Jak na věc


neuralgie lecba podle podhorne

Co skrývají symboly na obalech přírodní kosmetiky?

    Léčba gemmoterapií je použitelná u všech druhů nemocí a je dokonce možné ji použít i v případech, kdy je příčina onemocnění nejasná. Podáváním gemmoterapeutické tinktury je současně s léčbou tělu dodávána potřebná energie, stopové prvky, hormony i vitamíny. Gemmoterapie je preventivní metodou, avšak nástup účinků bývá obvykle pomalejší, než je tomu u klasických léků. Výhodou však je, že tento druh léčby nemá žádné vedlejší účinky, tělo se pročišťuje přirozenou cestou a navíc se celkově zlepšuje i imunita a funkce centrální nervové soustavy. Během takovéto léčebné kúry se navíc celkově organismus omladí a posílí.
    V pupenech stromů a rostlin se nacházejí obsahové látky zajišťující jejich celou vývojovou a růstovou budoucnost. Tyto látky bychom v jiných částech rostlin nebo v jiné době marně hledali. To je právě důvodem toho, proč jsou výtažky z pupenů tak mimořádně účinné a užívání gemmoterapeutik přináší léčebné výsledky. Zejména během onemocnění mívá lidské tělo těchto látek nedostatek. Aktivní látky jsou ze zárodečných tkání extrahovány do směsi etanolu a glycerinu. Gemmoterapie je využívána při rozmanitých zdravotních potížích.
    Bylinky jsou silné podněty pro všechny smysly. Taková lípa nebo bezinka v květu - pastva pro oči i nos. Jemné květy natrhané na čerstvý čaj s voňavou chutí...kdo to zažil, tak mi rozumí. A když jsem zmínila všechny smysly, tak se nemůžu dočkat až začnu slyšet jejich píseň. Něco už jsem o tom četla.


Kardamom zelený neloupaný 35g DNM

    5) V profesním životě jsem si netroufala „ordinovat“ bylinky bez předchozího vzdělání i když někdy jsem taky poradila, ale nikdy se nepovažovala za odborníka v této oblasti, což bych možná mohla napravit. Jsem pouze samouk.
    Francouzská literatura popisuje využití tzv. matečné tinktury, kdy k výrobě základního extraktu je použita směs lihu, glycerinu a vody. Takto získaná tinktura se dále neředí a používá se pouze několik kapek denně (5 - 15). Podle autorů metody dochází díky přítomnosti vody k přenosu informace do tinktury a není již potřeba potencovat na ředění D1.
    Z plodů bezu se připravuje bezinkové víno, zavařeniny, povidla, šťáva či likéry, někdy se užívají i k dobarvování vína a jiných potravinářských výrobků, v minulosti se užívaly i k barvení látek. Květy se užívají k přípravě nápojů, lze je i pojídat smažené (tzv. kosmatice), chutnají však nevalně (alespoň mně).
    První ročník je zaměřen na základy bylinářství. Další dva ročníky by měly být více specializované. Kromě současných nosných předmětů (úvod do bylinářské botaniky, základy zpracování léčivých rostlin, zdravotní cvičení), přibydou ještě další.


DALŠÍ UŽITÍ:

    Třetí ročník bude probíhat pouze formou dvou výukových bloků, každý v délce tří pracovních dnů, vždy od pondělí do středy (celkem tedy šest přednáškových dnů). Tento ročník nebude probíhat formou klasické Víkendové školy ani Letní školy.
    GemmoterapieGemmoterapie je léčebnou metodou, která přináší pozoruhodné výsledky i u jinak obtížně léčitelných nemocí. Tato metoda se nazývá také medicína z pupenů, neboť k léčení se užívají výtažky z pupenů stromů, keřů či bylin. K léčebným účelům se využívají zárodečné tkáně, těmi jsou právě pupeny, kořínky, případně i mladé listy nebo výhonky. Právě v pupenu (lat. gemmon) jsou uloženy neobyčejné zásobárny látek, lidskému organismu prospěšných. Jsou to hormony, enzymy, minerály, vitamíny, stopové prvky a mnohé další.


