Jak na věc


okolo hradce v malé zahrádce

Generální úklid domácích spotřebičů

    Okapový chodník v okolí domu je nutné řešit již v době, kdy se okolo celého domu provádějí zemní práce. Jestliže vše podceníte, bude nutné k řešení okapových prostor až později, a to by se vám mohlo z hlediska již hotové dlažby a jiných prostor zle nevyplatit. Podívejme se tedy, jaké možnosti se nám nabízejí a jakým způsobem je nutné k řešení okapového chodníku přistoupit. Nejedná se o nějak náročné úkony, nicméně jejich sled je nezbytné dodržet.
    Svrchní vrstva okapního chodníku může být buď představována jemnou kamennou vymývanou drtí. Ta vypadá moc hezky v kontrastu s okolní zelení. Pokud ale budete vědět, že okolo domu budete často chodit, pak je ideální zámková dlažba. Takovýto okapový chodník by měl být ale alespoň jeden metr široký. U vymývaných kamínků stačí pouze půl metru.
    Než se rozhodneme umístit betonové obrubníky, je zapotřebí drť pořádně zhutnit. Pokud nechcete dávat peníze za zedníka, který vám bude drť hutnit, pak si pouze půjčte hutnící desku a pojezděte si drť sami. Nezapomeňte ale na špunty do uší. Jejich absence by se vám mohla zle nevyplatit. Po samotném zhutnění již můžete začít v požadované výšce betonovat obrubníky. Kupte si je v metrové délce, jelikož betonování je takto pohodlnější. Nebudete muset nosit jeden půlmetrový obrubník za druhým.


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    V první řadě je nezbytně vyhloubit okolo domu dostatečně hlubokou jámu, do které následně přijde drť. Ideální je hloubka okolo 40 centimetrů. Pokud máte terén vyvýšený, pak nebude nutné ani bagrovat. Často dochází i k tomu, že okolo domu vedou svody z rýn, takže se v podstatě pouze svody zasypou o něco méně. Ještě před nasypáním hrubé drti je vhodné opatřit místo okapního chodníku netkanou textilií. Díky ní pak neporostou v tomto prostoru žádné nežádoucí rostliny.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00