Jak na věc


návrat do budoucnosti 3 online

Agnieszka Hollandová v Krásných ztrátách

    Vítám Vás na sběratelském webu a e-shopu dobrodružné literatury. Prostřednictvím těchto stránek budu nabízet staré dobrodružné romány ze své sbírky, a naopak, rád přivítán jakoukoliv iniciativu na prodej či výměnu z Vaší strany. Sběratelský web, zaměřený nejen na prodej, ale i na výměnu knih a sešitů, zde v Čechách není. Všechny internetové obchody jsou právě jen obchody, kde se snaží prodat své zboží. Zapomíná se na to, že řada sběratelů chce měnit, doplňovat a vylepšovat své sbírky, a proto zakládám tyto stránky.
    Hollandová na FAMU nastoupila v roce 1966 a zažila tak v Praze jak srpen 1968, tak upálení Jana Palacha, kterému věnovala právě sérii Hořící keř. V roce 1971 se dokonce ocitla ve vězení. Zažila radostné období pražského jara i plíživý nástup normalizace. Její vzpomínky nám tu dobu velmi silně připomínají a také odkazují k době, kdy na pražské FAMU studovali její nejúspěšnější absolventi od Miloše Formana po Věru Chytilovou. Portrét Agnieszky Hollandové je kromě osobní historie i svižným a odlehčeným pohledem na českou společnost, která je k sobě někdy až moc kritická, ale která se tak ráda vzdává ideálů, za které ještě před pár dny byla ochotná položit život.


Všechny koprodukční filmy České televize

    Současně už od dětství projevoval také výtvarné vlohy a soukromě studoval u malíře J. Drhy. Nyní se vyjadřuje především olejomalbou kombinovanou s temperou, akrylem, pastelem nebo koláží. Jde o symbolistní malbu s prvky víceznačného vidění reality, rád využívá také postupy op-artu s hypnotizujícími zrakovými klamy a vzrušivým chvěním na hranách barev. Václav Návrat je součástí výtvarné skupiny In signum a členem Unie výtvarných umělců. Zúčastnil se mnoha společných výstav v Česku i v cizině, uspořádal více než 20 samostatných výstav.
    Máte-li něco z výše uvedených věcí a jste-li ochotni je vyměnit nebo prodat, použijte, prosím, tyto stránky, a prostřednictvím napravo uvedeného kontaktu se se mnou spojte. Věřím, že budete spokojeni.
    Čtenáře a hlavně sběratele odkazuji - vedle sledování těchto mých stránek - na spřátelený sběratelský web, na kterém zjistíte všechny varianty dosud vydaného díla Julese Verna v našem nakladatelství.
    Netradiční portrét světové režisérky polského původu Agnieszky Hollandové, která prožila svá léta dozrávání na pražské FAMU a na pozadí společenských důsledků srpnové okupace. Dokumentární snímek uvádíme u příležitosti 70. narozenin této obdivuhodné ženy (2013). Režie Krystyna Krauze


Cesta Agnieszky H. do roku 1968 a zpět

    Kromě toho studoval také soukromě hudební kompozici. V roce 2000 založil studio a vydavatelství RITUART, které se zabývá tvorbou vícevrstevné computerové hudby. napsal mnoho houslových skladeb a písní, natočil několik autorských CD (Thinking Ear, Paradise Chill-out, Alchymie, Boží jména, Peklo a ráj, Art of Return). Je autorem mnoha úprav nejrůznějších skladeb pro smyčcové nástroje, hlavně pro svou nejoblíbenější formu: smyčcové trio a zpěv.
    Vystudoval housle na Konzervatoři v Ostravě (u prof. Josefa Sochora) a poté Akademii múzických umění v Praze (ve třídě prof. Antonína Moravce). Po absolutoriu byl členem souboru České filharmonie Pražští madrigalisté. Ve stejné době začíná být fascinován autentickou interpretací staré hudby. Studuje intenzivně dostupné archivní materiály, věnuje se hře na barokní a klasicistní housle a později zakládá několik souborů staré hudby – ANTIQUARIUS CONSORT PRAGA, MUSICA DIVINA a BEETHOVEN TRIO PRAGA. V roce 1998 zakládá VIVALDI ORCHESTRA PRAGA a později také BEETHOVEN ORCHESTRA PRAGA. S těmito orchestry vystupuje často jako sólista s širokým repertoárem barokních i klasicistních koncertů. Václav Návrat natočil už více než 50 CD pro japonské firmy PONY CANYON a EXTON (jedno CD získalo v Japonsku i desku měsíce), pro ARTA RECORDS, Oliverius Records a vlastní label RITUART. Se svými soubory vystoupil na stovkách koncertů v mnoha zemích světa.


Na plovárně s Agnieszkou Hollandovou

     V. Návrat píše také texty a eseje, nejen o hudbě. V roce 2005 mu vydalo vydavatelství Volvox Globator sbírku povídek s vlastními ilustracemi, která pojednává o cestě současných mágů s názvem Šamanský úder...
    Firma vznikla v roce 1991 jako nakladatelství dobrodružné literatury. Šlo o "návrat" ke starým románům v původní podobě a stylu, odtud také ochrannou známkou chráněný název NÁVRAT. Kromě vydávání starých dobrodružných knih - dnes již jsou to převážně pouze souborná vydání děl Julese Verna a Karla Maye - jsem aktivně zapojen do kompletování předválečné dobrodružné literatury jako sběratel, dávající přednost luxusnímu, tedy finálnímu stavu, a to jak sešitů, broží či původních vazeb. Sháním vázané knižní tituly / dobrodružnou i detektivní literaturu /, sešitová vydání / Rodokaps, Rozruch, Tom Shark, Leon Clifton a další / i hodnotnou literaturu.


Návrat Agnieszky Hollandové aneb Chuť sníst její mozek

    Polská režisérka Agnieszka Hollandová (*1948) je držitelkou Oscara, točila s herci jako je Meryl Streepová nebo Leonardo di Caprio. Svojí profesní dráhu začala studiem režie na pražské FAMU. Když se v roce 2012 do Čech pracovně vrátila, aby natočila mimořádně silný a úspěšný seriál Hořící keř, svolila k natočení dokumentu, ve kterém na svá studia v Česku vzpomíná. A nejen na studia, protože v Čechách našla svůj druhý domov a často se sem vrací.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
13103
cache: 0024:00:00