Nejlepší recepty na jahodové knedlíky, které si zamiluje každý

    Vytrvalý, obvykle 1,5 až 5 m vysoký keř, občas ale i až 10 m vysoký strom. Listy vstřícné, řapíkaté, lichozpeřené, s 3 až 7 lístky, jež jsou kopinaté až vejčitě kopinaté, krátce řapíčkaté, na okraji pilovité, na vrcholu zašpičatělé, zejména na rubu chlupaté, po rozemnutí mírně páchnoucí. Květy uspořádány v hustých, vrcholových, plochých chocholících o průměru 10 až 25 cm, 5četné, bílé až nažloutlé, vonné. Plodenství nící, plodem je 5 až 8 mm velká černá bobule, tzv. bezinka.
    Jako první připravil výtažek z lípy Paul Henry v roce 1952, tomuto kroku předcházelo stovky experimentů, na jejichž základě dospěl tento lékař k názoru, že právě v pupenech ukládá rostlina to nejcennější pro svůj další růst. Protože účinky výtažků byly příliš silné, upravil zředěním tinkturu homeopaticky. Gemmoterapeutika tedy obsahují krom rostlinných látek i homeopatickou léčivou informaci.
    Škola přírodních terapií mi zaostřila na svět, ve kterém žiji a dala poznat Boží dary, které jsem dříve neviděla. Ve vnějším světě, ale i v mém vnitřním. Děkuji za to.


Stezka korunami stromů je ideální výlet na léto! Bude bavit vás, i děti

    Gemmoterapii lze rozhodně doporučit při různých potížích s alergiemi, civilizačních nemocech, i při zhoubných onemocněních. Alternativní léčba je většinou pomalá a rozhodnutí se pro ni je osobním rozhodnutím každého. Její nespornou výhodou však je, že napomáhá udržovat harmonický stav.Dávkování gemmoterapeutických přípravků se řídí převážně hmotností uživatele. Platí zásada, že obvykle jde o dávkování 1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti denně. Tato dávka se obvykle rozděluje na 2 - 3 denní dávky.
    Květy: působí potopudně, močopudně, snižují horečku a příznivě působí na cévní stěny. Podávají se proto zejména při nachlazení a při chorobách cév.
    Připravili jsme pro Vás intenzivní plnohodnotnou variantu Víkendové školy přírodních terapií. Bude se líbit těm z Vás, kteří nechcete výuku rozkládat do celého školního roku a místo toho jí celou absolvujete během osmi dnů.
    Hlavními vyučujícími bude již Vám dobře známá PharmDr. Ivana Haldová, která Vám vysvětlí a prakticky ukáže základy reflexologie (v rámci tohoto předmětu budete rozděleni do menších skupin pro účelnější a efektivnější výuku), dalším vyučujícím bude pan Bohumil Jukl, který je známý a uznávaný bylinář. A naše lektorské trio pro třetí ročník doplní MUDr. Michaela Šimková.
    váháte, zda se k nám na naší bylinkovou cestu připojit? Zde si můžete přečíst pár příběhů našich studentů, jak se jim změnil život a jak jim cesta bylinek ovlivnila budoucí kroky. Věříme, že Vám to pomůže v rozhodnutí.


Kočkompilace videí z celého světa

    Okraje lesů, paseky, světlé listnaté a lužní lesy, křoviny, podél cest, lidská sídla, skládky, zahrady, rumiště, podél vodních toků, na půdách vlhčích, dusíkatých, humózních.
    Přípravek Triphala je kombinací tří ájurvédských bylin na účinnou detoxikaci organismu přírodní cestou. Blahodárné účinky směsi bylin Amalaki, Vibhitaki a Haritaki jsou známy už více než 5000 let. Tato kombinace působí velmi pozitivně na celý trávicí systém, nervovou soustavu a psychický stav. Aktivujte svůj imunitní systém směsí bylin Triphala a vyhněte se mnohým nemocem, které souvisí s oslabenou imunitou organismu. Zbavíte se také únavy, vyčerpání a stresu.
    Záměrem je, aby absolventi Bylinkové školy přírodních terapií byli samostatnými bylináři, schopnými pěstovat, sbírat, zpracovávat a správně používat léčivé rostliny.


