. Můžete se setkat s formáty větších velikostí i s jemnými úzkými páskami a plastickými obklady.
    V zahradě můžete využít přírodního kamene k obkladu volně stojících zdí a k vytvoření vzhledu kamenného zdiva. V interiéru je možné použít obkladový kámen také na vybrané zdi nebo lemování. Přírodní kámen může najít své místo v obývacích pokojích, halách, ložnicích ale také v kuchyni. Růžné druhy mramorů se potom mohou stát variantou obkladů ve vaší koupelně. Přírodní kámen se tak může stát originálním prvkem vaší domácnosti.
    Hledáte-li vhodný materiál pro venkovní dlažbu, nemůžete vybrat lépe než přírodní kámen. Dlažby z přírodního kamene jsou dodávané v mnoha formátech, tvarech a povrchových úravách. Vybírat můžete z nepravidelných kusů nebo z dlažebních dílů pravidelných tvarů, které je možné různě skládat.
    Použití přírodního kamene se nemusíte obávat ani v interiéru. Vhodně zvolený materiál propůjčí interiéru luxusní a velmi originální vzhled. Stejně jako v případě venkovního použití je možné kámen snadno kombinovat s dalšími, nejen přírodními, materiály.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00