Jak na věc


obkladový panel kuchynské linky

Záda kuchyňské linky - část 2 - Trendy současnosti

    Při plánování nového domova mysleli mladí manželé především na energetické úspory a vysokou kvalitu bydlení, která podle nich spočívá v nenáročné údržbě domu, a především dostatku denního světla a čerstvého vzduchu.
    Nejširší nabídka je v keramických obkladech. Vybírat můžeme od drobné mozaiky přes střední velikosti až po velkoformátové obklady, které se hodí hlavně na velké plochy. Povrch velkoformátových obkladů ovšem může být členěn tak, že vyvolává dojem mozaiky. Čím větší obklady máme, tím méně je spár a jednodušší údržba. U menších obkladů si zas lze vyhrát se střídáním obkládaček různých barev a dekorů.
    Panely z nerezové oceli se většinou instalují jen za varnou desku. Zato novinka posledních let, elegantní skleněné obkladové panely z Grafoskla®, se může objevit nejen nad kuchyňskou linkou, ale vytvoří například i částečný předěl místnosti. Stejný dekor, jaký je na panelech, se může opakovat i na nábytkových dvířkách.
    Zařízení kuchyně na chalupě je přece jenom jiné než moderní kuchyně v městském bytě. Co všechno tvoří její nezaměnitelnou „chalupářskou“ atmosféru? Podstatnou částí zařízení kuchyně je samozřejmě nábytek. Nemusí mít podobu jako za našich babiček...


Dnes levně nakoupilo již 40 zákazníků.

    Zaměřujeme se především na výrobu skleněných vitrín, prodejních pultů, kuchyní, vestavěných skříní a dalšího doplňkového nábytku. Pro truhláře a výrobce nábytku opracováváme ploché sklo, zhotovujeme zrcadlové stěny do fitcenter a uměleckých škol, vyrábíme akvária a terária, vitríny. Zhotovujeme kuchyně dle dodaného i vlastního návrhu. Navrhujeme, vyrábíme a montujeme vestavěné skříně.
    a v roce 1998 jsem se rozhodla pro kariéru bytové architektky. Od dětství jsem měla zálibu v proměnách starých kufrů a krabic od bot na byty pro panenky, kdy jsem vyráběla z kartónů příčky, vytvářela na stěny vlastní tapety a látkou polepovala nábytek ze starých krabiček od léků.
    Zatímco venku padají ladovské sněhové vločky (někdy i doopravdy), v keramické váze na vašem stole voní snítka rychleného šeříku ve společnosti snědku či hvězdníku… Vyčistit si stůl, a pokud možno i hlavu, je věc rituálu...


V Chatař Chalupář 11/2018 najdete

    Odlehčeně působí stěna upravená pouze barevným nátěrem. Odolnosti a omyvatelnosti takové stěny lze dosáhnout buď poměrně náročnou úpravou, jakou je benátský štuk, nebo jednodušším řešením – moderními omyvatelnými barvami. Například akrylátová emulzní omyvatelná barva s matným nebo saténovým povrchem Dulux Kitchen & Bathroom je odolná proti mastnotě, vlhkosti a plísním. Je možné ji použít na omítky (cementové, vápenocementové), sádrové podklady, sádrokartonové desky, papírové tapety a tapety ze skelného vlákna. Barva je paropropustná, extrémně odolná proti otěru a plně omyvatelná.
    Zdá se vám jako dobrý nápad dveře neotvírat, ale jednoduše je zasunout do zdi? Stavební pouzdro vás ve výběru dveří, které do něho budou zajíždět, nijak neomezí. Pouzdro totiž zajistí snadný a bezproblémový pojezd všech...
    Docela rychlý nástup na scénu měly betonové stěrky. Na záda kuchyňských linek je poslední dobou velice oblíbený, ale má jak své zastánce, tak i odpůrce. Tento cementový nátěr imitující vzhled betonu se nabízí ve více než 50 odstínech. Stěrka se natahuje na kvalitní podklad, případně se přebrousí a podle výběru efektu se nalakuje nebo naolejuje. Chová se jako keramický obklad, ale beze spár. Výhodou je cenová dostupnost a možnost do ní kdykoliv vrtat. V případě realizace doporučuji obrátit se na odbornou firmu, i kdyby vám drahá polovička chtěla předvést svoji šikovnost právě u betonové stěrky. Uvádím příklady panDOMO, Facebeton a jiné.


