Jak na věc


ošklivé káčátko

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

    Klasický příběh Ošklivého káčátka od Hanse Christiana Andersena byl přetvořen do současnosti. Krysík je neúspěšný městský podvodníček, který se neočekávaně stane matkou! A jeho syn není nikdo jiný než nejošklivější káčátko na planetě Zemi. Mateřství není pro Krysíka zrovna to pravé ořechové. Jenže pak mu hlavou probleskne nápad, jak může díky Ošklivákovi konečně zbohatnout.
    Při jejich cestě plné dobrodružství se z Oškliváčka stává dospívající „puberťák“ a začíná mezi nimi vznikat pevné pouto. V temném lese zachrání Oškliváček kachnu Jessie a zamiluje se do ní. Jessie se k nim přidá za společně jdou za svým snem.
    Krysí podvodníček Krysík má jeden veliký sen – v lunaparku uvádět večerní představení. Při jeho výpravě se dostane do problémů na slepičí farmě a aby se z maléru vyvlíkl, přivlastní si jedno nalezené a ztracené vejce a hraje si na otce. Z vejce se vylíhne tvor, který je tak ošklivý, že mu každý říká Oškliváček. Krysík z farmy utíká a vezme s sebou i syna – chce ho totiž do lunaparku jako účinkujícího v jeho pořadu.


„Biblioterapie na webu“

    Konečně veliké vejce puklo. „Píp! Píp!“ volalo mládě proklubávajíc se. Bylo veliké a ošklivé. Kachna se na ně podívala a řekla: „To je náramně velké kuře! Žádné z ostatních takhle nevypadá! Snad to není mladá krůta? Nu, hned se přesvědčíme! Musí do vody, i kdybych je tam měla sama strčit!“ Následujícího dne bylo překrásné počasí; slunce zářilo na všechny zelené trsy šťovíku. Matka kačena šla s celou rodinou k strouze. Plesk! Skočila do vody. „Tak, tak!“ říkala a káčátko za káčátkem se tam svalilo, ponořilo hlavu do vody, ale hned se vynořilo a krásně plavalo. Nožky se samy pohybovaly a již tu byla všechna káčátka, i to ošklivé, šedé mládě plavalo s nimi.
    Jako otec se rozhodne s pomocí Ernieho a Jessie svého syna zachránit. Krysy jsou na farmě v přesile a všichni jsou zajati. Přes noc se z Oškliváčka stane labuť a myslí si, že ráno bude jeho otec popraven. Místo toho, aby zabránil popravě,svým příletem zabrání svatbě s krysou z města, která vychytralého Krysíka pronásledovala už nějakou dobu. Krysík jí už totiž jednou od oltáře utekl. Vše se vysvětlí a labutě volají nového příbuzného do své rodiny. Oškliváček s nimi odlétá, ale vzápětí se vrací za Jessie a Krysíkem, za svou pravou rodinou.


Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

    Když vstoupí do parku, čeká tam na ně nemilé překvapení – nepřátelské krysy z města, které je stopují už delší dobu. Nikdo však netuší, kromě Krysíka, proč. Kocour Ernie, bratranec Krysíka, který v lunaparku žije, přátele zachrání a večer se koná představení. Krysík má výčitky, jelikož ví, že každý se bude Oškliváčkovi za jeho vzhled smát. Nejdříve z toho viděl samé peníze, ale teď má svého syna rád a nechce mu způsobit bolest. Oškliváček vejde na jeviště a Krysík ho nestihne zastavit. Každý se směje, až se za břicho popadá a Oškliváček je smutný. Krysík se mu snaží vše vysvětlit, ale v tu chvíli Oškliváčka unesou krysy zpět na slepičí farmu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00