Jak na věc


okolí prahy výlet

Rozhledna Romanka u Hrubého Jeseníku u Nymburka

    Rozhledna Romanka stejně jako mnohé další slouží zároveň jako vysílač mobilního operátora, má však ojedinělý a originální vzhled. Nachází se 0,5 km od obce Hrubý Jeseník, cca 10 km severně od Nymburku. Zobrazit celý výlet »
    Rozhledna Kuníček u Petrovic je poměrně unikátní železná rozhledna s kamennou podstavou, která se nachází na východním úpatí kopce Hodětín (572 m) u vsi Kuníček, cca 20 km jihozápadně od Sedlčan. Zobrazit celý výlet »
    Jílové u Prahy leží cca 20 kilometrů jižně od Prahy v dolním Posázaví. První zmínky pochází z počátku 11. století. Ve 14. století bylo Jílové povýšeno díky těžbě zlata na královské zlatohorní město. Úpadek těžby nastal po husitských válkách. A přestože i později se zde zlato těžilo, nikdy už město nedosáhlo dřívější slávy.
    Výlet do Ostré byl jeden z našich prvních výletů s Áňou v kočárku. Auto jsme nechali v Lysé nad Labem a vyrazili jednu zastávku vlakem do...
    Termín Matějské pouti 25.2. - 17. 4. 2017. Místo konání Výstaviště Praha Holešovice. Popíšeme vám cestu ze záchytných parkovišť na okraji Prahy k areálu výstaviště. Dozvíte se i jiné důležité informace včetně vstupného.


Okruh v lese Březí Babice u Říčan

    V dnešním pokračování speciálu redakce JáRodič.cz s názvem Tipy na výlety a zajímavé akce vás pozveme do Středočeského kraje, konkrétně do Jílového u Prahy a jeho okolí. Společně si nejen prohlédneme město, ale zajdeme se projít i do okolí. Od dubna do konce října je pak možné si prohlédnout i nedaleké štoly. Příjemné čtení a hlavně putování.
    Štola patří do jílovského zlatonosného revíru. Nachází se cca 100 metrů od štoly svatého Josefa. Veřejnosti byla zpřístupněna v roce 2008 (pro zajímavost: byla nepřístupná více jak 250 let). Trasa je výjimečná nejen v tom, že část probíhá v úzkém komínu po sedmi žebřících, ale i v tom, že štola není osvětlena a každý návštěvník dostane kromě ochranného oděvu (plášť a přilba) i svítilnu.
    Pěší výlet okolo hradu Karlštejn k lomům Amerika. Začátek trasy je od vlakového nádraží i záchytného parkoviště. Cestou můžete navštívit velmi pěkné muzeum voskových figurín.
    Výlet v přírodě, ale stále v Praze. Tentokrát jsme vyrazili s kamarády v chladném dubnu. Začátek cesty je hodně do kopce, ale pak už jsou cesty...
    Rozhledna se nachází ve Středním Povltaví na kopci Veselý vrch (489 m) u osady Mokrsko cca 30 km severovýchodně od Příbrami a již v dřívějších dobách sloužil jako vyhlídkové místo na řeku Vltavu. Zobrazit celý výlet »


Rozhledna Veselý vrch u Mokrska

    Železnou rozhlednu Petrovice II. najdete na návrší (475 m) cca půl kilometru od obce Petrovice II.a 30 km jihozápadně od Kutné Hory. Zobrazit celý výlet »
    Výlet z Berouna do Srbska podél vody je jeden z nejrovnějších a nejsnazších, které jsme absolvovali Radkou, Vaškem a jejich Vojtou. Vybrali jsme ho protože předchozí...
    Kraťoučký pěší výlet k jednomu z nejznámějších českých hradů. Cestou navštívíte muzeum betlémů a voskových figurín. Projdete nádhernou promenádou s nespočtem krámků.
    Rozhledna sloužící zároveň jako vysílač mobilního operátora se nachází nedaleko vrcholku kopce Vysoká (472 m) u obce Miskovice, přibližně 7 km od Kutné Hory. Místo má dlouhou historii a stávalo zde plno zajímavých staveb. Zobrazit celý výlet »
    Přístaviště parníků na řece Vltavě v Praze Rašínovo, Čechův most, Císařský ostrov. Je možnost uskutečnit plavbu do Mělníka a ke Slapské přehradě. U přístavišť se napojite na výlety po Praze a okolí.


Dětské nemoci, očkování a prevence

    Obec Lidice byla vyhlazena nacisty za druhé světové války dne 10. června 1942. Toto pietní místo se nachází nedaleko nově vzniklé obce Lidice, vybudované po válce. 24. června nacisté tento krutý čin zopakovali ve vesničce Ležáky na Chrudimsku. Obě tyto vesnice byly vyhlazeny jako odveta za atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, který byl uskutečněn 27. května 1942. Svým zraněním podlehl 4. června.
    Krásné počasí určitě láká ven do přírody a na výlety. Patříte-li k těm, jenž rádi objevují nová a zajímavá místa v rámci České republiky, pak tento speciál je určen právě vám. Ale ani ostatní nepřijdou zkrátka. Ve speciálu Tipy na výlety a zajímavé akce naleznete - jak už název napovídá - tipy na výlety, a to jak za přírodními krásami České republiky, ale také vám představíme různé zámky, hrady a rozhledny. A to není zdaleka vše. Speciál bude doplněn o informace, které se turistiky a cykloturistiky týkají. Dozvíte se například, v čem můžete malé děti na výletě nosit a podle čeho turistické sedačky či různá nosítka vybírat. A samozřejmě mnohé další. Věříme, že zde naleznete tu správnou inspiraci. Příjemné čtení.
    Za mladých skautských let bylo Srbsko u Berounky častým cílem Michalových výprav. I proto jsme sem vyrazili společně Tomášem, Pavlínkou a jejich dětmi a dalšími rodinami...


