Jak na věc


nimesil sáčky příbalový leták

Nimesil granule pro perorální suspenzi – na co se používá?

    Ale obsah sacharózy není jediným limitujícím faktorem. Existují i závažné diagnózy či zdravotní potíže, jež mohou znamenat překážku pro bezpečné užívání. Zkontrolujte prosím, jestli pro vás neplatí některý z těchto bodů předtím, než začnete přípravek Nimesil užívat. Jestliže trpíte známou nesnášenlivostí na některou ze složek přípravku. Jestliže jste se léčili nebo léčíte se žaludečními vředy, krvácením do žaludku, dvanácterníkovým krvácením apod. Trpíte závislostí na alkoholu nebo jiných návykových látkách. Máte-li za sebou mozkovou mrtvici nebo krvácení do mozku. Užíváte přípravky poškozující játra (léky s paracetamolem, nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID) apod.). jestliže se u vás při léčbě nestaroidními antirevmatiky objevilo krvácení v trávicím systému. Trpíte-li zvýšeným krvácením nebo jinými potížemi souvisejícími se špatnou srážlivostí krve. Jste těhotná ve třetím trimestru. Kojíte. Prodělali jste selhání srdce. Máte jakoukoliv poruchu ledvin či onemocnění jater. Potýkáte s
    Může se stát, že ani Nimesil s dávkováním do 12 hodin nebude dost silný. Pacienti si často stěžují na to, že už po šesti hodinách se bolest znovu vrací. A jaké je tedy doporučení lékaře pro tento případ?
    Díky své formě (suspenze rozpustná ve vodě) mohou Nimesil užívat i pacienti, kteří mají dočasně ztížené polykání nebo trpí nechutí k jídlu. Často je předepisován například pro úlevu od bolesti při trhání tzv. zubů moudrosti nebo u složitých stomatologických zákroků. Obvykle není nutné užívat lék po celou povolenou dobu. Stačí jen do vymizení akutních potíží, obvykle 3-5 dní.


Když chcete jenom malý přípitek…

    Lék Nimesil se prodává jako lehce rozpustná suspenze. je balen do sáčků po dvou gramech a v jednom balení může být 9, 15 nebo 30 sáčků. Největší balení je určeno pro maximální možnou nepřerušenou léčbu, která by neměla být překračována. Obvyklá dávka pro dospělého jsou 2 sáčky suspenze denně, užívané po 12 hodinách až do vymizení problému. Přípravek je určený pro dospělé a děti od 12 let. Obsah sáčku je doporučeno rozpustit ve sklenici vlažné neperlivé vody a rychle vypít. Hotový nápoj má příjemnou pomerančovou příchuť.
    Časté nežádoucí účinky Nimesilu zvýšení jaterních testůMéně časté nežádoucí účinky Nimesilu závratě bolesti hlavy vysoký krevní tlak dušnost průjem nevolnost zvracení zácpa zánět žaludku zvýšená produkce plynů ve střevech (flatulence) svědění zvýšené pocení otoky, zejména dolních končetin Vysvětlivky: nežádoucí účinky v tomto seznau jsou označovány jako časté  (>1/100, <1/10) a méně časté (>1/1000, <1/100). Vzácné a velmi vzácné jsou k nalezení v příbalovém letáku.
    Nesteroidní protizánětlivé léky jsou označovány také jako nesteroidní antiflogistika či nesteroidní antirevmatika. Účinná látka Nimesulid v přípravku Nimesil tlumí v našem organismu projevy enzymu zvaného cyklooxygénaza. Tento enzym je zodpovědný za vytváření sloučenin, nezbytných pro úspěšný průběh zánětlivé reakce, které zvyšují teplotu organismu a vyvolávají pocit bolesti. Nimesil působí přesně opačně – tlumí zánět a potlačuje bolest.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00