Domečky pro berušky a zlatoočka

    Ztrácíte se v množství informací? Pomůžu Vám - ušetřím Váš čas i peníze. Čekám na zavolání na tel. 603 238 056 nebo na e-mail : prachaticka@apdesign.cz.
    Především v rustikálních kuchyních se na stěně dobře vyjímá obklad z kamene nebo cihelných pásků. Mějte ale na paměti, že i přes ochranný nátěr bude údržba takových povrchů náročnější. A je celkem jedno, jestli se jedná o skutečně přírodní kámen, nebo umělý. Čím je povrch nerovnější, tím obtížnější je čistění.
    V tomto díle se zaměříme na materiály, které jsou v současnosti IN. V minulém díle jsme si prošli tradiční materiály jako je keramika, laminátové desky a omyvatelné nátěry. Ale ne každému tyto materiály vyhovují. Podívejme se na současné možnosti řešení zad kuchyňských linek, které se na výsluní dostaly nedávno. Nabízím alespoň na pár příkladů:
    Pergola vám zpříjemní život. Posezení ve stínu, odpolední káva v zahradě nebo večer při svíčkách uprostřed zeleně, to vše si s pergolou užijete. Postavit ji není nijak složité. Ať už zvolíte pergolu zastřešenou, nebo pouze zastíněnou či...


Těším se na spolupráci. Vaše Alžběta

    Jsou to umělé materiály vyrobené taktéž z přírodních drtí, ovšem s pojivem na bázi akrylátů. Pokud dojde k drobnému poškození, stačí ho přebrousit a přeleštit a nedochází k oddělování vrstev. Je zde velká flexibilita barev a každá pracovní plocha je ručně zpracována odborníky. Říkám tomuto materiálu “ bezešvý“. Vypadá jako výlisek z plastu, ale je to zdravotně nezávadný a odolný materiál – dřez je beze spár součástí pracovní desky, stejně jako styk pracovní desky a zad kuchyňské linky. Proto neexistují místa pro ukládání špíny a plísní. Ideální materiál pro vás dámy, které si potrpíte na maximální čistotu.
    Jana a Radek bydlí v Brně, ale tam moc nebývají. Většinou je najdete blízko Nového Města na Moravě, v kraji zasvěceném běžkování a biatlonu. Tady totiž mají chatu.
    Koupelnám na chalupách i chatách sluší přírodní materiály, z nichž tím nejoblíbenějším je dřevo. Jeho užití je vzhledem k vysoké vzdušné vlhkosti a přítomné vodě poněkud problematické, pokud však není extrémně namáháno, zříct se jej nemusíme.
    Jako byste se ocitli v jiném světě. Cihlové zdi, vyšlapaná podlaha, dřevěné schodiště, které přívětivě vrže, povlávající závěsy, staré svícny. Romantická stodola obklopená lesem, z něhož se na její obyvatele chodí dívat veverky a kolem...
    Výměna kuchyňských dvířek, vybavení vnitřního uspořádání , inovace pojezdů, výměna pracovních desek a úchytek. Obkladové panely v designu pracovních desek. Dodatečné osvětlení LED pásky do různých AL profilů.


Krásný život v přestavěné chatě

    Obkladové panely z nerezu mají využití zejména za varnou plochou, ale i v celoplošném využití působí velmi noblesně a luxusně. Jedinou nevýhodou je náročnější údržba. Ale z vlastní zkušenosti vím, protože mi tvoří větší část zad kuchyňské linky za varnou plochou a celou pracovní desku, že to není zas taková pravda. Jednoduše se setře mastnota vodou se saponátem a následně se přetře celý panel naolejovaným hadříkem. Kdyby mi ho jedna z dam na úklid nepoškrabala na kousku drátěnkou, tak je dodnes po 13 letech, jako nový. Pracovní deska sice získala patinu, ale osobně právě to na nerezu miluju.
    Víte, proč je sova považovaná za moudrého ptáka? Výrazné oči na velké hlavě, jejich posazení a zvláštní výraz sovího obličeje vzbuzovaly odjakživa v lidech respekt.
    Stěna nad kuchyňskou linkou, respektive mezi spodními a horními kuchyňskými skříňkami, by měla být upravena tak, aby se z ní daly snadno odstranit všechny nečistoty. Na výběr jsou různé materiály – keramické obklady, obklady z přírodního nebo umělého kamene či cihelných pásků, panely ze dřeva, potažené fólií, skleněné či kovové, dále omyvatelné tapety, ale využít se také dá speciální úprava omítky nebo lehce udržovatelné nátěry.
    Nejvíce se prodávají řetězové pily s benzinovým motorem. Jsou nezbytné pro práci v lese, pro majitele zahrad však bývají mnohdy zbytečné. Ti se většinou pohybují na svém pozemku, kde pečují o dřeviny nebo připravují palivo...


