Jak na věc


něžná náruč rodičů kurz

Zábavně-vzdělávací program pro nejmenší, hlídání dětí.

    - technika zvedání, nošení, přetáčení, pokládání, chování dítěte v náruči, polohy k sociálním kontaktům, k mytí zadečku, uklidňování při pláči a odpočinkové polohy,
    Víte, jak nejlépe nosit dítě v náručí tak, aby bylo nejenom spokojené, ale současně mohlo posilovat důležité svaly, sledovat okolí, a tím se správně rozvíjet z hlediska celkového psychomotorického vývoje? ● Věděli jste, že pravidelné nošení dítěte se zapaženýma ručkama a zakloněnou hlavičkou způsobuje zvýšenou lordózu páteře? ● A že při chování či natřásání kojence s vykloněnou hlavičkou stále na stejnou stranu je ohroženo vybočením páteře, nebo-li skoliózou? ● Jak tedy nosit dítě správně do 9. měsíce věku a jak po tomto období? ● Jak často a jak dlouho je možno děti nosit v doporučených polohách klokánka, koníčka a pod paží? ● Jakým způsobem tyto polohy měnit a na co si dávat pozor?


Obraty ze zad na bříško a zpět, sociální a relaxační polohy, předávání dítěte mezi rodiči

    Prostřednictvím tohoto kurzu bychom Vám rádi pomohli zvládnout základní péči v prvních dnech života Vašeho miminka. Vyzkoušíte si, jak děti vhodně nosit, polohovat ke spánku a motivovat k pohybu. Naučíte se respektovat potřeby svého dítěte v návaznosti na jeho orientační dovednosti a pohybově psychickou vyspělost. Ideální je, když na kurz docházejí oba rodiče.
    Cílem kurzu je naučit rodiče správné techniky manipulace - nošení, pokládání, zvedání, otáčení, polohy k odříhnutí, ale také koupání a přebalování, které jsou zcela běžnými úkony, které provází rodiče a děťátko celým dnem. Právě rodiče nejvíce ovlivňují zdravý vývoj svého dítěte - starají se o ně 24 hodin denně! V průběhu kurzu se naučíte technikám správné manipulace a práci s dítětem v souladu s jeho potřebami, vývojovými možnostmi a nejnovějšími poznatky z oblasti psychomotorického vývoje. Dále získáte informace o způsobu správné stimulace dítěte při jeho přirozeném vzpřimování a celkovém vývoji. Součástí kurzu je praktická část nácviku jednotlivých poloh a manipulace s miminkem, nácvik správného postupu při koupání a přebalování.


Kurz cvičení a handlingu – manipulace s dětmi (pouze v 3 členných skupinkách)

    Je mnoho způsobů, jak lze otočit dítě ze zad na bříško a zpět. Který z nich však doporučujeme používat? ● Věděli jste, že správný je ten, který dítěti napovídá způsob obratu člověka přirozeným způsobem? ● Jak takový obrat tedy vypadá a jak ho své dítě nejlépe naučit? ● Víte, v jaké poloze malý kojenec dokáže navázat sociální kontakt? ● A v jaké pozici je nejlépe s děťátkem odpočívat? ● Chtěli byste také vědět, jak pohodlně a bezpečně si můžete předávat dítě, aby se i ono cítilo dobře a neztratilo pocit jistoty?
    Tento internetový kurz je zaměřen na správnou manipulaci s kojencem v souladu s jeho potřebami a psychomotorickou vyspělostí. Zvedání, chování, mytí zadečku, přetáčení, pokládání a polohování dítěte patří mezi nejčastější úkony při péči o ně v průběhu celého dne. Způsob manipulace s dítětem ovlivňuje nejenom jeho spokojenost, ale také celkový rozvoj. Proto jsou tyto informace a dovednosti nejdůležitější především pro nastávající rodiče a rodiče nejmenších dětí.
    Naučíte se, jak správně zacházet s novorozenci a malými dětmi do 3 měsíců vzhledem k jejich potřebám. Dozvíte se zajímavé a cenné informace z oblasti psychomotorického vývoje. Součástí bude také ukázky jak dítě stimulovat ke správné aktivitě. Zahrnuta je i předporodní laktační příprava, kdy se dozvíte jak úspěšně nastartovat a užít si období kojení.


