Jak na věc


pěstuj jednoduše

Noční filmový klub - Jean-Luc Godard

    Aktuální pravidla nového ročníku otevřené výzvy 2014/2015 budou vyhlášena v září 2014. Do té doby je možné přispívat podněty do kategorie "Mám nápad".Sledujte také program pravidelných měsíčních přednášek Pěstuj prostor a informace o připravované úpravě Městské plovárny, která proběhne v druhé polovině července. Více informací zde.
    Program Pěstuj prostor je otevřen všem podnětům, které souvisí se zlepšování veřejného prostoru Plzně a splňují pravidla programu. Podněty se dělí do dvou druhů: obecné podněty (ty jsou uváděny jako „Můj podnět“) a speciální výzvy k určitým tématům: např. „Schody pro Plzeň“ nebo „Řeka ve městě“. Součástí speciální výzvy jsou často doprovodné akce (např. přednášky a workshopy na dané téma) a aktivity (např. komunitní projednávání, aktivizace místní správy). Speciální výzvy jsou časově omezené (obvykle na jeden kalendářní rok), ale podněty na tato témata je možno předkládat i v dalších letech v rámci obecné výzvy.


Přidejte se k nám na sociálních sítích

    Představte si, že se vám ve Vašem okolí něco nelíbí, nebo máte naopak nápad, jak to u vás vylepšit. Posunout vaše nápady dále vám pomůže program společnosti Plzeň 2015, o.p.s. - Pěstuj prostor. Podnět zadáte jednoduše pomocí webového formuláře nebo poštou a popíšete v něm, co byste chtěli změnit, popřípadě jakým způsobem. Může se jednat např. o nápad na nové využití plácku se sušáky, propojení nenavazujících cyklostezek či oživení veřejného prostranství. K podnětům se vyjádří odborníci, kteří vyberou ty nejzajímavější. Plzeň 2015, o.p.s. pomůže autorům vybrané podněty dále rozpracovat, zapojit do jejich realizace místní obyvatele a získat pro jejich realizaci místní správu i potenciální sponzory. Není možné zaručit realizaci každého nápadu, všechny dobré podněty se ale dočkají podpory. Smyslem programu je především plnohodnotně zapojit obyvatele do rozhodování o podobě jejich města, posílit spolupráci veřejnosti, odborníků a místní správy a společnými silami uskutečnit co nejvíce změn.
    Godard ve své poetice zdánlivého chaosu, umělecké svobody, tryskajících emocí a mnohovrstevnatých výkladů, vypráví tři na sobě téměř nezávislé příběhy. A je na divákovi, aby si z jednotlivých fragmentů literárních citací, myšlenek, obrazových kompozic a nečekaných montáží, sám sestavil svůj film.
    Film Pěstuj si pravačku, kterým Česká televize uzavírá malý portrét génia a věčného rozbíječe forem francouzského filmu Jeana-Luca Godarda, patří mezi jeho nejvtipnější a nejanarchičtější filmy. Godard si v něm zahrál postavu, která má mnoho společného s Dostojevského Idiotem. Ve filmu se tato postava, plná godardovské sebeironie, snaží během čtyřiadvaceti hodin dopravit kotouče s filmem jakémusi producentovi.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00