Jak na věc


osudy dobrého vojáka švejka film

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války (Jaroslav Hašek)

    To, že z nás LIDSKÝCH BYTOSTÍ dnešní systém udělal jen jakési roboty/objekty s rodným číslem už vnímám a říkám hodně let..... čtěte celý článek s videem . . .
    Je to již několik let, co jsem se poprvé seznámil se jménem Lazarev a přečetl jsem si jeho knihy Diagnostika karmy. Jsou očíslované Diagnostika karmy 1, Diagnostika karmy 2 . . . .atd. První knihy jsou dostupné a volně k dispozici na internetu . . . 
    Tímto krátkým odkazem bych jen rád dal na vědomí lidem z blízkého okolí, že u Horažďovic (jihozápadní Čechy) v obci Boubín existuje nenápadné výdejní místo pro čerstvé mléko, jogurty, zakysanou smetanu a tvaroh. 
    Málokteré historické pojednání nás dokáže skutečně vtáhnout do víru událostí - v tomto ohledu není nad osobní svědectví. V edici Osudy přinášíme našim čtenářům poutavé životní příběhy lidí z nejrůznějších koutů planety, jež vypovídají o dnešním světě.


Nakladatelství Vyšehrad na sociálních sítích

    Uplynuly více než dva roky od doby, kdy jsem na portál osudy.cz přispěla článkem jako nosička BRCA1 mutace. Ráda bych se podělila o zkušenosti, které od té doby následovaly. Třeba to někomu dalšímu pomůže v jeho rozhodování. Rozhodla jsem se jak pro podstoupení oboustranné profylaktické mastektomie, tak pro umělé oplodnění za pomoci prenatální genetické diagnostiky, tak aby se vyloučil přenos problematického genu na potomka.
     mi 39 let, před 3 týdny jsem podstoupila na plastické chirurgii modelaci prsou z důvodu velkého rozdílu velikosti mezi prsy. Lékař mi z levého prsu odebral žlázu a tu poslal na histologii, protože se mu nelíbila.
    Zdravím vás. Přes pár měsíci mému dědečkovi (89 let) diagnostikovali adenokarcinom. Vzhledem k věku mu lékaři jako jedinou možnost "léčby" nabídli odejmutí varlat, které by mělo zpomalit šíření nemoci. Ráda bych se proto zeptala vás všech, jestli má někdo s touto operací zkušenost a případně jakou. Jak vše probíhalo, jestli byly po zákroku nějaké komplikace a pod.


příběhy těch, kterým nemoc změnila život

    60-léta minulého století byla pro většinu lidí obdobím politického uvolňování a naděje na lepší život. Pro mě ale rok 1966 příliš šťastný nebyl, protože jsem poprvé vážně onemocněla. Bylo mi 28 let a pracovala jsem jako zubní instrumentářka, když mi lékaři zjistili zhoubný nádor tenkého střeva. Byla jsem vdaná a měla jedno dítě. V té době byla rakovina automaticky považována za konečný ortel. Ani v nejhorším snu mě tehdy nenapadlo, že během svého života uslyším podobnou diagnózu od lékařů ještě pětkrát. Léčba nádoru tenkého střeva proběhla v režii chirurga včetně chemoterapie. Skončilo to invalidním důchodem a "očekáváním konce", který bohudík nepřišel.
    Dobrý den paní doktorko, je mi 49 let a v březnu mi lékaři diagnostikovali Gliomblastom grade 3/4. Podstoupil jsem totální resekci nádoru, měl jsem jej na pravé čelní hemisféře. Pak nnásledovalo 30 cyklů ozáření za současného užívání 140mg Temomedacu.
    Mám 62 let. V srpnu 2017 (kdy jsem výrazně ubral na váze, měl výrazné potíže s dýcháním, byl jsem bledý a nezvládl jsem žádnou námahu – i chůze mě dělala velké potíže) mě diagnostikovali akutní leukemii, AML M1 a následně MDS RAEB 2, onkologické centrum navrhlo okamžitou hospitalizaci s nutností agresivní chemoterapie s vyhlídkou 50/50, pokud chemoterapii snesu. Měl jsem však u blízkých zkušenost s tím, jak chemoterapie dokáže ve velmi krátkém čase člověka „semlet“. Agresivní chemoterapii jsem odmítl s tím, že přistoupím na léčbu paliativní - slabá dávka - 10 x injekční forma cytostatik - a budu pouze dojíždět na onkologii do FN v Ostravě za pomoci příbuzných.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00