Jak na věc


osobnost vychovatele

ZANECHAT ODPOVĚĎ Zrušit odpověď

    Jak dojde k odhalení této choroby? Lékař by si měl povšimnout podezřelých ztrát paměti. Pozor, nejde však o běžnou zapomnětlivost. Povšimnout si může i toho, že nemocný prožívá situace, které si sám nezpůsobil. Objevuje nové nakoupené obrázky, vzkazy apod.
    Nemusíte se však bát, objevuje se jen velmi vzácně. Více se s ní střetneme v románech a filmovém zpracování, kde ji umělci užívají s velkou oblibou. Obvykle se tomu tak stane jako následek nějaké stresové události anebo extrémně obtížného období. Pozor, tuto nemoc v žádném případě nezaměňujte se schizofrenií, nemá s ní nic společného!
    Velmi častou příčinou vzniku tohoto nemalého problému je sexuální a tělesné zneužívání v dětství anebo emoční odmítání ze strany rodičů. Spouštěčem však ve skutečnosti může být jakákoliv stresová událost, těžké životní období i velmi vážný vztahový konflikt.


Přidružené příznaky této choroby

    Tato porucha osobnosti bývá označována i jako disociativní porucha identity. Typické pro tuto chorobu je přítomnost více osobností v jednom těle, které se střídají a přebírají nad postiženým člověkem kontrolu. Ten se však navenek vždy projevuje pouze jako jedna osoba, a to i přesto, že jich má uvnitř ve skutečnosti hned několik. Každá tato osoba si přitom žije svým vlastním životem. Vyznačuje se svými specifickými vlastnostmi, zvyky i historií. Může navíc jít i o zcela odlišné povahy. Jedna může být kupříkladu submisivní, zatímco ta druhá výbušná a agresivní. Jednotlivé figury se můžou lišit natolik, že je mohou dokonce trápit i jiné choroby. Mohou být praváci i leváci. Nemocní si tyto jednotlivé osobnosti neuvědomují. Trápí je ztráta paměti. Přechody z jedné osobnosti do druhé jsou obvykle velmi rychlé a náhlé.
    Vánoční dárky se poslední dobou shánějí ve velkých obchodních centrech nebo rovnou na internetu, odkud přicestují až před dveře vašeho domu. O to víc je osvěžující, když zabloudíte na nějakém vánočním trhu a se svařákem v ruce najdete třeba poctivé řemeslníky. Takovým je také Martina Kučerová. Jaký je život trhovce a kolik práce je za "obyčejným" hrnečkem?
    Nemoc velmi často doprovází noční můry a flashbacky. Nemocní s rozdvojenou osobností jsou obvykle agresivní, trápí je různé sexuální poruchy, poruchy příjmu a potravy nebo spánku. Nemocní se také často sebepoškozují a mají i sebevražedné sklony.
    Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno.
    Porucha osobnosti zvaná syndrom rozdvojené osobnosti je známá i jako tzv. alter ego. Oficiálně se však jedná o mnohočetnou poruchu osobnosti, která spadá do kategorie dissociativních poruch.


Příčiny vzniku rozdvojené osobnosti

    Důležité je, abyste na otázky odpovídali podle sebe, nehledali tzv. správnou odpověď a nad odpověďmi neváhali a označovali je tak, jak vám více sedí. Máte-li pocit, že vám sedí obě odpovědi, označte tu, která je vám prostě bližší.
    K nápravě může dojít samovolně během několika týdnů. To platí hlavně, když k tomu dojde po nějaké traumatické události. Někdy se však stane, že samovolně neodejdou, stanou se chronickými a bývají i těžce ovlivnitelné. Taková léčba pak bývá komplikovaná a časově náročná. Pomoci v těchto případech může psychoterapie, která užívá metod kognitivně-behaviorální terapie, dynamické psychoterapie a hypnózy. Ke zmírnění příznaků pak mohou být užita i anxiolytika anebo antidepresiva.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00