Jak na věc


nimesil sáčky příbalový leták

Nimesil granule pro perorální suspenzi – na co se používá?

    Časté nežádoucí účinky Nimesilu zvýšení jaterních testůMéně časté nežádoucí účinky Nimesilu závratě bolesti hlavy vysoký krevní tlak dušnost průjem nevolnost zvracení zácpa zánět žaludku zvýšená produkce plynů ve střevech (flatulence) svědění zvýšené pocení otoky, zejména dolních končetin Vysvětlivky: nežádoucí účinky v tomto seznau jsou označovány jako časté  (>1/100, <1/10) a méně časté (>1/1000, <1/100). Vzácné a velmi vzácné jsou k nalezení v příbalovém letáku.
    A jak je to s kompatibilitou tohoto léku s alkoholem? Bohužel, jde o kombinaci přímo vražednou. Hlavní potíží je interakce nimesulidu a etanolu, jež nepříznivě zasahuje do chodu a zdraví žaludku. Dochází k podráždění sliznice žaludku a střev, což může vést i ke gastritidě (zánětu žaludku) nebo vzniku žaludečních vředů. Při dlouhodobém porušování léčebného režimu pak může dojít i i k vnitřnímu krvácení, které se projevuje typickou černou stolicí.
    Kompletní výčet nežádoucích účinků Nimesilu naleznete v příbalovém letáku, který vždy doporučujeme důkladně pročíst. Jestli se spokojíte se stručným přehledem těch nejčastějších, přinášíme vám ho níže.


Když chcete jenom malý přípitek…

    Lék Nimesil se prodává jako lehce rozpustná suspenze. je balen do sáčků po dvou gramech a v jednom balení může být 9, 15 nebo 30 sáčků. Největší balení je určeno pro maximální možnou nepřerušenou léčbu, která by neměla být překračována. Obvyklá dávka pro dospělého jsou 2 sáčky suspenze denně, užívané po 12 hodinách až do vymizení problému. Přípravek je určený pro dospělé a děti od 12 let. Obsah sáčku je doporučeno rozpustit ve sklenici vlažné neperlivé vody a rychle vypít. Hotový nápoj má příjemnou pomerančovou příchuť.
    Nesteroidní protizánětlivé léky jsou označovány také jako nesteroidní antiflogistika či nesteroidní antirevmatika. Účinná látka Nimesulid v přípravku Nimesil tlumí v našem organismu projevy enzymu zvaného cyklooxygénaza. Tento enzym je zodpovědný za vytváření sloučenin, nezbytných pro úspěšný průběh zánětlivé reakce, které zvyšují teplotu organismu a vyvolávají pocit bolesti. Nimesil působí přesně opačně – tlumí zánět a potlačuje bolest.
    Lék Nimesil je dostupný pouze na lékařský předpis, a to kvůli mnoha nežádoucím vedlejším účinkům, které může na organismus mít. Neobejde se bez dozoru odborníka. Nimesulid totiž může mimo jiné zvýšit riziko krvácení (zvláště u pacientů užívajících Warfarin), narušit funkci ledvin, zvýšit riziko vzniku žaludečních vředů nebo poškodit játra. Lidé s jaterními potížemi (cirhóza apod) by tedy měli na tuto skutečnost upozornit svého lékaře.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00