Jak na věc


očima fotografky

Dolní Břežany - Oficiální web obce

    Mináčová vás s humorem pro ni typickým provede zásadním zvraty 20. století, fašismem, komunismem, kapitalismem a odhalí principy své umělecké tvorby, zákulisí fotografování hvězd, ale taky svůj dramatický osobní život.
    Vydá se na nejtěžší cestu, na místo, kde jako 13ti letá zažila nejděsivější momenty svého života. Najde tam konečně klid?
    Filmy režiséra Mateje Mináče proslavili příběhy o siru Nicholasi Wintonovi, který v období 2. světové války zachránil stovky židovských dětí. V tomto filmu režisér Mináč zdokumentoval osud jednoho z těch, kteří neměli to štěstí dostat se včas do bezpečí Wintonovým vlakem. Je to osud jeho vlastní matky, energické 84leté Zuzany Mináčové, která patří k největším osobnostem slovenské a české fotografie. Vystavovala v 30 zemích a její fotografie světových filmových hvězd z festivalů jsou legendární.


Jízda Slunovratu očima fotografky Dagmar Pavlíkové

    A přece tuto úspěšnou optimistickou ženu pronásleduje celý život děsivé tajemství z dětství. Jedinou možností, jak se smířit s minulostí, bylo promluvit o celém příběhu její dětské lásky. Vydá se na nejtěžší cestu, na místo, kde jako 13ti letá zažila nejděsivější momenty svého života. Najde tam konečně klid? Mináčová vás s humorem pro ni typickým provede zásadními zvraty 20. století, fašismem, komunismem, kapitalismem a odhalí principy své umělecké tvorby, zákulisí fotografování hvězd, ale také svůj dramatický osobní život.
    V tomto filmu režisér Mináč zdokumentoval osud jednoho z těch, co neměli to štěstí dostat se včas do bezpečí Wintonovým vlakem. Je to osud jeho vlastní matky, energické 84 leté Zuzany Mináčové, která patří k největším osobnostem slovenské a české fotografie.
    Vystavovala v 30 zemích a její fotografie světových filmových hvězd z festivalů se staly legendárními. A přece tuto úspěšnou optimistickou ženu pronásleduje celý život děsivé tajemství z dětství. Jedinou možností, jak se smířit s minulostí bylo promluvit o celém příběhu její dětské lásky.
    Filmy režiséra Mateja Mináče proslavili příběhy o siru Nicholasi Wintonovi, který v období druhé světové války zachránil stovky židovských děti.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00