Jak na věc


oprava parabol světlometů

Náhrada hydrokorektoru elektromechanickou verzí od Specialnielektronika.cz

    Zobrazit příspěvky za předchozí: Všechny příspěvky1 den7 dní2 týdny1 měsíc3 měsíce6 měsíců1 rok Seřadit podle AutorČas odesláníPředmět VzestupněSestupně
     Kluci,nevíte kde levně renovuji parabole,potřebuji dvě kyvačkové. Jeden pár by měl vyjít kolem litru včetně poštovného. Větší parabola – Jawa, ČZ, MZ, Simson, autoparaboly. Zaměřujeme se na povlakování ve vakuu, vakuové . Dekorativní naprašování.
    PříčinaHorko žárovky vypálilo zrcadlovou vrstvu. Podkladová parabola mohla také zreznout.Řešení s úsporou 50-90%* Renovace zrcadlové vrstvy včetně opravy paraboly. Plus křemíková ochranná vrstva. VýsledekSvětlomet má shodné nebo lepší parametry, jak od výrobce. Svítí jako nový. Dlouhá životnost.
    U xenonových lamp s čočkou se navíc zplodiny vzniklé pálením zrcadla a paraboly usazují zevnitř na čočce a způsobují její neprůsvitnost. Ta zvyšuje přehřívání vnitřního prostoru lampy. U paraboly s čočkou tedy dochází k exponenciálně rychlé destrukci od prvních problémů.


Potenciální rizika při renovaci

     Zdravim, chci se zeptat jestli někdo nevíte, kde se dá nechat pochromovat paraboly (napařovací chrom). Ceny jsou individuální. Chromování – Paraboly – Klasické pokovené Cu, Ni, Cr, 40-.
    Zobrazit příspěvky za předchozí: Všechny příspěvky1 den7 dní2 týdny1 měsíc3 měsíce6 měsíců1 rok Seřadit podle AutorČas odesláníPředmět VzestupněSestupně
    Pro test jsme použili světlomety Mercedes Benz, jejichž výrobcem je Hella. K testu jsme použili úplně nový světlomet, který nám poslouží jako referenční vzorek. Dále pak starší – stejný, avšak kompletně zrepasovaný světlomet, kde bylo provedeno leštění krycího plexiskla a repas reflektoru světelného modulu (hojně nesprávně označovaného jako čočka). Starší světlomety jsme použili dva, modul každého z nich byl zrepasován (opětovně pokoven) jinou technologií.
    Zobrazit příspěvky za předchozí: Všechny příspěvky1 den7 dní2 týdny1 měsíc3 měsíce6 měsíců1 rok Seřadit podle AutorČas odesláníPředmět VzestupněSestupně
    Řešením je odborná renovace zrcadlové plochy napařením hliníku ve vakuu včetně ochranné křemíkové vrstvy. A nejen to. Kompletní renovace světlometu obsahuje následující kroky:


Elektrické naklápění světel - náhrada hydrokorektoru - sada od Specialnielektronika.cz

    Uvnitř moderních světlometů je integrované denní svícení ve formě LED diod. Toto LED svícení je připojeno přes řídící jednotku, která je rovněž vintegrována do světlometu. Vlivem přehřívání součástek se řídící jednotka přehřívá a nakonec přestává fungovat. LED nesvítí. Někdy LED začnou nejprve poblikávat [video]. Běžně je nutné zakoupit nový světlomet, ačkoli kromě LED svícení je světlomet zcela v pořádku. Tuto závadu na LED svícení je možné vyřešit použitím kvalitnějších dražších naddimenzovaných součástek, které se nepřehřívají. Takto opravené LED svícení má lepší parametry než originál a bude mnohem déle sloužit. Výsledné řešení obstálo v zátěžových testech a extrémních teplotních podmínkách.
     Nejlepsi pro renovaci bude dnes strikatelny chrom. Reflektory auto-moto, renovace auto-moto parabol , výstražné reflektory, autodoplňky , tuning , veteráni. Stavebnictví, domácnost. Komponenty sanitárních. Chci renovovat moto veterána indiána.
    Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóruNemůžete odpovídat v tomto fóruNemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóruNemůžete mazat své příspěvky v tomto fóruNemůžete přikládat soubory v tomto fóru
     Po dobré osobní zkušenosti sděluji adresu pána, který umí skvěle
    Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóruNemůžete odpovídat v tomto fóruNemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóruNemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru


Přestavba světlometu u vozidel značky Subaru Outback

    Hranice se v okolí bodu zlomu mírně vybarvila do modra. Tato změna je způsobena jinou tloušťkou materiálu na reflektoru a tím i jiným odrazem světla. V zásadě to nemá na nic vliv. Dále jsou patrné změny v homogenitě světla ve spodní části. Jedná se o tu část světelného svazku, které osvětluje vozovku přímo před autem. Bystřejší řidiči by tuto změnu na bílé zasněžené silnici mohli zaznamenat, v běžném provozu je tato změna nepostřehnutelná.Co se světelného výkonu týče, celkový výkon modulu oproti novému originálnímu světlometu nárust o 17%. Rozložení světla je však podobné originálu.
    Teplota uvnitř světlometu dosahuje až 180°C. Oba repasované světlomety jsme podrobili 14 denní teplotní zkoušce – celkem 336 hodinám nepřetržitého svícení. A výsledek?
    Svícením se ve světlometech zahřívá zrcadlová parabola, která odráží světlo ven. Teplo žárovky postupně zrcadlovou plochu rozrušuje a zmatňuje. Zrcadlu klesá schopnost světlo odrážet. Nižší odrazivost znamená vyšší zahřívání a rychlejší destrukci. Nakonec mluvíme o vypálené parabole. Světlo se od ní odráží již nedostatečně. Světlomet svítí natolik slabě, že neprojde technickou kontrolou.
    Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóruNemůžete odpovídat v tomto fóruNemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóruNemůžete mazat své příspěvky v tomto fóruNemůžete přikládat soubory v tomto fóru


Hydrokorektor aneb kapalinový regulátor sklonu osvětlení

    Hranice opět modrá kvůli jiné tloušťce vrstvy materiálu. Výrazně jiná tloušťka pokovení zcela změnila rozložení světla – v oblasti bodu zlomu se vytvořil hotspot, kde je možno naměřit až o 2 700lx více, než u originálu. Ve spodní části navíc už výrazné zhoršení homogenity světla. Krajní body hodně podobné originálu.
    Některé umělohmotné paraboly mohou být výjimečně odlity z typu plastu, který neumožňuje zahřátí na teplotu potřebnou pro vypalovací lak (160ºC). V takovém případě se může během renovace plastová parabola zničit. Za takto znehodnocenou parabolu opět není možné poskytnout náhradu. Nicméně většina umělohmotných parabol zvládá proces renovace velmi dobře. Jde o vzácné výjimky, které se zpravidla týkají spíše blikačů nebo rámečků.
    Pokovení hliníkem ve vakuu. Hliník má ze všech kovů nejvyšší odrazivost. Vznikne tak dokonalá zrcadlová plocha. Následuje pokovení křemíkem pro vyšší ochranu.
    V zásadě se nic nezměnilo. Rozložení světla stejné, homogenita stejná, hodnoty téměř stejné. (je třeba počítat s tolerancí měřícího přístroje). Po rozebrání světlometu a kontrole reflektoru nebylo zjištěno žádné poškození. V řeči čísel poklesla svítivost modulu za 336 hodin o 2 %.


