Jak na věc


neumělecké texty na rozbor

Cenu Studentské Thálie za Autorský počin

     Autorské čtení a setkání s hosty z řad účastníků sekce Autorský počin Studentské Thálie 2013, oceněných mladých literátů básnické soutěže Ortenova Kutná Hora 2013 a členů Autorského klubu. Mladé autory uvádí básník Ondřej Lipár. Hostem večera je básník, dramatik a publicista, předseda Klubu pražských spisovatelů Lubomír Brožek.
    Po odeslání kontrolního kódu budete přesměrováni do platební brány GP webpay, kde zadáte údaje potřebné pro platbu. Platbu dokončíte stisknutím tlačítka "ZAPLATIT".
    V případě potíží s realizací platby se neváhejte obrátit na infolinku poskytovatele služby, společnost Advanced Telecom Services s.r.o., na čísle +420 776 999 199
    Předpokládáme, že se vám tato prezentace líbila. Chcete-li si ji stáhnout, doporučte prosím tuto prezentaci svým přátelům v kterékoli sociální síti. Tlačítka jsou dole. Děkujeme.
    Divadelní tvůrci, skupiny, soubory a mladí autoři ze středních škol ČR se hlásí do 31. ledna 2015. V sekci Autorský tvar tentokrát půjde o autorské minihry do 15 minut. V sekci Autorský počin o básně, texty písní, povídky a hry. (1 autor může poslat až tři díla v poezii a písňovém textu, 1 dílo u povídek a scénářů her).


Nejen účastníky Studentské Thálie, ale i všechny příznivce poezie zveme na naši podzimní událost, kterou jsou Impulzy Studentské Thálie...

    kavárna a sál Divadla Na Prádle (Besední 3, Praha 1). Téma Salva:slova a jiné třeskuté věci v podání krátkých Autorských tvarů uměleckých i neuměleckých škol ČR. V nominačním týmu je, mj., dramatik a nositel Ceny Alfréda Radoka Jan Kratochvíl.
    Mgr. Michal Oblouk. nejjednodušší podává fakta (co se kdy a kde stalo nebo stane) údaje jsou řazeny v místních či časových sledech nebo abecedním způsobem.
     Divadelní soubory a mladí autoři z pražských středních škol se hlásí do 31. prosince 2013. V sekci Autorský tvar půjde o autorské minihry do 25 minut. V sekci Autorský počin o básně, texty písní, povídky a hry. (1 autor může poslat až tři díla v poezii a písňovém textu, 1 dílo u povídek a scénářů her).
    soutěž finalistů na Nové scéně Národního divadla s galavečerem od 20,30h a předáním Cen Studentské Thálie za Autorský tvar i Autorský počin, včetně prestižní Ceny prezidenta Herecké asociace Jiřího Hromady. Součástí finálového podvečera je výstava Salva a Čtení v šatně.


Diskuse ke slohové práciPopis neuměleckého obrazu

     • poznámka k tématu: jedno ze zadání písemné práce z češtiny pro maturitu 2017 znělo Obraz od Josefa Lady a jednalo se o popis vybraného Ladova obrázku Kolorovaná kresba Josefa Lady z roku 1935 představuje tradiční venkovskou zabijačku. V popředí obrazu jsou připravené velké dřevěné necky, ve kterých se pařilo...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00