Jak na věc


nemoc dna a její léčba

Pásový opar: Příznaky, přenos a jeho léčení

    Po předchozí domluvě nebývá problém návštěva i mimo uvedené hodiny, typicky večer po práci, ale odpolední a večerní termíny bývají obvykle brzy obsazené.
    Lékař pacientovi předepíše léky z řady myorelaxancia, které poskytují úlevu od křečových stavů. Dále se používají analgetika proti bolesti a antiflogistika proti zánětu nervů. Doma na místo bolesti můžeme pokládat teplé obklady, snažíme se vyhýbat příliš dlouhému sezení. Při vážnějším průběhu onemocnění tedy kyzóze kolem 70 ° se přistupuje k chirurgickému řešení, kdy je odstraněna celá ploténka nebo její část. Důraz v léčbě výhřezu je kladen také na rehabilitace. Díky rehabilitaci se víc jak 99 % příznaků do 18 roku spraví. Jedno procento je pak celoživotně postiženo Scheuermannovou chorobou, tedy celkovou degradací páteře.
    Takzvaná pátá dětská nemoc je podle pediatrů banální infekce na úrovni kašle. Odezní bez žádných komplikací a není nutno ji nějak speciálně léčit. Postihuje předškoláky a děti mladšího školního věku. Někdy se pátou nemocí mohou nakazit i dospělí.


Rakovina žaludku: Příznaky a léčba

    Pro úlevu je doporučováno podávat dítěti lék na snižování teploty, dostetek tekutin obohacených o vitamin C (šťáva z čerstvých citrusů nebo jiného ovoce bohatého na vitamin C). Když vyrážka svědí, je doporučováno potírat postižená místa tekutým pudrem nebo jinými podobnými prostředky (lze koupit v lékárně). Jen v případě velkých bolestí kloubů někdy lékař předepíše dětské léky na tišení bolestí (bez lékaře žádné nepodáváme).
    Klasický mor prasat je nebezpečná nákaza prasete domácího a prasete divokého. Jedná se o silně nakažlivou nemoc, která způsobuje hromadná onemocnění často doprovázená vysokou úmrtností. Navíc působí značné ztráty i nepřímo, uzavřením zamořené oblasti pro obchod jak s živými prasaty, [...]
    Kampylobakterióza je nakažlivá nemoc neobyčejně mnoha druhů zvířat, u kterých však často proběhne zcela bez příznaků a původce, bakterie z rodu Campylobacter, mohou být dokonce i běžnou součástí střevní mikroflóry některých zvířat, hlavně drůbeže a přežvýkavců. Jediný významný původce onemocnění zvířat je Campylobacter fetus susp. [...]
    Otrava jedem na krysy je obávaný, život ohrožující stav postihující z domácích zvířat především psy, méně často kočky nebo drůbež. U domácích zvířat se jedná o vůbec nejčastější úmyslnou otravu, zvířata se také mohou dostat ke špatně umístěným návnadám a [...]


Srdeční šelest neboli šelest na srdci

    Plynová gangréna je infekce měkkých tkání bakteriemi z rodu Clostridium, které produkují toxiny rozkládající tkáně nemocného zvířete. To vede k celkové otravě krve a úhynu. Nemoc vzniká po kontaminaci hlubokých ran sporami bakterií, které se vyskytují v půdě a v [...]
    Při tom tempu dochází k postižení obratlů, které se stávají měkkčí  a na jejich místo se tlačí ploténka. Ploténky jsou pak nerovné a vytvářejí se tzv. Schmorlovy uzly (tedy výhřez chrupavčité části meziobratlové ploténky do změklé části obratle).
    Nedostatek vitamínu A, hypovitaminóza A, je nemoc z podvýživy způsobená buď absolutním nedostatkem vitamínu A nebo beta-karotenu v krmné dávce, nebo jeho degradací nevhodným skladováním či žluknutím tuků. K projevům nedostatku dochází až při dlouhodobém deficitu vitamínu A, protože v [...]
    VESD syndrom je soubor příznaků, které se rozvíjejí u prasat trpících nedostatkem vitamínu E a selenu. Zkratka VESD znamená prostě Vitamin E And Selenium Deficiency, anglicky deficit vitamínu E a selenu. U prasat se tato nemoc z podvýživy projevuje jinak [...]


Pivní sirup na kašel, který je i pro Vaše děti!

