Jak na věc


optická stabilizace obrazu

Čeho si na obrázku všimnete jako první? Hodně to o vás prozradí!

    Už třináct let zápolí experti o tu vůbec nejlepší iluzi. Letošní ročník soutěže The Best Illusion of the Year už zná svého vítěze. Podívejte se na ty nejlepší optické klamy, které se dostaly do finále.
    Že naše oči, ani mozek nejsou dokonalé, se přesvědčil v životě snad už každý. Někdy totiž vidíme něco úplně jiného, než ve skutečnosti máme před očima.
    Japonský psycholog Akiyoshi Kitaoki zveřejnil jednu ze svých dalších optických iluzí, která by měla určit míru stresu, kterému jste vystaveni. Jak vidíte obrázek vy? Pokud se vám kruhy hýbou až nebezpečně rychle, je možné, že se nevyhnete péči lékařů!
    Optické iluze přicházejí v mnoha podobách a často se díky internetu šíří jako lavina. Nyní je hitem "kouzelné" tričko, které dokáže díky čtvercové síti natištěné vpředu vytvořit dokonalou iluzi bujného poprsí.
    Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.


Tohle jsou nejlepší iluze roku! Z některých se vám zatočí hlava

    Od doby, co se na internetu objevil optický klam s modrými nebo zlatými šaty, roztrhl se s iluzemi pytel. Ta nejnovější ale zamotala hlavu i těm, kteří si jsou normálně jistí. A co vy, vidíte dveře nebo pláž? Na optickou iluzi upozornil Mirror.
    Optické iluze si hrají s naším mozkem a často nás dohání i k šílenství. Některé jsou nevinné a zatímco jedni vidí kachnu, další zajíce. Existují ale i klamy, které byste svým dětem ukazovat neměli.
    Optické iluze jsou mezi lidmi stále populárnější, v poslední době se ale využívají i k léčebným účelům. Některé totiž mají halucinogenní účinky a mohou pomáhat lidem, kteří trpí třeba Parkinsonovou chorobou. Jako například tato.
    Stačí vám kratičký pohled na jednotlivé obrázky a brzy budete mít jasno v tom, jaká jste vlastně osobnost. Podívejte se na soubor iluzí, čeho si všimnete jako první?

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00