Jak na věc


otoky dolních končetin

Byliny podle moderní medicíny

    Vzniknout může i po léčbě rakoviny, často po ablacích prsu. Příčinou je, že žíly příliš pomalu odvádějí krev zpět k srdci a krev se hromadí v dolních končetinách, nebo lymfatické žlázy lymfu po těle. V každém případě je to nepříjemné jak pocitově, tak esteticky. Dobré je se naučit tomuto problému předcházet.
    Uvedené články a rady nemohou nahradit osobní návštěvu lékaře, či kvalifikovaného terapeuta, protože TOTOŽNÉ ONEMOCNĚNÍ MŮŽE MÍT ROZDÍLNÉ PŘÍČINY. Články a rady nám však mohou ukázat možné cesty, jakými lze usilovat o své zdraví.


Etiopatogeneze (příčina a mechanizmus onemocnění)

    V první řadě je nutné určit původce otoků. Léčbou může tak být například lepší polohování nohou, pokud možno je položit výš, než pánev. Když je to možné, pomůže i procházka nebo plavání. Další radou je omezení solení a zvýšení pitného režimu, hlavně bylinkových čajů, minimálně slazených limonád  a vody. V lékárně také naleznete přípravky, které rozšíří cévy a tím umožní lepší průchod krve – je jím Gingko Biloba, borůvky a výtažky z kaštanu nebo listnatce bodlinatého a chladivé gely s levandulí. Dopřávejte si také lymfodrenáže, tedy masáže, které rozproudí lymfu v těle. Existují jak manuální, tak přístrojové, a správně je umí provádět pouze fyzioterapeut se speciálním kurzem pro provádění lymfatickým masáží. Vybírejte tedy opravdu opatrně a nehleďte příliš na cenu, jelikož špatně provedená lymfodrenáž může mít opravdu nepříjemné následky. Lymfodrenáž také pomůže k lepšímu odvodu škodlivin z těla a celkově se tak budete cítit o mnoho lépe.
    Léčba otoku nohou spočívá v léčení příčiny. K podpoře léčby je klíčová změna pohybových návyků, pravidelný sport, procházky, cyklistika, plavání.
    Vážená paní, pane,upozorňujeme Vás, že webové stránky, na které hodláte vstoupit, nejsou určeny široké veřejnosti, neboť obsahují odborné informace o léčivých přípravcích, včetně reklamních sdělení, vztahující se k léčivým přípravkům. Tyto informace a sdělení jsou určena výhradně odborníkům dle §2a zákona č.40/1995 Sb., tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat nebo vydávat (dále jen odborník).Vezměte v potaz, že nejste-li odborník, vystavujete se riziku ohrožení svého zdraví, popřípadě i zdraví dalších osob, pokud byste získané informace nesprávně pochopil(a) či interpretoval(a), a to zejména reklamní sdělení, která mohou být součástí těchto stránek, či je využil(a) pro stanovení vlastní diagnózy nebo léčebného postupu, ať už ve vztahu k sobě osobně nebo ve vztahu k dalším osobám.


Klíčová slova: flebedém, lymfedém, lipedém

    459 popsaných nemocí, 517 článků bylin, 180 článků potravin, 136 skupin léčiv, 26 vitaminů a minerálních látek
    Otoky a z nich plynoucí bolest nohou znamená hromadění vody v dolních končetinách, ke kterému vybízí nejen gravitace, ale i některá onemocnění.
    Mnoho žen i mužů trápí otoky nohou, a to zvlášť v letních měsících. Je to dáno nejčastěji sedavým zaměstnáním, dlouhými cestami autem, autobusem nebo letadlem, nevhodnou obuví, dlouhým stáním, špatným pitným režimem, užíváním antikoncepce nebo také špatným průchodem lymfy. V horším případě to poukazuje na nedostatečnou funkci ledvin.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
10457
cache: 0024:00:00