Jak na věc


nálezy dinosaurů v čr

Věříme, že lze každou nalezenou věc vrátit. Stačí k tomu dobrý člověk a troška pomoci.

    Vrátilka o 75% zvyšuje šanci, že dostanete ztracenou věc zpět. Díky kódu na Vrátilce se s vámi nálezce mnohem snáze spojí i když se telefon vybije. Vrátilka umí bezpečně vrátit i klíče!
    Byla-li věc nalezena ve veřejné budově či veřejném dopravním prostředku, je takový nález odevzdán provozovateli těchto zařízení, který s nimi naloží podle jiných právních předpisů.
    Nyní budeme kontaktovat majitele klíčů a ozveme se Vám zpět. Jako poděkování můžete využít 10% slevu na nákup Vrátilek v našem eshopu na www.vratilka.cz. Líbí se vám Vrátilky?
    Má se za to, že nalezená věc není opuštěná. Kdo věc najde, nesmí ji bez dalšího považovat za opuštěnou a přivlastnit si ji. Není-li vlastník znám, je nálezce povinen odevzdat ji obci, na jejímž území k nálezu došlo, pokud se nejedná o nálezy, pro jejichž nakládání platí zvláštní právní předpisy.
    Občanské průkazy, cestovní pasy, řidičské průkazy, zbrojní průkazy a jiné doklady vydané orgány státní správy se předávají k provedení opatření příslušnému orgánu, který je vydal.


Pokud jste ji nalezli, zanechte nám na sebe kontakt, a pokud se majitel objeví, kontakt mu předáme.

    Skvělé známe majitele Vrátilky! Nyní ho budeme kontaktovat a zjistíme, zda již není pro vrácení těchto klíčů příliš moc pozdě. Obratem Vás budeme informovat a domluvíme další postup. Vyplňte prosím své údaje, na kterých Vás zastihneme.
    Zapomněli jste ve vozidle MHD deštník, tašku nebo milovanou čepici? Je možné, že si toho náš řidič nebo některý poctivý cestující všiml a zapomenutá věc se dostala k nám. Proto než ji definitivně odepíšete, zkuste nás kontaktovat a poptat se. Někdy můžete mít štěstí v neštěstí i vy! Informace o nalezených věcech jsou obvykle k dispozici následující pracovní den po ztrátě předmětu.
    Restaurace se nachází v centru Prahy na Vinohradské ulici, cca 60m nad Českým Rozhlasem. Celková kapacita je 70 míst. Od 11 hod. do 14 hod. je připraveno denní menu. Ve stálé nabídce pro Vás máme teplá, studená jídla nejen z české kuchyně. V nápojovém lístku najdete širokou nabídku alkoholických a nealkoholických nápojů.


Vložte nález do Národní databáze ztrát a nálezů zde.

    Přihlásí-li se vlastník věci před uplynutím lhůty tří roků od jejího odevzdání obci, je povinen před převzetím věci prokázat svou totožnost a provést úhradu nákladů, které vznikly v souvislosti s opatrováním věci. Jestliže se přes učiněná opatření nepodaří zjistit vlastníka nálezu a nepřihlásí-li se o věc vlastník do tří let od jeho odevzdání, stává se vlastníkem movitých věcí nalezených a opuštěných statutární město Olomouc.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00