Jak na věc


nárok na lázně po operaci rakoviny prsu

Porodné a životní minimum v roce 2017

    To jestli se jedná o první nebo druhé dítěte se tedy odvíjí od počtu dětí dané ženy. To, že otec dítěte má již jiné děti (třeba z předchozího manželství), zde nehraje roli.
    SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčka zástava majetku. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčím peníze na ruku. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.
    Porodné, podobně jako i jiné sociální dávky, se vyřizuje na místním úřadu práce (podle místa trvalého bydliště matky dítěte). Žádost se podává na předepsaném formuláři. Mimo osobních dokladů obou rodičů, se pak dokládá i rodný list dítěte, a také potvrzení o příjmech za příslušné kalendářní čtvrtletí (potvrzení od zaměstnavatele, daňové přiznání, čestné prohlášení apod.).
    Ještě vloni to vypadalo s českým lázeňstvím a jeho klienty bledě. Stát šetřil, kde mohl - i na nároku nemocných na lázně. Od ledna to už tak neplatí. Přibylo diagnóz umožňujících předepsat lázně a prodloužila se délka hrazených pobytů. Přečtěte si, za jakých okolností máte nárok na lázně vy...


Zvyšují se úroky hypoték i půjček, na běžném účtu v bance je ale úrok nula.

    (*) Pozn.: v daném případě uvažujeme, že první narození dítě má věk do šesti roků, pokud by bylo starší, životní minimum bude o něco málo vyšší, životní minimum pro dítě se totiž liší podle jeho věku
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám rok a půl starého syna, na kterého jsem porodné ani nežádala, protože můj příjem byl vyšší než je 2,7 násobek životního minima. Nyní jsem ve 12.týdnu a čekám dvojčata. Můžu si zažádat o porodné, když jsem rodičovský příspěvek zvolila na 2roky a pracovala na dohodu? Ještě bych se chtěla zeptat zda se životní minimum bere pouze jako čistý příjem nebo se odečítají např.alimenty. Můj muž má vyživovací povinnost vůči dvěma dětem. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem, Lenka Stará


Svatba, pohřeb, stěhování: Kdy musíte dostat volno? PŘEHLED

    Dobrý den,potřebuji nutně poradit. V zaměstnání jsem už skoro dva roky, smlouvu mám na dobu neurčitou, plný úvazek, 40 hodin týdně. Loni jsem měla nárok na dovolenou klasicky 20dnů. Od 1.1.2009 se změnila pracovní doba na 10 hodin, krátký a dlouhý týden, tudíš za měsíc méně hodin, než udává smlouva, která ale zůstala stále stejná. Mzdová účetní mi vypočítala nárok na dovolenou pouze 14 dnů v kalendářním roce. Měsíčně odpracuji cca 160 hodin, ale smlouvu mám pořád na 40 hodin týdně. Je to normální? Ptám se až na sklonku roku, protože nejprve jsem dostala dovolenou 20 dnů, v červenci paní účetní oznámila, že se spletla a je to jen 17,5 dne a před týdnem přišla opět, že se spletla a je to jen 14 dnů. Jsem z toho opravdu nešťastná, protože mám dvě malé děti a celé Vánoce ( nepřetržitý provoz) budu muset být v práci i přesto, že mám rok dopředu nahlášenou a vyšetřenou dovolenou, na kterou už prý nemám nárok.Velice děkuji za pomoc
    Bývalý hejtman David Rath částečně uspěl s žalobou u Obvodního soudu pro Prahu 2. Rozsudek mu přiznal odškodné 12 tisíc korun za to, že byl v době nezákonné vazby přiveden k soudu v poutech. Rozhodnutí není pravomocné.
    Aktuálně (tedy v roce 2017), je porodné vypláceno pouze při narození prvního nebo druhého dítěte. Platí také, že porodné je určeno primárně pro matku dítěte, která ho porodila. Otec dítěte má nárok na porodné pouze v případě, že matka dítěte zemře.
    Mnoho lidí netuší, že kromě nemocenské má při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání nárok i na další náhrady škody. Ty musí vyplácet zaměstnavatel po dohodě s pojišťovnou. Podívejte se, co všechno můžete dostat.
    Tento článek a kalkulačka již nemusí být aktuální. Mohou zde být uvedeny informace, které nejsou pro tento rok platné. Aktuální informace a kalkulačku pro letošní rok najdete: Kalkulačka porodné v roce 2018.


