Jak na věc


orgány finanční správy

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Když jsou plíce malé, jejich čchi je vyrovnaná, nepotřebujeme mnoho pít a takový člověk nemívá nemoci spojené s dýcháním. Jsou-li plíce velké, musíme více pít a takový člověk je náchylný na dušnost a vystupováním čchi do protisměru. Když jsou plíce umístěny vysoko, jejich čchi vystupuje vzhůru a máme potíže s dechem a kašlem. Jsou-li plíce nízko, tlačí na žaludeční vchod a na játra. Z tohoto důvodu nás pobolívá pod žebry. Když orgán plic je pevný, takový člověk nemívá nemoci spojené s kašlem a vystupováním čchi plic do protisměru. Je-li orgán plic křehký, snadno v něm dochází k ubývání tekutin a z toho důvodu k nárůstu horkosti, což se projevuje potížemi s dýcháním a krvácením z nosu. Když jsou plíce našikmo, potom bývají bolesti na některém boku hrudi.
    Tato jejich funkce se projevuje v tom, že plíce podporují, doplňují a regulují čchi všech vnitřních orgánů a tím i celého organizmu. Plíce jsou místem, kde se rodí čchi a ta se vytváří mísením čisté čchi přijímané za vzduchu a esencí, která vzniká při trávení potravy ve slezině a čchi sleziny ji dopravuje nahoru do plic. Místo, kde se obě čchi smíchávají je uprostřed hrudi a nazývá se osnovná čchi. Osnovná čchi ze zdroje svého vzniku vystupuje jednak do hrtanu a touto cestou se podílí na dýchací činnosti plic a druhá cesta je do aorty a krevního oběhu a stává se silou podporující pohyb krve i látkou doplňující krev. Tato čchi se rozptyluje do celého těla, čímž ho vyživuje, zatepluje a přivádí ke všem orgánům stále nové zásoba energie.


Léčení bylinkami a drobné další rady

    Plíce regulují dýchání, tj. výměna staré čchi za novou. Dále plíce regulují mechanizmus působení čchi v těle, tj. přívod čchi k orgánům a ostatním částem těla. Plíce společně se srdcem regulují oběh krve a s ním i oběh výživy a ochrany. Plíce regulují pohyb, přeměnu a vylučování tekutin.
    Z pěti základních emocí, které jsou projevem pěti orgánů cang se k plícím váže zármutek a žal. Oba tyto city jsou negativní povahy, protože jejich projev vede k vyčerpávání a ubývání čchi plic. Jelikož jsou plíce řídícím orgánem čchi celého těla, tak časté navozování těchto emocí povede k oslabování plic a postupně i k chřadnutí celého organizmu. Současně platí i obrácená závislost, že jedinec s vrozenou slabostí plic, bude ve svém životě náchylný k většímu pocitu zármutku a žalu.
    Plíce jsou stříškou orgánů cang. Toto je dáno polohou plic v těle. Leží nejvýše z pěti orgánů cang a rozkládají se nad nimi jako stříška. Plíce jsou k vnějším škodlivým činitelům, větru, chladu, horku, vlhku a suchu nejčastěji napadeným orgánem. Citlivé jsou nejvíce, na chlad a horko, které po vniknutí do plic blokují jejich rozptylovací funkci.


Léčivé rostliny, o kterých musíte vědět.

    Hlas vzniká s pomocí čchi, která proudí skrze řečové orgány a rozechvívá hlasivky. Je to jednak čchi plic, jež prochází hrdlem a podílí se na vytváření zvuku, ale také čchi ledvin, jejichž odbočka vede přes hrdlo, ke kořenu jazyku. Tento podíl na tvorbě hlasu je také vyjádřen tak, že plíce jsou branou hlasu a ledviny jsou kořenem hlasu. Taková zajímavost k ledvinám je, že se v ledvinách uchovává esence pohlavní síly, která dozrává v období dospívání do plné výše. Právě v tomto období člověku sílí a mutuje hlas. Harmonická čchi plic dělá zvučný a jasný hlas. Při prázdnotě plic je hlas tichý, slabí, anebo se úplně ztrácí. Při přeplněnosti plic je drsný a silný a i v tomto případě může někdy dojít ke ztrátě hlasu, který se může přeměnit na sípavý až nezřetelný.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00