Jak na věc


několikanásobné větné členy přehled

Příběhy myslivosti na výstavě v Brně

    "Je to vůbec první veřejnosprávní dohoda, kterou státní ochrana přírody a samospráva uzavřely," oznámil ředitel AOPK František Pelc. Doposud bylo v CHKO Český les zhruba 20 hektarů bezzásahového území, určeného před dvěma lety dohodou agentury se soukromou společností Kolowratovy lesy. Celkem má CHKO Český les rozlohu kolem 47 000 hektarů a Domažlické městské lesy hospodaří se zhruba 3800 hektary lesního majetku.
    AOPK uzavřela s Domažlickými městskými lesy dohodu, že bez zásahů budou ponechány části lesů v národní přírodní rezervaci Čerchovské hvozdy, v přírodní rezervaci Smrčí a dalších porostech CHKO Český les. Pro obecní lesy to znamená omezení hospodaření, za což ale dostane od státu finanční náhrady. Dohoda platí na deset let.
    Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.
    Aktualizováno. Tři miliardy korun, o jejichž vyčlenění ze státního rozpočtu na boj s kůrovcovou kalamitou se vyjednává, by bylo podle ministerstva zemědělství možné uvolnit koncem...


V Českém lese se několikanásobně zvětší bezzásahové území

    Silvarium.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.Dodavatelem obsahu serveru Silvarium.cz a osobou vykonávající redakční odpovědnost je společnost Lesnická práce s.r.o.The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
    Dohoda se státem navazuje podle radnice na dlouhodobou spolupráci CHKO s městem. "Se správci chráněné krajinné oblasti Český les společně obnovujeme přirozenou skladbu lesů a extenzivní sady, pořádáme akce pro veřejnost," uvedl ředitel Domažlických městských lesů Jan Benda.
    Aktualizováno 11. 5. U Bzence na Hodonínsku začalo očekávané líhnutí milionů chroustů maďalových, jejich larvy v následujících letech poškodí kořenový systém stromů. Jen za poslední...
    Státní podnik Lesy České republiky (LČR) chystá prodej svého polovičního podílu ve společnosti Hradecká lesní a dřevařská společnost (HLDS). Kupujícím má být druhý akcionář HLDS...


Týden lesů: více než 330 000 dětí se loni zúčastnilo...

    "Jedinečné lesy ve vrcholových partiích Českého lesa ukazují, jak pestré byly zdejší lesy v minulosti. V lesích rostou stromy různého druhu i stáří, ponechávány jsou staré a doupné stromy, zlomy a vývraty," sdělil Tomáš Peckert z AOPK, který je ředitelem správy CHKO Český les. Zmíněná oblast je podle něj také domovem rysa ostrovida a řady vzácných ptáků. "Uzavřená dohoda nám dává jistotu, že tomu tak zůstane i nadále," doplnil.
    Průběžně aktualizováno. Ministr zemědělství Miroslav Toman uvedl na pracovním výjezdu vlády na Vysočinu 15. 5., že letos chce Ministerstvo zemědělství (MZe) podpořit správné hospodaření v...
    V chráněné krajinné oblasti (CHKO) Český les se několikanásobně zvětší území zanechané přirozenému vývoji bez vlivu člověka. Město Domažlice po dohodě se státní Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) vytvoří ve svých lesích bezzásahové území o 140 hektarech.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00