Jak na věc


nejvyšší budova v new yorku

Nejvyšší dálniční most světa stojí v Číně. Vznikl rekordně rychle, skýtá úchvatné scenérie

    Fotky, na kterých se na most můžeme podívat, jsou skutečně dechberoucí. Most je dlouhý 1 341 metrů a jeho visutá část má mezi sloupy rozpětí 720 metrů. Je součástí 3 405 km dlouhé dálnice Hangrui, spojující město Chang-čou s městem Ruili na hranici Číny s Barmou. Jeho stavba stála 88 milionů dolarů (cca 2,1 miliardy korun) a ještě v roce 2013 na místě nebylo ani kopnuto.
    Fascinující je i rychlost, s jakou byl postaven. Ještě v roce 2013 nestálo nad údolím vůbec nic a v září roku 2016 už byl spojený. Kompletace proběhla během zbytku roku 2016 a dodnes nebyl překonán. Z první příčky vytlačil jiný čínský most, Jinshajiang. Na žebříčku deseti nejvyšších mostů světa je z Číny osm a jejich přehled najdete níže. Mimo Čínu vážně mnoho konkurentů není...
    Specializuje se na legislativu, analytiku a metodiku a mezinárodní justiční spolupráci v trestních věcech. Hovoří plynně anglicky, německy a francouzsky a dohovoří se též rusky.
    Pokud přijde na extrémní silniční stavby, v posledních letech se skoro vždy stočí řeč na Čínu. Platí to i v případě tohoto mostu, je tam stejně jako dalších 7 ze světové top 10.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00