Jak na věc


naturalismus

Naturalismus v české próze

    Snaží se dokázat, že člověk je tvor, který je řízen společností. Cílem je obnažit člověka ve fyziologické podstatě (jako bytost řídící se pudy – ne mozkem).
    Na přání kolegy Žurka vám přináším malou úvahu nad pojmy omílanými v této diskuzi. Doufám, že tím nikoho úplně nešokuji a nedojdu zatracení v očích naší ctěné naturistické veřejnosti…
    Naturismus Naturalismus Mnohdy je až legrační, jak se tyto dva pojmy zaměňují. Přitom jde o zcela odlišné názorové směry. Řekl bych přímo protikladné. Myslím, že zásadním rozdílem těchto stylů je, čím oni sami chtějí být. Pro ty, kteří nebudou mít tu trpělivost číst dále malé shrnutí: Naturismus záměrně voní lesem a mořem, naturalismus záměrně smrdí až na dvůr.
    a ještě bych dodal to, co vlastně máte ve svém profilu: naturismus NENÍ O NAHOTĚ, člověk, který žije maximálně možně v souladu s přírodou, tedy naturista, se nemusí koupat nebo chodit nahý. Ten, kdo chodí nebo se koupe nahý, je nudista. A pokud po sobě zanechá v přírodě svinčík, tak není naturista, byť by to o sobě stokrát prohlašoval.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00