Jak na věc


nezaplacení povinné ručení

Jaké postihy nastanou, pokud nezaplatíte daň z příjmu ve stanoveném termínu

    dobry den. Potřebuji poradit. Dne 19.května 2009 mi přišla upominka z celního úřadu, abych uhradil blokovou pokutu ve výši 300 kč. Částku jsem do 15 dnů bohužel nezaplatil, a ted mám obavy co bude dál. proto má otázka zní: jestli po uplinutí lhůty 15 dnů byl můj případ o nezaplacení odeslán na exekuční úřád, nebo zda-li mám částku ještě uhradit na celním úřadě? dekuji za odpověd
     Zaregistrujte svůj e-mail a objevte 30 chyb v prvním roce podnikání, které mohou stát vaše podnikání život, pokud se z nich nyní nepoučíte. E-book dostanete e-mailem.
    Pokud máte pocit, že daňovou problematiku nezvládáte, je nejlepší se hned v začátcích podnikání poradit se s daňovým poradcem anebo si nechat vést účetnictví vyškolenou osobou.
    60 Zuzana nafotila akty. Michal jí vyznává lásku... Úspěšný seriál České televize o studentech, kantorech a rodičích (2005). Hrají: A. Kulovaná, M. Issová, P. Trojan, P. Boublík, J. Preissová, V. Cibulková, J. Jirásková, V. Gajerová, T. Hanák, J. Schmitzer, M. Šteindler, Z. Žák, M. Bahul, J. Pecha, L. Malkina, F. Němec, N. Boudová, B. Srncová a další. Scénář L. Konášová. Kamera V. Holomek. Režie K. Smyczek


Jaká situace nastane, když poplatník nepodá daňové přiznání, nezaplatí daň a vše praskne až po kontrole z Finančního úřadu?

    Tak velká nabídka se nedá odmítnout. Zuzana nafotí kolekci aktů pro luxusní kalendář a rázem se před ní otevírá nový svět, do života jí vstupují noví lidé. Holka v džínách se mění v elegantní slečnu. Je to jako sen. Dokonce dostane nečekaně nabídku, aby se ze školního kabinetu přestěhovala do vilové čtvrti, k třídní profesorce. Ve chvíli, kdy u Michala začíná velký mejdan, odjíždí Zuzana slavit svoje narozeniny domů, za svými rodiči a brášky. Zdá se, že období věčné smůly končí. Ale vždycky jsou nějaká ale. Pro Zuzanu, stejně jako pro Katku, Michala, Honzu i profesorku Svobodovou.
    Daň lze zaplatit bezhotovostní či převodem a ani v tomto případě se nevyplácí platbu protahovat. Pokud daň nezaplatíte nejpozději v den její splatnosti, vzniká vám dluh a povinnost uhradit úrok z prodlení.
    Pokud se podnikatel vyhýbá povinnosti platit daň a podniká načerno, dopouští se daňového úniku a může ho to stát pokutu, penále nebo navýšení daně a dluh se nakonec může vyšplhat do závratných výšek.
    Datum splatnosti daně z příjmu je stejné jako datum pro odevzdání daňového přiznání, tedy 1. dubna 2016. Daňový řád ale umožňuje zaplatit daň bez sankce ještě 5 pracovních dní po termínu podání řádného daňového přiznání, tj. pokud je řádný termín pro odevzdání daňového přiznání 1. dubna 2016 , pak se nejzazší termín posune až na 8. dubna 2016.
    Úrok narůstá každým dnem prodlení, počínaje dnem následujícím po dni splatnosti a končí dnem platby (včetně). Výše úroku se vypočítává z roční výše repo sazby stanovené Českou národní bankou, zvýšené o 14 %.


Když nevíte, je lepší se včas informovat

    Vánoční svátky pomalu klepou na dveře, a tak tady máme poslední číslo roku 2018. Představíme vám v něm dva start-upy, které mají pěkně našlápnuto. Přidáme k tomu dva příběhy ze série Jak podniká …, další díly seriálů Lean canvas, Jak na socky, procesů a firemní kultury a další články, které vás mohou inspirovat.
    Pokud jste se jen kvůli nepozornosti nebo nezkušenosti plynoucí z počáteční fáze podnikání dopustili nějakého daňového přestupku, bude nejlepší, když tuto situaci začnete řešit co nejdříve. Kontaktujte pobočku finančního úřadu nebo vyhledejte informace na stránkách České daňové správy.
    Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.
    Vyznat se ve všech odvodech a daních nemusí být pro začínajícího podnikatele jednoduché. Opomíjet daňové povinnosti vůči státu se ale nevyplácí a podobné prohřešky vás mohou přivést do velmi nepříjemné situace. Co všechno vám hrozí v případě neplacení daní v roce 2016?

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00