Jak na věc


oprava geberit protékání

ZDENĚK HALÍK ♦ Řemesla která ovládám

    Když už řešíme přestavby či výměny, málokdy se pozastavíme nad toaletou. Škoda. A proč to řešit? Protože ušetříte peníze, námahu s pozdějším uklízením a hygienou, můžete mít skvělý design a funkce, které vyhovují právě vám a to teď i v budoucnu.
    Doplňků pro WC je na trhu značné množství. Každý si tak vybere podle vlastního vkusu. Ideální jsou doplňky závěsné, kdy se při úklidu nemusíte trápit přeskládáváním jednotlivých kusů. Tam, kde je to možné, vrtejte pouze do spár. Pro inspiraci se podívejte na nejoblíbenější značku doplňků Nimco.


ROMAN BEŇÁK ♦ Řemesla která ovládám

    Trend posledních let velí jasně: Věšet! Samozřejmě mluvíme stále o klozetu. Závěsné záchodové mísy jsou „in“ a v novostavbách i při rekonstrukcích stále častěji nahrazují klasické stojaté. Mají některé výhody, především zaberou o něco méně místa a také se snadněji uklízí. Navíc si sami volíme umístění ve zdi z hlediska ideální výšky sedátka a díky ukrytí trubek a nádoby je napouštění i splachování o něco tišší. Na druhou stranu, pokud chceme stávající stojatou mísu vyměnit za závěsnou, nevyhneme se poměrně rozsáhlým úpravám spojeným s bouráním, neboť je třeba vytvořit ve zdi místo pro nosnou konstrukci a splachovací systém. Rovněž je nutné předělat odpady, přívod vody, podlahu atd. V případě poruchy splachování je také horší přístup pro opravu, ale zároveň je třeba dodat, že moderní splachovací systémy jsou velmi spolehlivé a vydrží bez jakékoliv údržby řadu let.
    Chcete si levně vylepšit vzhled vaší koupelny? Skvěle vám k tomu poslouží moderní tapety do koupelny, jež jsou odolné proti vodě, páře a vlhkému prostředí.


MILAN KADEŘÁBEK a spol. ♦ Řemesla která ovládáme

    Úklid - pokud chcete keramiku, která bude vypadat jako nová i za mnoho let a zároveň na ni nechcete nechat ruce, začněte hledat povrchové úpravy. Jednoduše řečeno, keramika má hrubý povrch, ten se částečně vyhlazuje glazurou. Kvalita keramiky je samozřejmě rozdílná a většina renomovaných značek se snaží o co nejméně porézní povrch a ideální tvar keramiky, který bude zajišťovat co nejlepší oplach mísy i samotný odvod nečistot. Tvar uvnitř mísy je velmi důležitý pro správnou funkčnost spláchnutí. U levné keramiky trpí tvar i povrch. Pokud chcete mít opravdu jistotu, nechte si na keramiku nanést ještě povrchovou úpravu (například Jika Perla, ReflexKolo, Laufen LCC, KeraTect od Keramagu) – opravdu se to vyplatí. Povrch je neporézní a má hydrofilní (voduodpuzující) efekt, zajistí tak vysokou hygieničnost toalety - vodní kámen se neusazuje a stejně tak i bakterie se nemají na čem držet. Počítejte s tím, že na povrchovou úpravu budete čekat až v řádu týdnů, ale stojí to za to. Novinkou v tvar
    Někdo však má prostě rád klasiku, a jsou dokonce lidé, kteří mají k závěsné míse nedůvěru a pronásledují je děsivé představy, že se s nimi utrhne. Ve skutečnosti je nosnost závěsných klozetů i několik set kilogramů, samozřejmě za předpokladu, že montážníci svou práci neodflákli.
    Ještě jsme se nezmínili o materiálech. V tomto ohledu se nic zásadního nemění, naprostá většina klozetů je stále z keramiky, byť se objevují i varianty skleněné či jiné. Rovněž bílá barva v oblibě pořád vede, v menší míře se však objevují i světlé pastelové barvy, příp. odstíny modré a další.
    2. WC se záchodovou mísou splachovanou nádržkovým splachovačem položeným na míse nebo nízko, nebo se závěsnou či speciální záchodovou mísou délky 640 až 680 mm musí být:
    Pokud se v koupelně a na WC chcete pohodlně pohybovat, je ergonomie interiéru velmi důležitá. V moderní koupelně a toaletě musí mít všechno své místo a být důsledně promyšlené. Pro umístění každého zařizovacího předmětu platí své pravidlo.