Způsoby zvedání a pokládání dítěte

    Všimli jste si, jakými různými způsoby rodiče zvedají své děti do náruče? ● Dokážete si představit, co prožívá dítě, když je zvedáno nebo pokládáno jednou rukou pod krčkem a druhou pod zadečkem zády od podložky? ● Uvědomujete si, jak přetížená je ještě neposílená páteř malého kojence, když s ním manipulujeme širokým úchopem kolem hrudníčku? ● Jak je ohrožen vývoj dítěte při těchto nesprávných technikách? ● A všimli jste si následků ve vývoji dítěte, když je zvedáno a pokládáno stále ve stejném směru? ● Jakým způsobem je tedy ideální miminko zvedat a pokládat, aby se cítilo dobře a mohlo se kvalitně rozvíjet?
    Naučíte se, jak správně zacházet s novorozenci a malými dětmi do 3 měsíců vzhledem k jejich potřebám. Dozvíte se zajímavé a cenné informace z oblasti psychomotorického vývoje. Součástí bude také ukázky jak dítě stimulovat ke správné aktivitě. Zahrnuta je i předporodní laktační příprava, kdy se dozvíte jak úspěšně nastartovat a užít si období kojení.
    Odpovědi na všechny tyto otázky, včetně informací, jak je potřeba peřinku a polštářek připravit a jak o ně správně pečovat, najdete ve 2. lekci internetového videokurzu „Něžná náruč rodičů“.
    Víte, jak nejlépe nosit dítě po nakrmení, když ho bolí bříško nebo když je unavené? ● Jak vypadá správně poloha tygříka a bočního vyvýšeného klubíčka? ● V jaké situaci, jak často a na jak dlouho tyto polohy využívat, aby bylo dítě spokojené a mohlo se správně rozvíjet? ● A jakým způsobem nejlépe dítě přehmátnout z jedné polohy do druhé? ●


Vzdělávací seminář na Želivce – pro pěstouny

    Kurz "Něžná náruč rodičů" vychází z nejmodernějších poznatků z oblasti psychomotorického vývoje novorozenců a malých dětí dle metodiky paní Evy Kiedroňové. Kurz je určen zejména budoucím rodičům, ale také rodičům s malými dětmi (od narození do 5. měsíce věku), kteří se rozhodli naučit správnému způsobu zacházení s miminkem, který je v souladu s jeho potřebami a stimuluje jeho psychomotorický vývoj. Kurz je určen také čtenářům stejnojmenné publikace, kteří si chtějí vyzkoušet praktickou část kurzu.
    Věděli jste, že způsob, jakým budete pravidelně manipulovat s dítětem v průběhu celého dne, budete také ovlivňovat kvalitu jeho psychomotorického vývoje? ● Všimli jste si někdy, jak rychle a jednoduše se dá právě špatnou manipulací odklonit správný vývoj dítěte? ● Tušili jste, jak je pro dítě naopak snadné vyvíjet se ideálně, když s ním při běžné celodenní péči zacházíte v souladu s jeho potřebami a psychomotorickou vyspělostí? ● Víte vůbec, jaký vývoj můžete očekávat u zdravého a dobře stimulovaného dítěte od narození do jednoho roku?


Manipulace s dítětem v souladu s jeho psychomotorickým vývojem

    Všimli jste si, jak je dítě po porodu vyčerpané, dezorientované a zmatené? ● Víte, s jakými přirozenými potřebami se děti rodí, z čeho tyto potřeby vyplývají a jak nejlépe je můžeme uspokojit? ● Věděli jste, že novorozenec se potřebuje nejdříve uklidnit, uvolnit, zastabilizovat a zorientovat v prostoru, aby se měl šanci rozvíjet správně? ● Slyšeli jste, jak velký význam má pro dítě bezprostředně po narození péřová peřinka a polštářek? ● Kdy je nejlépe peřinku používat? ● A jak by mělo být dítě v peřince oblečené? ● Je potřeba ho do peřinky balit nebo na ní může pouze ležet? ● A co polštářek? ● Kdy a jak ho používat?
    Pokud chcete vědět, jak se svým dítětem zacházet ve všech situacích v průběhu celého dne správně, a to v souladu s jeho psychomotorickou vyspělostí, pak se podívejte na 1. lekci internetového videokurzu „Něžná náruč rodičů“.
    Jaké nejčastější chyby se stávají při nošení dítěte v těchto polohách a jak je malý kojenec ohrožen, když se jich dopouštíme při běžné manipulaci s ním v průběhu celého dne, to vše si ukážeme v 5. lekci internetového videokurzu „Něžná náruč rodičů“.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00