Jak na věc


naděje pro čtyři packy

Má Váš kočičák už svou stránku ve Zlaté knize?

    12. 2. 2012 - Dnes se nám povedlo sehnat nového majitele všech 3 želv, jen domlouvám předání. Máme zajištěná depozita pro myšky a andulky, všechna štěňata a 3-5 nejmenších dospělých pejsků.
    16. 2. 2012 - Dnes se konal převoz zvířat z Hranic do nových nebo dočasných domovů. 14 pejsků a 9 myšek jsme rozvezli do dočasných depozit, 2 štěňátka odjela rovnou do nových domovů, stejně tak i všechny želvy a andulky. Na místě zůstalo 7 pejsků, dodali jsme jim krmení a prozatím je tam jeden pán bude chodit krmit než najdeme další dočasné nebo trvalé domovy.
    V současné době velmi vzrostl objem přijatých kočiček. Některé z kočiček pocházejí z odchytů koček v divoce žijících koloniích. U nás jsou tyto divoké kočky vykastrovány, zaléčeny a po ukončení rekonvalescence navráceny do původní lokality - pokud je pro ně bezpečná. Další kočičky zůstávají v naší péči, kde jsou odčerveny, očkovány a dospělá zvířata vykastrována.
    16. 10. 2012 - Dnes svůj nový domov našla i poslední fenečka z kauzy Hranice. Všechna zvířátka již tedy svůj nový domov mají a tato kauza je vyřešena. Doufáme, že podobných případů bude co nejméně.


Útulek - Psí domov Troja - Benešov

    Penízek byl zpočátku krajně nedůvěřivý, ale zjistil, že lidí se bát nemusí a stal se z něho příjemný a milý kocourek. Je to velice kontaktní a milé kotě, čistotné, zvyklé na druhé kočičky a ani s pejsky nemá problém.
    Vlastička je moc hodná a milá kočička, která se dostala do útulku spolu s dalšími třemi kamarády od staré paní, která už o kočky nemohla dále pečovat. Ze všech čtyř kočiček nese odloučení od paničky nejhůře a je trošku zakřiknutá. Jinak je na ní ale vidět, jak se měla krásně. Je čistotná a zvyklá na druhé kočičky, nemá problém ani s pejsky.
    13. 2. 2012 - Na čtvrtek 16. 2. máme naplánovaný převoz všech 3 želv k novému majiteli do Českých Budějovic a 3 nejhubenějších pejsků do sdružení Naděje pro 4 packy ve Čtyřkolech u Benešova.
    Jsme sdružení na pomoc opuštěným a týraným pejskům a kočičkám. Přesunuli jsme se na samotu u Opřetic u Benešova, kde budeme rozšiřovat naše kapacity. Jelikož je vše hrazeno z našich soukromých zdrojů, jdou přípravy poměrně pomalu a ještě nějaký čas potrvá, než budou postaveny kotce na pevných základech.


Naděje pro čtyři packy v novém roce

    V únoru 2012 jsme řešili přemnožení psů a nezvládnutí péče v Hranicích u Nových Hradů. Na místě bylo 23 psů v nevhodných podmínkách - 18 dospělých psů (z toho cca 3-4 jsou velice vyhublí a vzrůstem odpovídají štěňatům) a 5 štěňat. Většina vypadá poměrně dobře, ale zmiňovaní zakrslí dospěláci a štěňata na tom nejsou nijak valně. Štěňata jsou cca dvouměsíční, psi kolem dvou let.
    11. 3. 2012 - Dnes se konal poslední přezvoz pejsků z Hranic. Do pražského depozita odcestovala Brenda, do depozita v Kolíně odcestoval Chuck a do jindřichohradeckého depozita odjel Rexík.


