Jak na věc


ostrov pag mapa

Kde se na ostrově Krk ubytovat?

    Ostrovy Kvarneru jsou pro množství písečných pláží s pozvolným klesáním mořského dna oblíbenou destinací rodin s malými dětmi. Na ostrov Rab se dostanete trajektovou linkou za pouhých 15 minut z přístavu Stinica, vzdáleného 3 km od Jablance. Na ostrov Krk se dopravíte svým vozem přes most. Pokud je cílem Vaší dovolené ostrov Lošinj, trajektem z Istrie z přístavu Brestova přeplujete během 20 minut na sousední ostrov Cres, ze kterého pak po kvalitní silnici dojedete vlastním vozem přes most přímo na Lošinj, nebo využijete trajekt z ostrova Krk (spojen s pevninou mostem), který Vás za 25 minut převeze na Cres.
    […] Jaký je ostrov SalOstrov Sal Ostrov Sal je jedním z deseti ostrovů Kapverdského souostroví. Řadí se mezi severní skupinu ostrovů, též označovaných jako návětrné. Na ostrově žije asi 35 000... […]
    Ostrov můžete procestovat buď na vlastní pěst, nebo si zvolit formu fakultativních výletů. Tyto výlety nabízejí například návštěvu pláží spojenou s potápěním a šnorchlováním, výlet na ostrov Fogo, poznávací výlety po ostrově, plavbu ponorkou Neptunus, výlety na čtyřkolkách písečnými dunami a mnoho dalších nevšedních zážitků.
    Ostrov Sal jsem navštívil letos v únoru již po třetí po pěti letech. Počasí bylo na jedničku, moře čisté, velké vlny, ale na můj vkus trochu chladnější. Hotel Belorizonte bez chyby, výborný. Po ostrově jsem nachodil 25km a moc se tam opětovně líbilo. Už teď se opět těším na další návštěvu tohoto dovolenkového ráje.


THE WESTIN LANGKAWI RESORT & SPA *****

    Pro pobyt na krásném ostrově Korčula, můžete zvolit dopravu trajektem ze dvou přístavních letovisek chorvatského pobřeží. Vybrat si můžete buď plavbu ze Splitu do přístavu Vela Luka, trvající přibližně 165 minut, nebo 20 minutovou plavbu z Orebiče na poloostrově Pelješac do Dominče.
    Z tmavě modrých hlubin průzračného moře se zdvíhají dýmající krátery porostlé bujnou subtropickou vegetací. Krásné moře, léčebné koupele v sirném jezírku nebo geotermálních lázních, romantické plavby mezi ostrůvky, procházka malebnými uličkami městečka Lipari se zajímavým archeologickým muzeem, jednoduchá turistika či zdolání nejvyšších vrcholků činných sopek, to vše vás v tomto týdnu čeká.
    Jakmile si vyberete jako cíl své dovolené právě ostrov Sal, z letadla se vám naskytne nebývalý pohled. Z ptačí perspektivy budete mít pocit, že přistáváte na Marsu. Přivítá vás na první pohled nehostinná krajina tvořena písečnými pláněmi, kterým vévodí široké pláže lemující průzračně čisté moře.


Ostrov Sal – dovolená v srdci exotiky

    První zmínky o existenci pevniny v místě dnešních Kapverd se objevily ve starých mapách z roku 44 po Kristu. Na jeden z ostrovů poprvé připlula civilizace ve 12. století. Jednalo se o Araby, kteří přijeli nabrat vzorky z přírodního naleziště soli. Lidská noha tehdy pravděpodobně poprvé vkročila právě na ostrov Sal.
    Severní Dalmácie vám nabídne nádherné a čisté prostředí ostrova Pag, který je díky 340 m dlouhému mostu přístupný cestou po silnici, nebo další oblíbené ostrovy Dugi otok, Pašman a Ugljan, na které Vás dopraví trajektové linky. Z přístavního Zadaru se dostanete na Dugi otok během 80 minut, převoz na ostrov Ugljan zabere pouhých 25 minut. Přístavní město Tkon ostrova Pašman spojuje s Biogradem na Moru 20 minutová trajektová linka.
    já byla na Salu 2 x pokaždé jsem měla oceán úplně klidný, vlny max. půl metru, chci se zeptat, když píšete, že byly fakt vlny, dalo se koupat, že by se lámaly až u břehu nebo je to prostě na bazén?


