Jak na věc


nohavica písničky

Jaromír Nohavica — Lidé — Česká televize

    Hlavním komunikačním kanálem Jaromíra Nohavici je v posledních letech internet. V roce 2006 vydal volně ke stažení živé album Pražská pálená a v podobných aktivitách pokračuje s přestávkami dodnes. Poslední album před oslavou šedesátých narozenin vydal tento velký fanoušek fotbalu a autor hymny ostravského Baníku v roce 2012 pod názvem Tak mě tu máš.
    V roce 2007 vyšlo najevo, že Jaromír Nohavica byl od roku 1986 veden pod krycím jménem Mirek v archívech komunistické StB. Podle spisu měl Nohavica Státní bezpečnosti dodávat sice banální, ale poměrně podrobné informace o svých přátelích. Zpěvák se k vynucené spolupráci později přiznal.
    Režisér Petr Zelenka o Nohavicovi v roce 2002 natočil hudební fantasy film nazvaný Rok ďábla, ve kterém se fiktivní příběh setkává s reáliemi všech zúčastněných muzikantů a působí tak spíš jako umělecká výpověď. Při vyhlašování cen Anděl 2003 byl Nohavica Akademií populární hudby uveden do Síně slávy, o sedm let později se stal vítězem ankety Zpěvák dvacetiletí.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00