Hořčičná semínka tmavá BIO 100g EV

    Na počátku každé léčebné kúry se nejprve podávají prostředky pro očistu organismu. Těmto prostředkům se říká tzv. drenážní prostředky a nejčastěji se používá tinktura z březových pupenů. Bříza má všeobecně očistné účinky pro celý organismus, stimuluje funkci jater i slinivky, pomáhá odbourávat a vyplavovat toxické látky z organismu. Následná léčební kúra je pak mnohem účinnější. Obvykle kůra trvá od 3 do 12 týdnů, podle závažnosti onemocnění. Dávkování během dne se obvykle dělí na dvě až tři části a tinktura se užívá před jídlem.
    2) Druhé setkání, taky ve školním věku bylo s řepíkem. Tady jsem byla jako pozorovatel. Babička si zlomila ruku v zápěstí. Sousedka jí chodila pomáhat a koupala jí zlámanou ruku v řepíku.
    Bylinkovou zahradu, která vznikla v souvislosti s natáčením stejnojmenného televizního seriálu a místo konání našich kurzů a školy přírodních terapií najdete na adrese:


Rozšíření:

    To, že účinky pupenů jsou léčivé, se dozvídáme již z nejstarších lékopisů. Latinské "gemma" neznamená jen pupen, ale také drahokam. Zakladatel tohoto oboru, francouzský lékař Paul Henry, spatřoval jistou příbuznost mezi nerostným světem a pupenem, v pupenu spatřoval jistou nerostnou strukturu bez zjevného života, která se vyvíjí v průběhu zimy, tedy v době, kdy je jakoby mrtvý. V pupenech je však skryta veškerá energie i síla budoucí rostliny. Z lůžek pokaždé na jaře vyraší nové listy, ta nikdy neumírají a produkují zárodečné buňky, z nichž už jen jediná je dostačující k tomu, aby vznikla celá rostlina. V pupenech se nachází celé množství látek, které mobilizují potenciální biologickou energii stromu, keře, či byliny. Obdobné účinky pak pupeny mohou mít i na člověka.
    Kromě přírodní formy se bez pěstuje i v několika okrasných odrůdách (např. zakrslé odrůdy, s převislými větvemi, s různě zbarvenými lístky či lístky různých tvarů, plnokvěté odrůdy, odrůdy s různě zbarvenými plody). Bez vyžaduje dusíkatou, humózní a vlhčí půdu, stanoviště může být slunné i stinné.
    Znalosti ze školy využívám ve své praxi fyzioterapeuta. Stěžejní přístup je stále manuální terapie a léčebná tělesná výchova. Doplňuji ji pro zájemce doporučením bylin ke každému konkrétnímu problému. Jsem přesvědčena o tom, že bolest těla je bolestí duše nebo některého vnitřního orgánu.
    1) První setkání se datuje někde v mladším škol. věku, kdy jsem bývala jako dítě pravidelně v zimě nemocná, a tak mě maminka „léčila“. Byla to lípa, kterou dodnes miluji snad nejvíc, hlavně pro její vůni, dle které si vybírám parfemaci kosmetiky. Vše, co mi vůní připomíná lípu, mě osloví … natolik mi učarovala nejen svou vůní. Současně s tím vzpomínám na napařování nad heřmánkem.


