Jak na věc


odchody do důchodu muž

Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

    Pracuji ve výrobně čistících prostředků. Pracovní doba končí ve 14:30. V šatně si s kolegyněmi pouze svlékneme plášť, oblékneme svetr a bundu, umyjeme si ruce a odcházíme. Zaměstnavateli se zdá, že když máme na "píchačkách" čas odchodu 14:35-14:40 hod (jak kdy), je to příliš brzy. Myslí si, že opouštíme pracoviště dříve než ve 14:30 hod. To není pravda! Bez jakéhokoli upozornění nám všem sebral za tento prohřešek půl dne dovolené. Měl na to právo? Jak se bránit proti nepravdivému nařčení?
    Server zdravi.E15 uvádí, že důvodem odchodů jsou extrémní rozdíly v platech. Absolvent v Německu dostane pětinásobek toho, co v české nemocnici. Je to i dodržování evropské směrnice o pracovní době v Německu a její porušování v Česku, a rovněž nepřátelský systém specializačního vzdělávání v Česku, shrnul Kubek s tím, že pro českého lékaře je mnohem snazší získat atestaci v Norimberku než v Praze.
    Zákon se podle Vymazala do jisté míry vrací i k dříve velmi dobře fungujícímu systému dvou atestací, z nich jedna bude po absolvování kmene, tedy základního oboru, druhá pak bude evropskou atestací. MZ ČR chce jasně definovat kompetence každého lékaře, co může vykonávat už po první atestaci a co po evropské velké atestaci,dodal.


Diskuze : Hlavní : Respektovat a být respektován

    Zaměstnavatel může krátit dovolenou za pozdní příchody či dřívejší odchody, pokud pracovní dobu nebylo možné nahradit. To však není váš případ. Zaměstnavatel může v pracovním řádu nebo jiném interním předpise (např. o pracovní době a její evidenci apod.) stanovit, jak se pracovní doba zaokrouhluje, a to právě protože se předpokládá nějaká doba na převlečení, event. očistu a příchod k "píchačkám". Pokud taková směrnice u zaměstnavatele existuje, pak mohl postupovat správně, pokud ne je potřeba se domáhat nápravy. Na otázku jak se bránit je těžká odpověď, když neznám vaše konkrétní podmínky: můžete hledat zastání u svého nadřízeného, na personálním odboru, u odborové organizace, u ředitele firmy - je to různé. Krajní řešení je vyvolat kontrolu zvenčí a "zatopit" zaměstnavateli (Úřad práce nebo Inspekce práce).
    Odchody lékařů bez návratu považuje MZ ČR za velmi závažný problém. Bude se snažit dělat maximum, a to jsou především dvě věci - zvýšit platy, což bylo v roce 2015 provedeno, a zlepšit zákon o postgraduálním vzdělávání, který je nyní v připomínkovém řízení, uvedl náměstek Vymazal.
    Velkým problémem českého zdravotnictví je masový odchod lékařů do ciziny. Ministr Svatopluk Němeček za rok a čtvrt ve funkci tento problém nevyřešil. Na Žofínském fóru se na tom shodli prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek a předseda Lékařského odborového klubu (LOK) Martin Engel.
    V chystaném zákoně považuje za velmi důležité to, že umožní mladým lékařům připravovat se na atestaci i v menších nemocnicích, jak to shodně požadují odbory i komora. Nyní musejí lékaři plnit požadavky programu ve velkých nemocnicích, často daleko od domova.


Pracovní doba a doba odpočinku, přestávky v práci

    Ročně odejde do zahraničí ihned po škole 200 lékařů, což je pětina ročníku, a dalších až 200 lékařů s kvalifikací. Hledají lepší podmínky, peníze i systém vzdělávání. Podle údajů ČLK v ČR pracuje 38.624 lékařů.
    Brzký odchod z práce po skončení pracovní dobyDovolená a nepřetržitý provozEvidence pracovní dobyNástup na noční směnuNávštěva lékaře v pracovní doběNávštěva u lékaře poloviční úvazekNedodržení pracovní doby a odchod na přestávku (nezáměrně)Má svědek na svatbě konané v pátek nárok na prac. volno?Návštěva lékaře mimo město (místo) pracovištěNedodržení pracovní přestávky (nezáměrné)

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00