Nejlepší katalóg stránek na tému nábytek

    a praktické ženské, která vaří a má děti, takže ví, jak funguje domácnost. Nebojte se třeba jen zeptat v bezplatné poradně na to, s čím si při zařizování nevíte rady např. barevné kombinace. Nebojím se jakéhokoliv zadání. Nejsem multifunkční, ale s pomocí šikovných řemeslníků zajistím provedení vašeho domova od stavebních úprav až po výrobu a montáž nábytku a osvětlení. Několik stran referencí mluví víc, než dlouhý přesvědčovací text, proč si vybrat právě mně. 
    Přírodní kámen využíváme především na pracovní desky, ale stejně jako umělý, ho lze využít jako záda kuchyňské linky. V kuchyních se používají především žuly, ale v nabídce jsou mramory, travertiny, břidlice a jiné. Žula má neomezenou trvanlivost, nemění barvu, je tvrdá, nenasákavá, mechanicky odolná a bez problémů snáší vysoké teploty. Vyznačuje se především originalitou každého kusu desky a nenapodobitelnou prací přírody. Měla jsem klienta, který na adresu žuly konstatoval : „Kdybych si ji dal do kuchyně, tak se cítím jak na hřbitově“. Mramory moc ráda nemám, jelikož jsou více pórovité a tím více náchylné k poškození. Vsakují oleje, takže i mastnotu a kyselé látky např. červené víno a to zejména u světlejších odstínů není zrovna příjemné.
    Před 17 lety jsem nejdříve jen občas pomáhala přátelům a známým s barevností a dispozičním řešením jejich interiérů, ale později se poptávka po mých službách rozšířila tak, že jsem se rozhodla v tomto oboru zůstat a rozvíjet se dál.


Svícen pro sváteční i všední den

    Slunéčka, zlatoočka, škvoři, pestřenky, lumci, střevlíci, chalcidky, klopušky, páteříčci… To všechno jsou praví rytíři bez bázně a hany, kteří dokážou zlikvidovat celé armády nepřátelských mšic, larev a housenek. Mají ale v zahradách kde bydlet? V...
    Stěna nad pracovní deskou se také dá zakrýt panelem, který může být ze dřeva, častěji se ale používají desky potažené fólií. Ta nabízí téměř nekonečné množství barev a dekorů od imitace dřeva, přírodního kamene, keramických obkládaček až po pestré vzory. Lze tak i sjednotit pracovní a obkladovou desku.


Elektrická, nebo benzinová pila?

    Nádherným a vznešeným materiálem je Technistone. Jde o uměle vytvořený kámen z přírodní kamenné drtě, různě velkých fragmentů, synteticky barvený  a spojovaný tmely. Když se vám vlastní šikovností podaří kus uštípnout, tak stačí přetmelit a přebrousit. Tento materiál je teplotně odolný, nenasákavý a dobře udržovatelný. Umělý kámen Technistone je jedním z luxusních řešení pracovní desky a zad kuchyňské linky. Nicméně musíte sáhnout hlouběji do kapsy, ale výsledek stojí za to! Měla jsem klienta, který s odvahou sobě vlastní vzal vrtačku a aby udělal své drahé paní radost, přivrtal na obklad držáky drátěného programu. Nicméně doporučuji i toto nechat na odborníkovi, sami se do zásahu takto drahého materiálu nepouštějte!
    Omyvatelné, někdy i výrazně plastické tapety jsou rychlým a finančně méně náročným řešením. Vyžadují ovšem rovný podklad a precizní nalepení, aby nepůsobily „lacině“. Můžeme si s nimi dopřát častější změnu vzhledu kuchyně.


Nabízím službu zkušené bytové architektky

    U nás nyní nejčastěji používaný materiál. V nabídce jsou skla Lacobel, kalená skla v odstínech RAL, skleněné mozaiky a v současné době skla s potiskem (nabízí např. Sklo JAP). Při použití tapety nebo malby za kuchyňskou linkou a osazením čirého skla na záda kuchyňské linky, nenaruší celkový efekt originální kuchyně. Barevná skla se lepí přímo na dokonale rovnou zeď. V případě nerovností  využíváme hliníkových lišt, do kterých se sklo vsadí a díky liště má částečný odskok od nerovné stěny. Nedávno mi volal klient, že do již osazeného skla by si rád nechal navrtat úchytky pro drátěný program, jestli mu to zajistím. To má smůlu, navíc jsme toto probírali v době, kdy se zaměřovaly otvory pro zásuvky. Bohužel, toto již do osazeného skla nelze, což je jeho nevýhoda.  Zrcadlo a zrcadlové mozaiky jsou luxusnější alternativou, zvětšují prostor a působí honosně, ale jsou více náročné na údržbu. Zrcadlo bych nabízela pouze tzv. „mikrovlnkovým typům“, kteří v kuchyni používají pouze hrnek a talíř.
    Dóza je šikovná „krabička“, která slouží pro ukládání různých drobností, ale současně je i krásnou dekorací. Můžeme do ní ukrývat sladkosti, dávat si do ní bižuterii nebo šperky, ale i různé poznámky, vizitky a podobně....

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00