Žádost o porodné – kde se vyřizuje

    V naší nabídce máme i další zajímavé nemovitosti, které jsou na exklusivním místě v okolí břehu lipenské přehrady, ovšem majitelé si nepřejí veřejnou publikaci prodeje. Dále připravujeme několik developerských projektů v okolí lipenské přehrady v exkluzivních lokalitách u lipenské přehrady. Veškeré tyto informace jsou dostupné pouze při osobním jednání s majitelem naší realitní kanceláře.
    Babo rad… porodila jsem v lednu druhe dite, jsem samozivitelka. Do kalkulacky pro zjisteni naroku na porodne uvadim pravdive, ze mam jedno dite, ve veku 25 let. Kalkulacka vypocita, ze narok mam, ale automaticky pocita, ze prvni syn se mnou zije a je spolecne posuzovana osoba… se synem narok mam, bez syna jsem korunu pres limit a narok nemam. Myslim si, ze nemam narok, ale dite mam druhe….
    Jste těhotná, a v roce 2017 vás očekává radostná událost, v podobě narození miminka? Pak by vás možná zajímalo, jestli budete mít nárok na porodné. Na této stránce najdete aktualizovanou kalkulačku, pro výpočet nároku na porodné v roce 2017.
    Porodné je jednou ze sociálních dávek poskytovaných v rámci státní sociální podpory (viz zákon o státní sociální podpoře, Zákon číslo 117/1995 Sb., paragraf 44 až 46).


______________________________________________

    Pokud jsou všechny vámi uvedené informace správné, pak podle mne by vaše roční dovolené při přepočtu na 10tihodinové směny měla činit 16 dnů. K tomu jsem došla jednoduchým výpočtem: základní data - 20 dnů dovolené ročně pro zaměstnance pracujícího 5 dnů v týdnu, fond pracovní doby 40 hod. (tzn. průměrná směna pro zaměstnance pracujícího 5 dní v týdnu je 8 hod.), přepočet na délku směny 10 hodin se provede takto. 20 dnů x 8 hodin (normální směna) = 160 hodin dovolené ročně : 10hodinová vaše směna = 16 dnů dovolené. Ovšem pozor vaše náhrada mzdy za dovolenou bude za každý den činit 10 hodin, takže v ročním součtu hodin dovolené o nic nepřijdete.
    Jste matka či otec samoživitel a nejste si jistí, na jakou finanční podporu máte nárok? Podívejte se na krátký přehled příspěvků, o které můžete žádat, a vypočítejte si jejich výši s naší finanční kalkulačkou.
    Jaké příjmy se započítávají pro porodné, Kdo má nárok na porodné?, Kolik je porodné u dvojčat?, Kolik je porodné v roce 2018, Nárok na porodné u OSVČ, Porodné 2018, Porodné kalkulačka online, Porodné když je otec neznámý, Porodné na druhé dítě, Porodné na třetí dítě, Výpočet porodné 2018, Za jak dlouho přijde porodné?
    In unserem Angebot haben wir auch andere interessante Eigenschaften, die in einer exklusiven Lage in der Nähe der Ufer des Lipno-Stausees sind, aber die Besitzer wollen keinen öffentlichen Verkauf von Büchern, sowie der Vorbereitung mehrerer Entwicklungsprojekte rund um den Lipno-Stausee in exklusiven Locations in der Lipno-Talsperre. All diese Informationen sind nur für ein persönliches Gespräch mit dem Eigentümer der Immobilien-Büro erhältlich.)