Neplodnost - nebojte se ji řešit

    Procházka kolem jámových vápencových lomů. Nachází se zde i pomník politických vězňů, kteří zde museli za bývalého režimu tvrdě pracovat. Na těchto místech se také natáčely filmy například Limonádový Joe, Malá mořská víla a další. K lomům se vztahuje i řada pověstí o fantomovi Hansi Hagenovi.
    Na výlet vlakem jsme vyrazili s Vaškem a Jonáškem (2,5r). Lákal nás opět Beroun a „Pohádkový les s Evelínou“ tj.  připravené soutěže pro malé děti. Jakýsi...
    Krásnou dubnovou sobotu jsme vyrazili na Kokořinsko, konkrétně do Mšena a jeho okolí. Myslím, že to byl jeden z teréně náročnějších výletů ale stál za to....
    Z rozhledny pokračujte na rozcestí Horní Studené (cca 1 km) a dále na Dolní Studené. Na rozcestí zvolíte žlutou turistickou značku ke štole svatého Josefa a svatého Antonína Paduánského.
    Společný březnový výlet s Tomášem, Pavlou a Honzíkem nás tentokrát zavedl na Říčansko, do převážně rovinatého lesa. Ambice byla ušlapat alespoň 10km. Ale rychlost dětí a...
    Rozhledna se nachází téměř na vrchu Drahoušek ve Středních Čechách v nadmořské výšce 501 m. Je umístěna asi 2 km od obce Osečany a cca 8 km od Sedlčan. Zobrazit celý výlet »


Rodinné finance - Jak se v tom vyznat

    Příjemný nenáročný výlet plný nezapomenutelných zážitků – cestovali jsme vlakem, pěšky podél vody a dokonce i převozem. Vyrazili jsme z Prahy vlakem od Řeže (cesta trvala 26minut)....
    Výlet, který si pamatujeme i po letech, protože jsme asi třetinu cesty kočárek přenášeli a Radka s Vaškem nás za to proklínali
    Zpět do Jílového půjdete po zelené turistické značce přes vlakovou zastávku Jílové u Prahy (trať Praha – Čerčany), přes rozcestí Borek a přes Boží skálu (vede zde i naučná stezka Jílovské vyhlídky).
    Ahoj ... nedavam to sem znovu, pac to jeste nemam na 100% potvrzene, ale dost pravdepodobne pujdu ty Brdy co jsem pred 2 tydny rusil. Tak se muzem domluvit
    Kopec Pepř má nadmořskou výšku 449 metrů. V roce 2006 na něm byla postavena rozhledna, která byla pro veřejnost otevřena v roce 2007. Její výška je 30,7 metrů. Na okolí shlížíte z výšky 18 metrů, kam dorazíte po překonání 91 schodů.
    Rozhledna se nachází na mírném návrší (410 m) nad obcí Líský  cca 15 km západně od Slaného. Jedná se o další typizovanou železnou konstrukci mobilního operátora, která slouží i turistům. Zobrazit celý výlet »


Sexuální výchova - Jak dítěti vše říci

    Na výlet z Libčic nad Vltavou do Máslovic jsme vyrazili s Jarmilkou a jejím Matouškem. Matoušek a naše Áňa měli dva roky a myslím, že to...
    Štola patří do jílovského zlatonosného revíru. Veřejnosti byla zpřístupněna v roce 2002. Celková délka dosud známých chodeb je 280 metrů, z toho návštěvníci projdou 200 metrů. Hlavní chodby mají sklon asi 6 %.
    Po prohlídce štol pokračujete po žluté značce ke kamennému železničnímu viaduktu (Kocourkovský viadukt), který je se svou výškou 41,5 metrů nejvyšší ve střední Evropě. Byl vybudován na konci 19. století.
    Podnikáte v zimním období s rodinou nějaké výlety, anebo spíše navštěvujete kulturní či jiné akce? Pokud cestujete, která místa preferujete – přírodu či města? Která zajímavá místa jste v poslední době navštívili? Podělte se s ostatními o své zkušenosti, rady a tipy.
    Výlet je popsán oběma směry. Mezi Petřínskou rozhlednou a přístavištěm projdete Kampu, Karlův most, Palachovo náměstí a Rudolfinum. Na fotografii je Štefánikova hvězdárna.


Tip na výlet: Jílové u Prahy a okolí

    Ahoj, nedaří se mi vyhlásit akci - volím Brdy dle https://www.spolecneaktivity.cz/akce/zrusene/severovychodni-brdy-2etapa. Tedy sraz Smichovské nádraží v 8:45 na autobusové zastávce autobusu 129.
    Je tu dost lidí, s kterými jsem navázal i bližší kamarádství a navzájem si dokážeme pomoci, svěřit se s problémy, nebo si vzájemně zlepšit náladu. přečti celé

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00