Jak na věc


neobvyklá jména pro kluky c

Zajímavě může vyznít kombinace křestního jména s příjmením:

    JA‘ POZ’A’DAL V R. 2.012. O ZAPSA’N’I‘ 2. OSOBN’I’HO ME’NA ARTAXERXES. JA‘ BIDLI’M V BRECLAVI, ALE JA‘ SE NAROD’IL VE VALT’ICI’CH, TAK MN’E POSLALI Z’A’DOST TAM. JA‘ UVEDL, Z’E JE TO ME’NO UVEDENE‘ V BIBLI A V ENCIKLOPEDII’X, ALE TO JIM NESTAC’ILO A XT’ELI PO MN’E POSUDEK OD DR. KNAPOVE‘. JA‘ SE PROT’I TOMU ODVOLAL A DALS’I‘ KORESPONDENCE ZABRALA CELI‘ ROK. Z KRAJE MI PORAD’ILI, Z’E MA’M K Z’A’DOST’I PRILOZ’IT KOPII STRA’NKI Z KN’IHI, GDE SE TO ME’NO VISKITUJE. JA‘ TEDA V ROKU 2.013. PODAL NOVOU Z’A’DOST. TENTOKRAT TO VIRIZOVALI V BRECLAVI A BILO TO BEZ PROBLE’MU‘.
    Karel commented on 16 Jan 2009, 10:41:27Návrhy: Stefanie, Ester, Valerie, Elen, Patricie, Sylvie, Karin, Lilian, Charlotte, Isabel, Violet, Evelyn, Yasmin, Dagmar, Emilie, Melanie, Rachel, Elisabet, Noemi, Naomi, Libuše, Vivien, Zoe, Liv, Eleonor, Ellinor, René, Ingrid, Kimberly, Mariam, Ruth, Miriam, Antonie, Salome, Rosalie, Leonie, Iris, Emanuelle, Ariel, Robyn, Nelly, Grace, Etel, Daphne, Nicole, Babette, Danaé, Jeanette, Sharon, Muriel, Marie, Margot, Margit, Kristin, Mirabel, Helen
     Adina, Agatha, Amelia, Amorie, Anamika, Angelika, Anita, Annie, Aviona, Avona, Dileandra, Doubravka, Elisabeth, Elisha, Esmeralda, Ester, Ezra, Jasmina, Jessica, Jitřenka, Jorika, Kelly, Lara, Liliana, Lioness, Malgorzata, Malomilka, Maratóna, Meggie, Mejbelína, Merilyn, Merita, Mikrov, Nela, Nelly, Nicole,Nikita, Noemi, Ornella, Pamela, Patricie, Pětiletka, Polinéza, Roberta, Rusoslava, Sára, Sarah, Scarlett, Serafína, Tina, Valentýna, Vanesa a Vanessa ,Verona, Vivien, Vladěna, Winona, Xaverie, Zaira


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

     Aaron, Abigail, Afro, Alan, Alfred, Antonio, Armando, Armando, Artur, Axel, Bartoloměj, Benjamin, Bistro, Brandon, Carlost, Cory, Damian, Danny, Denis, Dorian, Elvis, Felix, Francesco, Gabriel, Gilbert, Herbert, Hugo, Isaias, Izmail, Jeremias, Joel, Joshua, Kassius, Kebab, Kevin, Kevin, Kristian, Lev, Lorant, Lucián, Luka, Marián, Matyas, Max, Maxmilian, Mikoláš, Milec, Nadan, Narcis, Nathan, Nicolas, Nikolas, Noah, Oliver, Oskar, Prokop , Romeo, Ronald, Salvatore, Sebastian, Simon, Steven, Swain, Teo, Tibor, Tobiáš, Valerián, Viliam, Vsevolod, Xaver, Zachar.
    Petr Hapka dává svým dětem stará česká nebo biblická jména, která sklouzla do zapomnění, nebo už v dnešní době znějí skoro až posměšně. Jeho synové Haštal, Kašpar a Mikuláš. Se snahou pojmenovat syna Jidáš celkem pochopitelně neuspěl.
    Často je paní Knappová zmiňována jako jediný člověk, který může v ČR ověřovat podoby jmen a příjmení pro zápis do osobních dokladů. Osobně si ale myslím, že toto nemá oporu v zákonech,ale spiš v brutálním klientelismu.
    Líbí :)) Znám Mikuláše, říkáme mu Mikeš, nebo Miki, jestli úplně zdrobněle tak Mikysek. A pak mám kamaráda, co se jmenuje Nikita – ale to je asi jiného původu…


Inspirací pro výběr neobvyklých jmem můžou být také příklady slavných:

    Na základní škole jsem měla spolužáka, co se jmenoval Áron.. a myslím, že nám to jako dětem nijak divné nepřišlo :D Dál znám třeba Emmu, Jessiku a Jessicu, Christinu, Dennise, Borise… Jedna paní, co mě kdysi učila hrát na housle, se jmenuje Jitřenka Hašková, to mi přijde moc hezké :) Taky znám dva bratry, co se jmenujou Tobiáš a Gabriel. No a perlička nakonec; setkala jsem se s jedním klučinou o pár let mladším než já, co se jmenuje Salvator Daví. Ať žije surrealismus! :)
    Článek je směřován k českým jmémům a v tomto kontextu jsou zmíněná jména neobvyklá. Ráchel a Ester totiž nejsou jména česká, ale židovská. U jména Nicol, je obvyklý český tvar Nikola. Nicole je tvar francouzský, takže v českém, moravském i slovenském prostředí nesprávný a neobvyklý.
    Aneta commented on 16 Jan 2009, 11:18:18Znám člověka který se jmenuje Božetěch Líhne a taky si pamatuju, že na seriálu Rodáci spolupracoval nějaký pan Sesral a film Benží dabovala paní Jana Oprcálková.
    Ja si myslim ze zbytecne prehanite. Pisatelka nenapsala nic hrozneho a taky nenapsala pro jakou firmu pracuje a to ze se ji to zda usmevne neznamena ze se danemu panovi vysmiva.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00