Jak vybrat přebytek dovolené a kdy máte nárok na peníze! RADY

    Dobry den chtela bych se zeptat jestli mam narok na porodne nebo na nejaky prispevek. Ptam se dopredu maji se me narodit dvojcatka muj pritel ma stalou praci cca pul roku vydela cca 14-15 000 ja jsem mesicme vydelala cca 14 500 kc ale bohuzel jsem doma na pracovni neschopnosti coz se me mesicni prijem velice snizi mame narok aspon na neco. Nejak tomu nerozumim protoze moje sestra pred porodem par let nepracovala narodilo se ji prvni miminko mela narok na porodne na prispevek na bydleni atd atd proste mesicne mela skoro.13 000 a ma pritela ktery vydela 14 000 a maji narok na vse. A oni i my bydlime v podnajmu. Dekuji za odpoved
    já mám pocit, že na porodné nemá nárok nikdo, pokud otec dítěte je znám a pracuje. tak proč se o porodném všude píše? Je to jen další sociální dávka pro ty, kdo nikdy nebudou pracovat.
    Rozhodné období (tedy to, za kdy se dokládají příjmy) je u porodného předchozí kalendářní čtvrtletí. Pokud by se dítě narodilo například v lednu 2017, pak se dokládají příjmy za říjen, listopad a prosinec 2016. Pokud by s dítě narodilo v dubnu 2017, pak se dokládají příjmy za období leden, únor a březen 2017.
    Vdává se vám dcera, jdete s dítětem k lékaři nebo se stěhujete? To všechno jsou dny, kdy prostě do práce nemůžete a máte pro to vážný osobní důvod. V takových případech ale nemusíte hned plýtvat dovolenou, máte nárok na volno s náhradou mzdy.
    Porodné se naposledy měnilo v roce 2015. Pro rok 2017 není plánováno žádné zvýšení nebo změna podmínek, za jakých se vyplácí porodné. Platí tedy tyto částky výše porodného:


Nejvyšší odkupní cena na trhu! NEPLATÍTE PROVIZI!

    Ministr spravedlnosti Robert Pelikán přišel s převratným návrhem. Chce, aby stát platil lidem právníky i u přestupkových komisí. Návrh však vyvolal vlnu odporu. Podle některých politiků je diskriminační, nárok by na něj totiž měli pouze ti, jejichž příjem nepřesáhne 10 230 korun.
    Standardně se u porodného posuzuje společně otec a matka dítěte, a to i když nejsou manželé, nebo i když nežijí ve společné domácnosti. Pokud je ale otec dítěte neznámý, pak je pro účely nároku na porodné posuzován pouze příjem ženy.
    O porodné si můžete požádat ihned po narození dítěte. Resp. nejprve je nutné zajít na příslušnou matriku a nechat si vystavit rodný list dítěte. Na vyřízení vaší žádosti mají na Úřadu práce standardně 30 dní. Pokud jsou tedy dodány všechny potřebné dokumenty a údaje, pak byste měli dostat porodné ještě v tom daném měsíci, nebo maximálně v následujícím (záleží také na tom, kdy přesně byla žádost podána a kdy je nejbližší výplatní termín dávek u daného úřadu).
    Na porodné pak mají nárok především rodiny (nebo samotné matky, či otcové), pokud mají spíše nižší příjmy. Abyste měli nárok na porodné, pak váš příjem (průměrný měsíční příjem za oba rodiče v rozhodném období) nesmí překročit 2,7 násobek životního minima.


Kalkulačka porodné 2017 – kdo má nárok a podmínky?

    Je také rozdíl v tom, jak se jednotlivé příjmy počítají. Některé příjmy se počítají v tom měsíc, kdy je skutečně dostanete na účet (třeba „mateřská“), jiné pak v měsíci, kdy byly zaúčtovány (třeba výplata). U OSVČ se pak zase jako příjem započítá vždy minimálně 50% z průměrné mzdy (a to především v případě, kdy nemají žádné doložitelné příjmy).
    Jsme velmi rádi, že jste se rozhodli zapojit do naší diskuse. Mějte prosím na paměti, že všechny komentáře v diskusi podléhají kontrole a schválení administrátorem. Váš komentář se tedy zobrazí až s menším zpožděním. O zveřejnění nebo zamítnutí, a o reakcích na váš komentář Vás budeme informovat na zadanou emailovou adresu. Všechny komentáře, které nejsou v souladu se zákony ČR a obecně s dobrými mravy budou zamítnuty. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
    Dobrý den,chci se zeptat,jestli je pravda,že ńa porodné 23000 u vícerčat,je nárok,at´jde o první nebo druhý porod.Dcera čeká narození trojčat,doma má již tříleté dítě.Děkuji.
    Máte necelé dva týdny na to, abyste si (jak zákon velí) vybrali zbytek dovolené za rok 2016. Pokud jste doufali, že přebytek si po novém roce necháte proplatit, bohužel vás musíme informovat, že tuto možnost česká legislativa normálně neumožňuje. Nemusíte se ale bát, o dovolenou nepřijdete.


