Jak na věc


nemocný karel gott

Diskuze : Hlavní : Partnerské vztahy

    Na krajské postupové přehlídce v Třešti získal soubor II. doporučení na celostátní přehlídku amaterského činoherního a hudebního divadla Divadelní Děčín 2010, Helena Lochmanová cenu za nejlepší ženský herecký výkon a Tereza Blažková, Jarmila Janáková a Jan Štěpánský čestná uznání za herecký výkon.
    Další ocenění této inscenace získal soubor na IV. ročníku soutěžní přehlídky ochotnických souborů O Václava z Václavova, odkud si kromě ceny za kostýmy (Věra Hánělová a soubor) odvezli čestná uznání za herecké výkony Jarmila Janáková a Jan Štěpánský.
    Ve výpravné inscenaci s krásnými dobovými kostýmy se divákům představí celá řada účinkujících z minulých inscenací, ale i nová nastupující generace herců tohoto souboru.
    Hra o hypochondrovi Arganovi, který chce výhodně provdat svoji starší dceru Andělu za syna jednoho ze svých lékařů.Ale ona ho nechce – miluje Kleanta, docházejícího do domu v převleku jejího učitele recitace. Situaci pomáhá řešit služka Antoinetta, která se převlékne za lékaře a zpochybňuje kvality léčby Arganových lékařů.


Představení věnované sponzorům a spolupracovníkům DS Vicena (3.12.2010)

    Na XIII. Štramberské divadelní přehlídce amaterských divadelních souborů získal Jan Štěpánský 1. místo v kategorii nejlepší mužský herecký výkon a soubor získal další "medajlová umístění" v několika kategoriích (celkové umístění, cena diváka, režie a scéna).
    Ve hře je řada humorných prvků, avšak Zdravý nemocný je především nastavením zrcadla lidskému sobectví, chamtivosti a hlouposti, projevující se nejen v době Moliérově, ale i v současnosti.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00