Jak na věc


nostalgické jízdy parním vlakem

Pražský motoráček (Hlavní město Praha)

    Nostalgické parní jízdy provozujeme pro cestující výhradně na své obchodní riziko, bez finanční podpory objednatelů základní dopravní obslužnosti. Přitom se jedná o nejrozsáhlejší pravidelný parní provoz v České republice.
    K nostalgii parní železnice patřilo a stále ještě také patří mírná nejistota, zda parní mašinka do své cílové stanice doveze své cestující včas. O různé závady, poruchy a jiné mimořádné události nebývala u parních vlaků nikdy nouze. U současných parních lokomotiv, které navíc patří mezi zasloužilé veterány, to platí dvojnásob. Vždyť U37 z roku 1898 je vůbec nejstarší provozovanou parní lokomotivou v České republice. Vzhledem k odslouženým letůmai proto společně s parními lokomotivami Polkou a Rešicou zaslouží trochu ohledu.


Posázavský pacifik (Středočeský kraj – Vysočina)

    K nostalgii parních jízd neodmyslitelně patří monotónní drncání vlaku přerušované občasným hvizdem parní píšťaly. Za okny historických vagónů se střídají nevysoké kopce s mělkými údolími; hluboké lesní hvozdy prosvětlují pruhy polí, luk a pastvin; bliští se oka návěsních ryvníčků, lesních a lučních jezírek i rozlehlé hladiny velkých rybníků; nenarušená krajina je protkána sítí prastarých cest, lemovanými božími mukami a památnými kříži na rozcestích. Tu a tam zahlédně oko pozorného cestujcího v krajině drobné vojenské pevnůstky zdob první republiky., které splývají s okolím stejně jako žulové bludné balvany opředené legendami dávných pohanských rituálů.
    Parní vlaky vás přenesou v čase i prostoru a zprostředkují vám autentickou atmosféru železniční dopravy, jak ji zažívali naši předci před šedesáti i více lety.
    Dnes slouží v turistickém provozu, kde jízda sama je zážitkem a hlavním cílem cesty. A pokud snad dojde k drobnému zpoždění či technické závadě, vnímejte to prosím jako drobný vrtoch parní lokomotivy, dýchavičné staré dámy, která se na Vás těší a s ohledem na věk dělá, co může.
    Chcete-li si připomenout časy, kdy Pardubice brázdily „kulaté“ červené trolejbusy či autobusy, máte k tomu jedinečnou příležitost. Ve vybrané letní dny pro vás vypravujeme historická vozidla na nostalgické linky
    Abyste si takový výlet mohli naplánovat, připravili jsme pro vás přehled těch nejzajímavějších míst, kde se historickým vlakem můžete svézt:


Muzeum průmyslových železnic Brno, Zbýšov (Jihomoravský kraj)

    V - jede 16.6.2019, 7.7.2019, 18.8.2019, 8.9.2019, 29.9.2019X - jede z vozovnyD - jede do vozovnyH - dne 7.7.2019 jede odklonem - místo zastávek Polabiny, Kosmonautů a Polabiny, točna obslouží zastávky Polabiny, hotel a Polabiny, Hradecká.
    V letní sezóně pro Vás vypravujeme nostalgické vlak v čele s jednou z našich parních lokomotiv, pocházejících z let 1898 – 1958. Do každé vlakové soupravy zařazujeme bufetový vůz a nejméně jeden krytý nákladní vůz pro přepravu kol.
    Ve spojích linek 51 a 52 platí všechny druhy předplatních časových jízdenek (denní, měsíční, roční atd.). Ve vozech není možno uhradit jízdné z elektronické peněženky na kartě a neplatí běžné papírové jízdenky pro jednotlivou jízdu. Speciální jízdenku platnou pro linku 51 nebo 52 na celý den je možno zakoupit u řidiče nebo průvodčího. Děti do 15 let a cestující nad 65 let jedou zdarma.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
10539
cache: 0024:00:00