Jiné dotazy z oblasti pracovně-právní legislativy

    Dokládají se téměř všechny příjmy (otce i matky) dítěte. Typicky se tedy jedná třeba o výplatu ze zaměstnání, příjmy z podnikání, peněžitá pomoc v mateřství, nemocenské dávky, podpora v nezaměstnanosti, příjmy z pronájmů a jiné.
    Nárok na porodné se odvíjí od toho, jaké je životní minimum. Zvýšení životního minima naposledy proběhlo v roce 2012 a od té doby se neměnilo. Nejinak tomu je i v roce 2017. Abyste tedy měli nárok na porodné, pak by v roce 2017 neměl váš průměrný měsíční příjem překročit tuto částku:
    Pak jste na správné adrese – Lipno nature s.r.o. pro vlastní potřeby koupí všechny  restituční nároky dle § 11a zákona 229/91 i jiné  …                              
    Kvůli opilému stevardovi museli čeští turisté na Korfu čekat více než pět hodin, než jejich letadlo vzlétne. A i když to muselo být hodně nepříjemné, v konečném důsledku na tom mohou vydělat. Kvůli zpoždění letu totiž mohou žádat o kompenzaci.


Jste na dítě sami? Spočítejte si, kolik vám dá stát! KALKULAČKY

    Brigáda dohoda o provedení práce nebo pracovní činnosti ?Docházková kniha falšování, práce přesčas, v sobotu a neděliDoprava na nařízenou práci přesčasPříplatek za práci v nebezpečném prostředíDovolená navíc pro studenta kombinovaného studia při HPPHlavní pracovní poměr a zároveň práce na živnosteský listHlavní pracovní poměr na dohodu o pracovní činnosti?Informování o obsahu pracovního poměru podle §37Krácení dovolené na zotavenou za nemocTěžká nemoc a chuť dále pracovat
    Dobrý den, moje neteř s dvojčaty 9 měsíců zůstala sama. Bydlí v pronájmu. Její přítel již 6 měsíců neplatí výživné, které bylo určeno soudem a odešel do ciziny. Neteř pobírá pouze rodičovský příspěvek. Pronájem platí 6000,-Kč. Nezůstává jí skoro nic. Její rodiče jí pomáhají jak můžou, ale dvojčata jsou opravdu finančně velká zátěž. Neteř je na tom opravdu finančně špatně. ČSSZ jí jen jednou dala příspěvek na bydlení a pak jí ho hned odebrala. Také jí pracovnice ČSSZ řekla, že neteři může být odebrán rodičovský příspěvek, protože dávku může pobírat otec v cizině a to by musela přinést potvrzení z úřadů z Anglie. Nevím jak by takové potvrzení od něj získala, když jí opustil. Na otce dětí bude podávat příští týden trestní oznámení pro neplacení výživného. Nechce se mi věřit, že neteř nemá na nic nárok. Jaký je Váš názor? Předem moc děkuji za odpověď.


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Na porodné máte nárok až do doby, než má dítě 1 rok. Nemá smysl o něj žádat již před narozením dítěte – to proto, že k žádosti se přikládá i rodný list nově narozeného miminka. Jinak je ale možné o porodné požádat i zpětně. Tedy po narození dítěte, a to až do doby jedno roku dítěte. Vždy se ale dokládají příjmy za kalendářní čtvrtletí před narozením dítěte.
    Návštěvník tohoto webu bere na vědomí skutečnost, že všechny informace v článcích, i reakce v diskusích jsou vyjádřením osobního subjektivního názoru. Uvedené informace nejsou vyjádřením právního názoru. Provozovatel tohoto webu neodpovídá za jejich věcnou správnost.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00