Jak na věc


předseda olympijského výboru

Do Olympijského parku Pardubice dnes dorazil předseda Českého olympijského výboru

    Thomas Bach. V roce 1976 získal zlato na olympijských hrách v Montrealu v týmové soutěži fleretistů, dnes (10. září 2013) byl zvolen devátým předsedou 119leté historie Mezinárodního olympijského výboru, když porazil mimo jiné bývalou tyčkařskou jedničku a světového rekordmana Sergeje Bubku.
    Autogramiáda čeká návštěvníky Olympijského parku Pardubice také zítra. Dorazí totiž čerstvý bronzový olympijský medailista ve vodním slalomu Jiří Prskavec. Autogramiáda startuje ve 12:00 hodin ve fanzóně v parku Na Špici. 
    Za své sportovní úspěchy byl Thomas Bach oceněn v roce 1981 vysokým německým vyznamenáním – Spolkovým křížem za zásluhy, v roce 2004 mu pak byl propůjčen Velký kříž za zásluhy.
    17.8.2016 | Olympijský park Pardubice dnes navštívili také předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a český olympionik, judista Pavel Petřikov. Oba hosté spolu s pořadateli a návštěvníky OPP 2016 nejprve ve fanzóně zhlédli videa ze zahajovacího ceremoniálu či z dění v parku a zatímco Pavel Petřikov rozdával autogramy, předseda ČOV se nechal manažerem OPP 2016 Pavlem Starou provést po parku Na Špici.


Karel Vaš? Životopis justičního vraha

    Více informací o Olympijském parku Pardubice 2016 naleznete na webu www.pardubice.eu, kde je k dispozici také průvodce Olympijským parkem Pardubice 2016, a to ve verzi k tisku a prohlížení. Tišteného průvodce už nyní seženete také v Turistickém informačním centru Pardubice. Další podrobnosti najdete i na stránkách www.olympijskeparky.cz (i zde je průvodce ke stažení a prohlížení) a na facebookovém profilu Olympijský park Pardubice 2016.
    Olympijský park Pardubice pozitivně vnímá také olympijský reprezentant Pavel Petřikov. „Moc se mi líbí zdejší atmosféra i to, že jsou jednotlivá stanoviště individualizovaná a že jsou zaměřena na konkrétní sport,“ zhodnotil OPP 2016 judista.
    Nový předseda MOV Thomas Bach se narodil v německém Würzburgu 29. prosince roku 1953. Po střední škole vystudoval právo a politologii na univerzitě v rodném městě, v roce 1983 si pak otevřel vlastní advokátní kancelář. Od roku 1985 Thomas Bach působil jako ředitel pro mezinárodní vztahy společnost Adidas, mezi roky 2000-2008 byl poradcem ve společnosti Siemens.
    Projektový tým OPP 2016 má z návštěvy předsedy ČOV opravdu radost. „Za náš tým mohu říci, že si návštěvy pana Kejvala moc vážíme, je to pro nás obrovský zážitek. Navíc jsem rád, že se tu sešla tak skvělá parta lidí. Jsem na projektový tým hrdý a až si všichni oddychneme, věřím, že se nám po těchto společně strávených dnech bude nakonec stýskat,“ dodal manažer projektu OPP 2016 Pavel Stara.


Ester Ledecká. Dvojnásobná olympijská vítězka z Pchjongčchangu 2018

    Šermu se Thomas Bach věnoval od roku 1970, už v roce 1971 pak získal bronzovou medaili na mistrovství světa mládeže. Na olympijských hrách v Montrealu v roce 1976 pak dosáhl svého největšího sportovního úspěchu, když s družstvem německých fleretistů získal olympijské zlato. Ve stejném roce (a poté ještě v roce 1977) se stal Thomas Bach šermířským mistrem světa. Poslední velkou šermířskou medaili získal Bach na mistrovství světa v Melbourne v roce 1979 – byla bronzová.
    Co se olympijského hnutí týče – dlouhá léta byl Thomas Bach druhým mužem (víceprezidentem) MOV, do kterého byl zvolen v roce 1996. 10. září 2013 se stal Thomas Bach během zasedání MOV v argentinském Buenos Aires jeho devátým předsedou.


Další tematické životopisy osobností

    „Jel jsem kvůli olympijským parkům přes 10 000 kilometrů, abych se podíval, jak fungují. Včera jsem se byl podívat v OP Lipno a Ostrava, dnes došlo na Pardubice. Na 80 procent obyvatel České republiky se zajímá o to, jak se daří českým reprezentantům v Riu. Chceme toho využít a dát lidem možnost, aby si mohli olympijské disciplíny také na vlastní kůži vyzkoušet,“ konstatoval předseda ČOV Jiří Kejval. Podle jeho slov byly Pardubice první, které na myšlenku uspořádat olympijský park, zareagovaly. „Navíc zde dokonale funguje myšlenka propojit park s příměstskými tábory. Na Olympijském parku Pardubice se mi mimo jiné líbí i to, jak se tu s dětmi pracuje. Nekončí to pouze návštěvou parku nebo účastí v příměstském táboře, pořadatelé se prostřednictví prezentace sportovních klubů snaží nabídnout dětem možnost přihlásit se do těchto sportovních klubů. A právě proto olympijské parky pořádáme, neděláme to kvůli tomu, aby se děti o prázdninách zabavily, ale aby si našly nějaký koníček, kterému se

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00