AKTIVNÍ DLOUHOVĚKOST BIO 60kps.HN

    V těchto prostorách probíhá naše škola a pokud uvažujete stát se naším studentem, můžete se těšit na opravdu příjemné a přátelské prostředí. Pro výuku využíváme i prostor krásné zahrady a tak, když je venku hezky některé hodiny a praktické dílny absolvujeme na čerstvém vzduchu.
    Sbírá se květ nebo plody, někdy se sbírávaly i listy, kůra nebo kořeny. Květy se sbírají za suchého počasí nejlépe před jejich úplným rozvitím. Suší se co možná nejrychleji ve stínu nebo za umělého sušení při teplotách do 40 °C, před úplným usušením se obvykle sdrhují, aby se zbavily silných stopek. Usušenou drogu je třeba chránit před vlhkostí, aby nezhnědla. Plody se sbírají za plné zralosti a suší se stejně jako květ. Květ obsahuje glykosidy (např. rutin a sambunigrin), cholin, aminy, organické kyseliny, sacharidy, třísloviny, sliz, saponiny, trochu silice a jiné látky. V plodech jsou přítomny antokyanová barviva, organické kyseliny (např. kyselina jablečná, citronová, kozlíková, octová, vinná, propionová), cukr, třísloviny, silice, hořčiny, pentosan, tyrosin, vosk, guma, pryskyřice, vitaminy (hlavně A a B), silice aj.


Tulsi ovocný ibišek a černý bez BIO 25 sáčků

    Pupeny se sbírají na jaře, kdy je jejich objem největší a zároveň jsou plné účinných látek. Na zhruba 24 hodin se nakládají do čistého lihu, zředěného lékárenským glycerínem. Obsah se poté filtruje a základ je nadále zpracováván na konečnou tinkturu. Krom pupenů se využívají i mladé listy a vlásečnicové kořínky. Spektrum používaných rostlin je široké, léčba se úspěšně aplikuje na množství chorob a systémových poruch těla. Pro lepší účinky a celkově intenzivnější ovlivnění stavu člověka je výhodnější užívat kombinace několika gemmoterapeutik.
    Plody bezu působí analgeticky, osvědčily se zejména při migrénách, neuralgiích, při bolestech trojklaného nervu, páteře či kloubů (zde působí i protizánětlivě), příznivě působí i při křečích trávicího ústrojí a při nadýmání.
    z plodů se vymačká čerstvá šťáva , pak sešťáva převaří, smíchá se v poměru 6:1 se 40% lihovinou (např. vodka), přidá se trochu kyseliny citrónové a 15 minut se sterilizuje - podává se 8 až 10 polévkových lžic denně po dobu 2 až 3 týdnů.Ze sušených plodů se připravuje odvar.
    V ČR vyjma nejvyšších poloh hojně. Celkově roste v téměř celé Evropě kromě části Skandinávie a většiny Ruska, na východě po Kavkaz, Černé moře, Malou Asii, Arménii a Írán, pěstován nebo zavlečen i v dalších částech světa.
    Listy lze použít zevně ve formě zábalu např. při revmatismu, podle některých autorů působí i protinádorově na zevně přístupné nádory, kašovitý obklad z listů údajně dokáže "vytáhnout vodu z kolena", vnitřně ve formě nálevu čistí krev a užívají se i jako součást čajů proti akné.


SKOŘICE pravá mletá BIO 100g EV

    Potřebujete 85% glycerol, který seženete v lékárně, a 60% ethanol. Pro přípravu tzv. matečné tinktury pak tyto dvě tinktury namícháte v poměru 9 dílů glycerinu a 13 dílů etanolu. Vznikne tak roztok, kde voda, glycerol i etanol mají přibližně stejný procentní obsah v roztoku. Pupeny nakrájejte a nadrťte. Hmotnostní poměr pupenů a rozpouštědla je pak 1 ku 15. V teple potom luhujte po dobu tří týdnů. Každý den ji protřepejte. Tato matečná tinktura se užívá v dávkách 5 - 15 kapek denně. Před užitím si tinkturu rozmícháte v trošce vody.
    Pozor:Kůra a listy jsou jedovaté! Listy obsahují toxický glykosid sambucinigrin a alkaloid sambucin, v kůře jsou přítomny třísloviny, alkaloid a pryskyřice, jejíž působení je značně drastické. Otravy se projevují silným zvracením, průjmem, nechutenstvím a celkovou slabostí. Stejné příznaky se ale mohou objevit i při extrémním předávkování bezovými plody.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
23368
cache: 0024:00:00