Jak na věc


o líném honzovi

Videa k pohádce O líném Honzovi (1)

    V jedné chaloupce žila vdova Škubánková se svým synem Honzou. Byl tak líný, že mu jeho matka musela otevírat pusu, když zíval a musela ho otáček z jednoho boku na druhý. Jednoho dne vešla do světnice sudička, která Honzovi předpověděla, že porazí draka a vezme si princeznu, ale to Honzu moc nezajímalo a zůstal ležet na peci.
    Po vsi se roznesla zpráva, že má Honza porazit draka a stát se králem. Sousedův synek navštívil Honzu s tím, že ho na křižovatce za vesnicí čeká dědeček, ale ani to Honzu nepřimělo vstát z pece. Dědeček šel proto za Honzou sám. Čekal na něj, že mu dá buchty, až půjde kolem a on mu dá na oplátku divotvorný meč. Honzu mu sice buchtu nabídl, ale všechny byly tvarohové a za ty dědeček meč nepůjčuje.
    Dědeček mu poradil Honzu z Kuňkavé Lhoty. Král poslal hostinského pro Honzu, který se ale z pece nezvedl. Král tedy vzal své auto a uháněl za Honzou. Honza byl tak líný, že králi řekl, ať mu tedy draka přivedou. Draka dovedli až k Honzovi, který draka několikrát bouchl po hlavě a drak byl poražen. Honza ale ani potom neslezl z pece a zmeškal své zásnuby. Do celé věci se nakonec vložila princezna, která Honzu vytáhla z pece. Honza sice na zámek doběhl, ale když měl kralovat, tak zase spal.


Písničky k pohádce O líném Honzovi (0)

    V jedné chaloupce žila vdova Škubánková se svým synem Honzou. Byl tak líný, že mu jeho matka musela otevírat pusu, když zíval a musela ho otáček z jednoho boku na druhý. A zrovna tomuhle mládenci sudička předpověděla, že zabije draka a za ženu dostane princeznu! Když se to Honza dozví, ani ho nenapadne, aby se kvůli tomu hnul z pece. Jak to všechno dopadne?
    V tu dobu se nedaleko království usadil drak a žádal každý den pannu. Prvního dne mu dovezli pannu látkovou, druhý dřevěnou, třetí skleněnou a čtvrtý železnou, což draka velmi naštvalo, a proto chtěl královskou dceru s okurkovým salátem. Král měl dceru Amálku, ale rozhodně neměl v úmyslu dát ji drakovi za ženu.  
    O líném Honzovi je pohádka podle Josefa Lady. Náš Honza je neskutečně líný, stále leží jen na peci. Sice má od sudičky předpovězeno, že zabije draka ...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00