Jak na věc


obrázky do památníku kreslené pro děti

Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

    Redaktor. Knihomol a komiksový nadšenec. Svého času i aktivní kreslíř, dnes na autorské dovolené. Fascinuje ho vesmír, astronomie a starobylé civilizace. Při cestách za megalitickou minulostí naplno propadá potápění a z toho plyne záliba v podvodní fotografii. Má názory, které se často rozchází s hlavním proudem, rád přemýšlí o podstatě a jde k jádru věci.
    Určitě nikoho nezklame kreslená postavička z oblíbeného seriálu (oblíbené jsou postavičky od W. Disneyho), ilustrace z dětské knížky nebo obrázek oblíbeného zvířátka. Můžete také nakreslit květiny, jiné motivy z přírody nebo třeba oblíbenou hračku majitele památníku. I když takové obrázky mohou být kopiemi jiných ilustrací, vždy budou originální, protože jste je kreslili právě vy.


Zanechte odpověď Zrušit odpověď

    Kniha vydaná nakladatelstvím PLUS ve společnosti Albatros Media a.s. v roce 2014 nese název Humory a jsou v ní zastoupeny jeho kreslené anekdoty publikované v letech 1911 až 1916 v týdeníku Humoristické listy. Následuje po publikaci Nezbedné komiksy (2012) vydané tamtéž, v níž nakladatelství představilo čtenářům umělcovy rané obrázkové seriály. Málokdo dnes ví, že se Josef Lada také intenzivně zabýval tvorbou obrázkových příběhů a že v některých etapách jeho života dokonce představovaly komiksy hlavní zdroj příjmů. Jelikož se v Památníku národního písemnictví uchovala jedinečná kolekce originálů Ladových prací pro týdeník Humoristické listy, přichystalo z nich nakladatelství PLUS už druhý knižní výbor. Kniha je rozdělena podle námětů do čtrnácti tématických okruhů, v jejichž rámci jsou kresby řazeny chronologicky a každou provází původní dobový text. Barevnost Ladových originálů byla ponechána v autentické podobě a kritériem výběru byla jejich výtvarná kvalita.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
8646
cache: 0024:00:00