    Příznaky páté nemoci odezní (i bez jakýchkoliv léků) během několika dní. Do dvou týdnů by mělo dítě mít „šetřící“ režim – méně pohybu, zvýšený přísun vitaminů, ochrana před sluncem, na dva týdny od propuknutí omezit jeho styk s jinými dětmi, aby je nenakazilo. Po vymizení příznaků už pátá nemoc není infekční.
    Viky to uz mám půl roku píchnutí v pravem prsu sono prsa bez nálzu spousta vysetreni rtg krev fyzioterapie a nic mi nepomohlo prý skřiplý nerv musim... (zkráceno)
    Na bolesti bederní páteře se mi velmi osvědčil jeden cvik,zkusím ho popsat. Ve stoje levou nohu dopředu,jakoby udělat krok s přenést váhu na tu nohu,... (zkráceno)
    Že si pod tím nedokážete nic představit? To zřejmě dělá ten název Scheuermannova choroba, při tom Morbus Scheuermann je nemoc, která postihuje zhruba 10 % populace ve věku od 12 do 18 let. je nakonec možné, že jste se s ní setkali vy nebo vaše dítě.
    Byla jsem na kolonoskopii v Ostrave ve fakultni nemocnici.Moc jsem se bala,ale zvladla jsem to celkem v pohode i bez injekce.Moje obvodni lekarka mne... (zkráceno)


Nemoc ploténky-Scheuermannova choroba

    Informace o tom, že pátá nemoc může ohrozit těhotné ženy, respektive plod do tří měsíců, odborníci vyvracejí. Pátá nemoc je podle jich pro těhotnou ženu nebezpečná asi tak, jako kterékoliv jiné běžné nemocnění – třeba viróza. Ovšem nejlepší řešení pro těhotnou maminku dítěte, které onemocnělo pátou nemocí, je porada s ošetřujícím gynekologem.
    Zarudlé skvrny jsou souměrné, obvykle se rozrůstají od nosu na tváře. Asi po třech dnech červené skvrny postoupí na ostatní části těla – mohou se objevit na nohou nebo na zadečku dítěte a jsou poměrně velké (až dva centimetry). Tyto kožní projevy někdy nepříjemně svědí. Dítě má zvýšenou teplotu, někdy až horečku. K teplotě se druží bolest kloubů a svalů a celková únava.
    Pátá nemoc někdy proběhne bez příznaků a rodiče zvýšenou teplotu přisuzují nachlazení nebo viróze. Typickým příznakem páté nemoci jsou výrazně červené tváře dětí, na kterých se objeví zarudlé skvrny ve tvaru motýla. Oproti tomu je okolí úst nemocného dítěte nápadně bledé.
    Svrab, neboli prašivina, je silně svědivé onemocnění kůže způsobené parazitickými roztoči. Existuje vícero druhů těchto cizopasníků a proto i více druhů svrabu. Tento článek se věnuje takzvanému svrabu sarkoptovému, který způsobuje zákožka svrabová. To je „ten svrab“, který postihuje člověka [...]


"SEDMÁ NEMOC" syndrom Ruce-Nohy-Ústa

    Nedostatek vitamínu K je vzácná nemoc z podvýživy, čistě kvůli nedostatku vitamínu K v potravě vzniká jen u průmyslově krmených prasat chovaných na roštech. Mnohem častěji doprovází onemocnění jater a záněty střev, vzniká při dlouhodobé léčbě antibiotiky a rozvíjí se při [...]
    Do 40° kyfózy se jedná o  omezení nadměrné zátěže plotének a rehabilitace se provádí  v horizontální poloze na břiše minimálně 1 hodinu denně, plavání, léčebné tělesné výchově k posílení páteřních svalů.   Nad 40° kyfózy je terapie zajišťována korzetem, který drží tělo v řádné poloze, bez dalšího zatěžování a zhmožďování zad. I zde je nutná rehabilitace formou připravených vhodných cviků a plavání.
    Výhřez ploténky provází bolest zad, která po několika dnech začíná vystřelovat až do končetiny. Bolest se zhoršuje při prudkých pohybech. Je snížena činnost reflexů a narušena motorika a citlivost. Nemocný pociťuje mravenčení. Rozvíjí se takzvaný vertebrální syndrom, při němž je omezena pohyblivost a dochází k blokádám. Jak nemoc postupuje, může dojít i k poruchám svěračů močového měchýře a konečníku.
    Tisíce Čechů si rády zpestřují příchod nového roku ohňostrojem. Právě rachejtle a dělbuchy, které silvestrovskou noc provázejí, jsou... Celý článek


Vložit komentář Zrušit odpověď na komentář

    Zjednodušeně řečeno se jedná o následek rychlého růstu dospívajících. Naštěstí těžké deformity způsobuje pouze u 1 % postižených, kdy v průběhu 3–6 měsíců jedinec prudce naroste až o 5 % své výšky.
    Kolienteritida, nebo také střevní kolibacilóza či kolibacilární střevní zánět, je onemocnění střeva způsobené patogenními kmeny bakterie Escherichia coli. Je to choroba doprovázená průjmem, který může být silný, vodnatý, nebo krvavý. Kolienteritida je častou příčinou novorozeneckého průjmu telat a selat, způsobuje také [...]

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00