Jak na věc


otoky dolních končetin

Etiopatogeneze (příčina a mechanizmus onemocnění)

    Vážená paní, pane,upozorňujeme Vás, že webové stránky, na které hodláte vstoupit, nejsou určeny široké veřejnosti, neboť obsahují odborné informace o léčivých přípravcích, včetně reklamních sdělení, vztahující se k léčivým přípravkům. Tyto informace a sdělení jsou určena výhradně odborníkům dle §2a zákona č.40/1995 Sb., tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat nebo vydávat (dále jen odborník).Vezměte v potaz, že nejste-li odborník, vystavujete se riziku ohrožení svého zdraví, popřípadě i zdraví dalších osob, pokud byste získané informace nesprávně pochopil(a) či interpretoval(a), a to zejména reklamní sdělení, která mohou být součástí těchto stránek, či je využil(a) pro stanovení vlastní diagnózy nebo léčebného postupu, ať už ve vztahu k sobě osobně nebo ve vztahu k dalším osobám.
    Vzniknout může i po léčbě rakoviny, často po ablacích prsu. Příčinou je, že žíly příliš pomalu odvádějí krev zpět k srdci a krev se hromadí v dolních končetinách, nebo lymfatické žlázy lymfu po těle. V každém případě je to nepříjemné jak pocitově, tak esteticky. Dobré je se naučit tomuto problému předcházet.
    Otoky a z nich plynoucí bolest nohou znamená hromadění vody v dolních končetinách, ke kterému vybízí nejen gravitace, ale i některá onemocnění.
    459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek


Byliny podle moderní medicíny

    V první řadě je nutné určit původce otoků. Léčbou může tak být například lepší polohování nohou, pokud možno je položit výš, než pánev. Když je to možné, pomůže i procházka nebo plavání. Další radou je omezení solení a zvýšení pitného režimu, hlavně bylinkových čajů, minimálně slazených limonád  a vody. V lékárně také naleznete přípravky, které rozšíří cévy a tím umožní lepší průchod krve – je jím Gingko Biloba, borůvky a výtažky z kaštanu nebo listnatce bodlinatého a chladivé gely s levandulí. Dopřávejte si také lymfodrenáže, tedy masáže, které rozproudí lymfu v těle. Existují jak manuální, tak přístrojové, a správně je umí provádět pouze fyzioterapeut se speciálním kurzem pro provádění lymfatickým masáží. Vybírejte tedy opravdu opatrně a nehleďte příliš na cenu, jelikož špatně provedená lymfodrenáž může mít opravdu nepříjemné následky. Lymfodrenáž také pomůže k lepšímu odvodu škodlivin z těla a celkově se tak budete cítit o mnoho lépe.
    Léčba otoku nohou spočívá v léčení příčiny. K podpoře léčby je klíčová změna pohybových návyků, pravidelný sport, procházky, cyklistika, plavání.
    Mnoho žen i mužů trápí otoky nohou, a to zvlášť v letních měsících. Je to dáno nejčastěji sedavým zaměstnáním, dlouhými cestami autem, autobusem nebo letadlem, nevhodnou obuví, dlouhým stáním, špatným pitným režimem, užíváním antikoncepce nebo také špatným průchodem lymfy. V horším případě to poukazuje na nedostatečnou funkci ledvin.
    Uvedené články a rady nemohou nahradit osobní návštěvu lékaře, či kvalifikovaného terapeuta, protože TOTOŽNÉ ONEMOCNĚNÍ MŮŽE MÍT ROZDÍLNÉ PŘÍČINY. Články a rady nám však mohou ukázat možné cesty, jakými lze usilovat o své zdraví.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00