Itálie, Sicílie - Sopkami střední a jižní Itálie - stany

    Největším ostrovem jižní Dalmácie je Brač, který se mezi návštěvníky těší největší oblibě. Trajektová linka ze Splitu Vás na něj dopraví přibližně za 50 minut. Další příjemné ostrovní destinace jsou například Hvar, nebo vzdálenější Vis. Ostrov Hvar je vyhlášeným místem nejen pro nejvyšší počet hodin slunečního svitu, ale také ideálním místem s množstvím liduprázdných zátok na členitém pobřeží. Můžete se na něj dopravit jednak méně náročnou variantou pro řidiče, trajektem ze Splitu do Stari Gradu, což představuje dvou hodinovou plavbu, nebo 35 minutovou plavbou z Drveniku na Makarské riviéře do přístavního Sućuraje. Na ostrov Vis zajišťuje přepravu trajektová linka z přístavního Splitu, s délkou plavby 140 minut.
     Ostrov Krk, na rozdíl od jiných chorvatských ostrovů, se může pyšnit svým silničním spojením s pevninou. Ostrov Krk spojuje s pevninou impozantní Krčský most o délce 1430 m jen s jedním pilířem, který patří mezi nejdelší mostní oblouky v Evropě. Ostrov Krk je s okolním světem spojen i letecky. Letiště Rijeka se nachází přímo na ostrově, v jeho nejsevernější části, v Omišalj. Z ostrovního přístaviště Valbiska se lodními trajekty, s pevně stanoveným jízdním řádem, přepravíte na okolní ostrovy Cres nebo Rab.
    Ostrov Sal nabízí nejen nebývalé přírodní krásy, ale také celou řadu turistických zajímavostí. Kromě pláží si nesmíte nechat ujít návštěvu hlavního města, kde na vás dýchne pravá africká atmosféra skloubená s evropskými prvky. Rozhodně si nesmíte nechat ujít ochutnávku místní gastronomie, návštěvu barů a diskoték.


MERITUS PELANGI BEACH RESORT & SPA *****

    Ostrov Sal je jedním z deseti ostrovů Kapverdského souostroví. Řadí se mezi severní skupinu ostrovů, též označovaných jako návětrné. Na ostrově žije asi 35 000 obyvatel. Největší hustota zalidnění je v okolí hlavního města Espargos. I přesto, že se zde domluvíte anglicky, úředním jazykem je portugalština. Důvodem je portugalská kolonizace dříve neobydlených ostrovů.
    Z přírodních zajímavostí stojí za návštěvu například solný kráter poblíž osady Pedra de Lume, nebo záliv Buracona s proslulým přírodním úkazem zvaným magické oko.
    Chorvatské ostrovy se díky dobré dopravní dostupnosti těší stále větší oblibě návštěvníků a stávají se tak příjemnou alternativou pobřežní dovolené. Některé z chorvatských ostrovů jsou dostupné z pevniny přes most, jako například Pag, Krk, nebo Murter. Větší ostrovy mají po dobu letní sezóny zajištěnu kyvadlovou dopravu pravidelnými trajektovými linkami společnostmi Jadrolinija, nebo v případě ostorva Rab společností Rapska plovidba.
    Raná kolonizace je datována v 15. století, kdy na ostrov připluli portugalští mořeplavci. Počátky osídlování Evropany jsou spjaty se střídajícími se katastrofami v důsledku hladomoru nebo rozsáhlých epidemií.


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Turisté si ostrov oblíbili zejména díky širokým plážím, blankytně modrému moři a krásnému počasí. Cestovní kanceláře nabízejí all inclusive zájezdy do těch nejluxusnějších hotelových resortů. Nejrušnější a nejvyhledávanější destinací je Santa Maria, se stejnojmennou pohádkovou pláží, která patří k nejkrásnějším na ostrovech.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00