Stručný přehled a světelný tok všech žárovek na Felicii

    Aby bylo možné renovaci provést, je nutné ze světlometu vyjmout sklo. Zde se nachází určité riziko nenadálého prasknutí skla. Pevnost skla je totiž narušena odletujícími kamínky. V praxi k prasknutí dochází v průměru jednou za 2 roky (od roku 1991). Za prasklé sklo bohužel nelze poskytnout náhradu, neboť světlomet je již před renovací na odpis. Nechcete-li podstoupit toto riziko, je možné sklo odstranit svépomocí a k renovaci dodat pouze holé paraboly.
    PříčinaŘídící jednotka pro sadu LED umístěná ve světlometu se poškodila přehříváním součástek.Řešení s úsporou 50-90%*Oprava a výměna za kvalitnější součástky, aby se řídící jednotka již nepřehřívala.VýsledekNetřeba kupovat celý světlomet jen kvůli vadnému integrovanému LED svícení.
    Na trhu je mnoho firem, které nabízejí repasování světlometů. V zásadě se jedná o rozložení světlometu, demontáž reflektorů a jejich opětovné pokovení. Samotné pokovení, kdy dochází k napařování hliníku ve vakuu, není nikterak složitý proces. Klíč k úspěchu je v přípravě povrchu a v uzavírací vrstvě.
    PříčinaNa čočku xenonu se zevnitř usadily zplodiny ze spálené odrazové vrstvy.Řešení s úsporou 50-90%*Renovace zrcadlové vrstvy včetně opravy paraboly a vyčištění čočky. Plus křemíková ochranná vrstva.VýsledekXenon má shodné nebo lepší parametry, jak od výrobce. Svítí jako nový. Dlouhá životnost.


Sada LEDek uvnitř světlometu KIA cee'd

    Tady se změnilo opravdu hodně! Hranice v okolí bodu zlomu změnila barvu z modré na žlutou. Hotspot, který vykazoval o 2 700lx vyšší svítivost než originál po testu vykazuje cca o 900lx nižší svítivost než originál. To je ztráta 3 600lx za 336 hodin svícení! Navíc se pod hlavním svazkem vytvořil defekt modré barvy, který zajisté pocítí na silnici každý. Krajní hodnoty zůstaly plus-mínus stejné. To značí jediné – pokovení nad výbojkou reagovalo vlivem velké teploty a došlo ke změně struktury. Tento modul ztratil za 336 hodin svícení 58% výkonu!
     Naší specializací jsou renovace světlometů. Opravy reflektorů provádíme obnovou odrazových ploch parabol pokovením ve vakuu. Kolem renovace je spousta tajemna a mlžení.
     Něco ohledně renovace parabol světlometů máš TADY. Výměna plastových držáků paraboly předního světla BMW Er. Zdravim panove, neporadite mi nekdo jak renovovat svetlomety?
    Sejmutí zatmeleného skla. Zde hrozí prasknutí skla. Komplikovaný krok zejména u plastových světlometů, kde je umělohmotné sklo lepené tvrdými silikony.
     Takže jsem se rozhodl provést celkovou renovaci , obnovit chrom barabol a. Chormování parabol jsem provedl následovně: ve firmě, která se . Provádíme výměnou za vaši parabolu, která se už neleskne, má poškozenou vrchní vrstvu a. Vakové pokovení vypálených parabol. Octavia, není problém je nechat pochromovat, nebo postříbřit, ale má někdo vyzkoušené, jak je nedestruktivně oddělit . Náhradní díly na veterány – renovace parabol , inzerce. Re: renovace parabol reflektorů.


Mercedes Benz ML 2005 – bixenony

    Zobrazit příspěvky za předchozí: Všechny příspěvky1 den7 dní2 týdny1 měsíc3 měsíce6 měsíců1 rok Seřadit podle AutorČas odesláníPředmět VzestupněSestupně
    Jelikož nabízíme jen tu nejvyšší kvalitu, rozhodli jsme se udělat tento test, kde si názorně ukážeme, že není repasovaný světlomet jako repasovaný světlomet.
    Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóruNemůžete odpovídat v tomto fóruNemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóruNemůžete mazat své příspěvky v tomto fóruNemůžete přikládat soubory v tomto fóru
    Co to pro vás znamená? V případě, že vaše staré lampy nejsou zničené, poškrábané nebo znehodnocené, dostanete za vaše staré světlomety, nové, námi zrepasováné lampy. Rádi vám taktéž dodáme, nové nebo repasované čočky, po dohodě také nové výbojky. Urychlíme renovaci vašich světlometů a směle můžete vaše vozidlo stále využívat. K renovaci světlometů používáme profesionální prostředky společnosti 3M. U 95 % světlometů provádíme renovaci během 1 pracovního dne.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00