Útulek - Útulek Piešťany - Benešov

    12. 2. 2012 jsme byli v Hranicích u Nových Hradů, kde se nachází 23 psů v nevhodných podmínkách. Na místě se nachází 18 dospělých psů (z toho cca 3-4 jsou velice vyhublí a vzrůstem odpovídají štěňatům) a 5 štěňat. Většina vypadá poměrně dobře, ale zmiňovaní zakrslí dospěláci a štěňata na tom nejsou nijak valně. Štěňata jsou cca dvouměsíční, psi kolem dvou let.Někteří psi žijí v baráku, kde majitelka netopí a dnes měla uvnitř dva stupně nad nulou. Ostatní jsou venku na dvorku. Povahově jsou milí, ale bojí se. Majitelka nemá peníze na jejich uživení a nezvládá péči o ně, proto se pokusíme co nejdříve pejsky odvézt do depozit. Majitelka si nechá několik pejsků, které necháme vykastrovat a vrátíme jí je. Na místě jsou také tři vodní želvy želvy v naprosto nevyhovujících podmínkách, několik andulek a myšky.
    Výše uvedené názory a komentáře nevyjadřují stanovisko Modrého kocouře.cz. Modrý kocouř.cz si vyhrazuje právo příspěvky odporující dobrým mravům, v rozporu se zákony nebo obsahující reklamu smazat.
    1. 3. 2012 - Dnes se konal další převoz pejsků z Hranic. Do pražského depozita odcestoval Jack a po kastraci byly fenky Scherry a Lusy převezeny do jindřichohradeckého depozita, kde budou 10 dní (rekonvalescence) a poté budou vhledem ke své agresivnější povaze prozatím vráceny zpět do Hranic.
    28. 2. 2012 - Obec Hranice zaslala našemu sdružení příspěvek na péči o hranické pejsky ve výši 10. 000,- Kč a přislíbila 2 fenky (Sherry a Lucy), které se z důvodu agrese prozatím budou majitelce nechávat, vykastrovat na své náklady. Kastrace je domluvena na 1. 3. 2012.
    Přivítáme jakoukoliv Vaši materiální či finanční pomoc, rovněž uvítáme nové spolupracovníky a pomocníky pro inzerci pejsků, roznos informačních letáčků, ... způsobů jak pomoci je mnoho, přivítáme jakýkoliv nápad.


Útulek - Husky v nouzi - Benešov

    Terezka je velký mazlík, miluje lidi a jejich společnost. Za pozornost je velice vděčná, byla by ideální společnicí i pro starší lidi, protože je mírná a milá. Na vodítku chodí moc hezky, miluje procházky a na svůj věk má velkou výdrž. Bohužel jí v minulém domově nebyla dopřána dostatečná veterinární péče a v důsledku zanedbání problému s vchlípenými víčky je na jedno oko slepá. Tato skutečnost ji však výrazně neomezuje. Kromě operace očních víček prodělala vyjmutí mléčných žláz kvůli nádorům a vyčištění chrupu. S pejsky a kočičkami je kamarádka, za zvířecí společnost je ráda. Je čistotná, vhodná do bytu i do domu se zahrádkou. O samotě neštěká a nedemoluje.
    Nové domovy ještě týž den našli:Angie (fenka) - štěňátkoČenda (pes) - štěňátko3 andulky3 vodní želvy15. 2. 2012 - Od pondělí 13. 2. nastoupila majitelka psů ze zdravotních důvodů do nemocnice. Nyní máme podepsané smlouvy o předání zvířat do naší péče a ve čtvrtek dopoledne pojedeme pejsky lépe nafotit, nakrmit a odvézt tři štěňata, želvy a andulky do depozit a odpoledne pojedou do depozit dvě štěňata, šest dospělých psů a myšky.
    Jůlinka byla přijata od nálezců. Je to překrásně zbarvená želvovinová kočička, u které ale krása není jedinou předností, má navíc i skvělou milou a mazlivou povahu. Je čistotná, ale je vhodná spíše do domu se zahrádkou, ráda se proběhne venku. Je zvyklá na druhé kočičky, nemá problém ani s pejsky.


Útulek - Naděje Pro Čtyři Packy - Benešov

    Snažíme se navázat spolupráci s obcemi a městy, aby se začali zajímat o bezprizorní kočky... Spolupracujeme s několika obcemi a s městem Benešov, kde jsou k problematice opuštěných koček velmi vstřícní. Na základě smlouvy jsou kočičky přijaty přímo od starostů či městské policie do naší péče, poté obec či město hradí část veterinárního ošetření, které je velice nákladné.


Pepa Vojtek má doma Pata a Mata

    I v roce 2015 pokračuje sdružení Naděje pro čtyři packy, provozující azyl pro opuštěné psy a kočky, ve své činnosti. V loňském roce bylo do nových domovů umístěno 20 psů a téměř 50 koček. Pejsci se do zařízení dostali často z jiných útulků, kde byli považováni za neumístitelné pro svůj zdravotní stav, věk nebo povahové problémy, nebo potřebovali okamžitou individuální péči. Další početnou skupinou psů byly starší feny módních plemen zachráněné od množitelů, kterým sloužily k „výrobě“ štěňat za účelem zisku. Kočičky vesměs pocházely z toulavých populací nebo se jednalo o jednotlivé nalezence. Všem těmto zvířatům byla poskytnuta pomoc a naděje na lepší život i díky dobrovolníkům, kteří přijíždějí pomáhat s venčením psů a podporují útulek materiálně i finančně. Velké díky samozřejmě patří novým majitelům, kteří se rozhodli osvojit si zvířátko se složitou minulostí. Pokud byste také chtěli nabídnout svoji pomoc, kontaktujte, prosím, paní Natálii Jägrovou na níže

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00