EDUARD MASAGUTOV a spol ♦ Řemesla která ovládáme

    Ať už je klozet řešen jakkoliv, měli bychom vybrat splachovací systém s možností „dávkování“, tedy s volbou objemu splachovací vody. Toto splachování mívá zpravidla dvě tlačítka pro menší a větší dávku (např. 4 nebo 6 litrů). Při správném používání se tak dá uspořit značné množství vody.
    Každý tam jednou musí... Ne, teď nebudeme probírat zákonitosti života a smrti, ale „onu místnůstku“, kam i císař pán chodí sám. Ještě přesněji, samotnou záchodovou mísu, čili klozet.
    Design, barva a povrch keramiky - dnes najdete téměř vše na co si jen vzpomenete. Klasické, hranaté, oblé, dekorované a v případě některých výrobců i v mnoha barvách. Jiná než bílá barva sanitární keramiky se používá opravdu vyjímečně. Ale pokud bychom měli zmínit některé z barev, jsou to především pergamon a černá. Malá oblíbenost barevné keramiky je z důvodu obtížného skloubení barev s ostatním vybavením. Pro tento typ už musí být zkušený designér s velkým citem pro barvy a to s vědomím, že se vám bude těžko obměňovat styl koupelny za pomocí doplňků a ručníků. A věřte, že stejný ráz koupelny nebudete chtít dalších 20 let. Na co se rozhodně zaměřte jsou povrchové úpravy - zajistí vám neporézní, voduodpuzující efekt, který zajistí dokonalou čistotu WC.


Rekonstrukce WC - než vůbec začnete...

    TIP! Pro rok 2015 jsou stále trendem přírodní a jemné barvy či dekory - písek, kámen, voda, dřevo a kov. Skvělé na tom je, že všechny tyto prvky jsou nadčasové a dobře kombinovatelné s vybavením. Nebojte se oživení v podobě výraznějších prvků - mozaiky a vzorů. Vyberte si obklady Los Kachlos.
    Nejmenší půdorysné rozměry prostoru pro osobní hygienu a prostoru pro umístění záchodové mísy se odvozují z velikosti zařizovacích ředmětů a z nutných vzdáleností mezi nimi a stěnami. Mají být dodrženy tyto nejmenší vzdálenosti:


PETR PUČ ♦ Řemesla která ovládám

    Výhody závěsných klozetů - snadné čištění mísy i podlahy kolem WC, nemusíte čistit nádržku, nastavitelná výška mísy, odlehčený prostor, odsávání pachů nebo vůně s dezinfekcí při každém spláchnutí, aniž byste museli mísu hyzdit různými osvěžovači. Jako vždy se vyplatí investovat do kvalitního modulu. Návratnost bude rychlá. U kvalitních a dražších modulů se nestává, že by začalo zlobit splachování. Především, když toužíte ušetřit na množství splachované vody. Nestane se, že tlačítka rychle odejdou, nebo že budou po delším používání splachovat více vody, než jste si přáli. U levnějších variant dochází, stejně jako u klasických nádržek, třeba k protékání vody. Léty prověřený je opravdu Geberit. Zde jen připomeneme, že označení "geberit" se vžil jako obecné označení pro všechny podomítkové moduly, ale ten pravý má značku s velkým G.
    Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
    Říká se, že podle úrovně toalety se měří kultura civilizace. Ve skutečnosti je to pouze evropský pohled na věc, mnohde jinde by se takovému tvrzení velmi divili, ovšem v našich krajích zkrátka na vzhled a stav toalet hodně dáme. Proto bychom měli věnovat náležitou pozornost i výběru klozetu. Vždyť s ním přicházíme do kontaktu někdy i několikrát denně.
    Ani stojaté klozety však neminul vývoj, často jsou v nabídce jako tzv. „kombi WC“. Znamená to, že záchodová mísa je přímo spojená se splachovací nádobkou, se kterou tvoří opticky jeden celek. Dřívější provedení, kdy mísa stála samostatně a z nádoby k ní vedla různě dlouhá trubka, se dnes již moc nevidí.


MONIKA KUČEROVÁ ♦ Řemesla která ovládám

    Sedátka - klozety se zřídka prodávají v kompletu s nádržkou nebo sedátkem. Sedátko vždy vybírejte přímo k dané značce a sérii. Tyto sedátka pasují lépe, než neznačkové náhrady. Velmi často se u neznačkových modelů setkáváme s tím, že se sedátka pohybují na míse, různě vypadávají z úchytek a celkově jsou nepohodlná.
    A na závěr lahůdka pro nejnáročnější. Jsou jí tzv. sprchovací toalety, vlastně kombinace záchodu a bidetu v jednom. Pro opravdové fajnšmekry je určena „top model“ toaleta Geberit Balena 8000, která je vybavena integrovaným odsáváním pachů, sprchovacím ramenem a dalším ramenem s fénem, které vás na závěr celé procedury osuší. Vše ovládáte tlačítky na postranním panelu, nebo dokonce dálkově. Líbí se vám to? Pak si připravte částku blížící se 140 tisícím korun... Ale nebojte se, existuje i levnější model Balena 4000. Je to vlastně zařízení, které se dá namontovat na všechny běžně užívané WC mísy a stojí „jen“ lehce pod 30 tisíc.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00