Jak na věc


německé autobazary ojetých aut

Jahodový Lužický Porter 11° (0,5l)

    Německo pokrývaly zejména listnaté a jehličnaté lesy, které byly z většiny vykáceny. Dnes Německo pokrývá pouze 29% lesů. Flóra se mění s nadmořskou výškou a klimatickými podmínkami. Listnaté lesy jsou nejčastěji bukové tvořící bučiny. V německých lesích žijí daňci, jeleni, ale spoustu savců bylo v zemi vyhubeno – medvěd hnědý, vlci. V Německu nalezneme 14 národních parků.
    Němci, díky své nezlomné povaze, jsou skvělými sportovci a to hlavně fotbalisti – Mesut Özil, Manuel Neuer. Německá házenkářská liga je nejkvalitnější v Evropě. Mezi špičku patří i v zimních sportech, jako je lyžování. Z dalších oborů zmiňme slavného spisovatele Ericha Mariu Remarqua, fyzika Alberta Einsteina nebo filozofa Friedricha Nietzscheho.
    Veškeré obchodní nabídky jsou pouze informativní a není na ně právní nárok. Provozovatel webu nezodpovídá za správnost údajů v letácích, nezprostředkovává nákup zboží ani doručování papírových letáků.
    Německo je velice hrdý národ, který dal světu spoustu velikánů, ale také stát, který vypoutal obě světové války. Je jedním ze zakládajících členů EU. Nyní je Německo stabilním státem, hrající prim v evropské politice.


Paulaner Hefe-Weißbier Naturtrüb

    Německo je federativní republika složena z 16 spolkových zemí. Hlavou státu je prezident a má především reprezentativní povinnosti a do funkce ho jmenuje spolkové shromáždění. Výkonnou moc má hlavně kancléř, který má úlohu jako předseda vlády v systémech s parlamentní demokracií. V tuto chvíli jím je Angela Merkelová.


Maisel & Friends Marc’s Chocolate Bock (0,75l)

    Alpy jsou jediným velehorským pásmem Německa. Právě tato část je tvořena vápencem či dolomitem. V této části země se nachází nejvyšší vrchol země Zugspitze (2962 m n.m.), jenž je známý pro své laviny na severní straně. Postupně se nadmořská výška v Německu snižuje konkrétně v Středoněmecké vysočině. Nejvyšší vrcholy zmíněného celku můžeme najít ve Schwarzwaldu – Feldberg (1493 m n.m.). Ve Schwarzwaldu pramení i evropský veletok Dunaj. Dalšími vrcholy o nadmořské výšce vyšší než 1000 m n.m. se tyčí v hercynských pohořích jako je Švábský Jura, Krušné hory, Smrčiny nebo na Šumavě. V severní části Německa se naopak nachází nejnižší bod – proláklina 3,54 m hluboká ve Šlesvicku-Holštýnsku. Německo je hlavní evropské rozvodí, nejvýznamnější řekou je řeka Rýn, který je ekonomicky významný – výskyt průmyslových měst např. Kolín nad Rýnem. SRN není chudá ani na stojaté vodní plochy, zejména v severní část země, konkrétně Meklenburská jezerní plošina. Na východní straně v dřívějších hnědouhelných
    Hlavními geomorfologickými celky táhnoucí se na území Německa jsou Severoněmecká nížina, Středoněmecká vysočina, alpské předhůří postupně táhnoucí se na německé velehorské pásmo Alp, bereme-li celky od severu k jihu.
    Německá kuchyně je v různých částech Německa rozdílná. Je ovlivněna přírodními podmínkami a  sousedstvím jiných zemí. Zatímco v zemích na severu a u moře připravují pokrmy z ryb a zeleniny (projevuje se i vliv skandinávské kuchyně), v Sársku či Bádensku lze vystopovat francouzské vlivy, třeba v Bavorsku jsou v oblibě pokrmy těžší a velmi podobné tradiční česko-rakouské kuchyni.
    Paulaner Salvator silné pivo s typicky sladovou chutí, takovou jako původní Paulaner. Spodně kvašené pivo typu Doppelbock obsahuje vynikající chmel a tmavý ječmenný slad.
    Duff je zpět! Legendární pivo, který všichni znají ze seriálu Simpsonovi. Nejoblíbenější nápoj Homera Simpsona. Ochutnej legendární pivo, které znají miliony lidí po celém světě.


Maisel & Friends Stefan’s India Pale Ale 17° (0,75l)

    Německo je středoevropskou velmocí, která je složena z šestnácti spolkových zemí. Nejprve bylo toto velké území obydleno Germány. Od 10. století zde zažila svůj vzestup a pád Svatá říše římská národa německého, již zrušil Napoleon Bonaparte roku 1806. V roce 1939 rozpoutalo Německo druhou světovou válku, po niž se rozdělilo na Německou demokratickou republiku a Spolkovou republiku Německo. Nyní je země sjednocena a patří k největším ekonomickým motorům Evropské unie. I přes velký rozvoj průmyslových měst má Německo co nabídnout i turistům zejména památky ze své bohaté, chvílemi i kruté historie.
    Svrchní kvašení při teplotách vyšších než obvyklých dává tomuto pivu jedinečnou chuť přírodních látek a barvu, kterou jinde nenajdeš. Pivo jako křen, pěna jako samet...
    Restování a opatrná karamelizace speciálního pšeničného sladu, to je základ tmavého orginálu. Výsledkem je vyvážená, jemně kořeněná příchuť kvasnicového piva, kterou si zamiluje i ten, kdo jinak dává...
    Německo je nejlidnatější zemí Evropské unie a druhou nejlidnatější zemí po Rusku v Evropě. Obyvatelstvo je situováno do velkých aglomerací zejména v soutoku Rýnu a Mohanu, města jako Frankfurt nad Mohanem (největší letiště Evropy), Mainz nebo Darmstadt, druhou obrovskou aglomerací je tzv. Porýní-Porúří zahrnující velká města jako Kolín nad Rýnem, Dortmund nebo Essen. Úředním jazyk je němčina. Německo trpí značnou imigrací a ohromně nízkou porodností.


Vstup na stránky je povolen pouze osobám starším 18-ti let

    Celé území Německa se nachází v mírném klimatickém pásu. Území je ovlivňováno Golfským proudem, převládají příznivé teploty. Průměrné roční srážky činí okolo 1000 mm. Nejtepleji je okolo Berlína, který má průměrnou červencovou teplotu 18,5°C.
    Na německou kuchyni je v současné době třeba pohlížet ze dvou rovin – jiná je v restauracích, kde se očekávají i hosté ze zahraničí, a jiná je v domácnostech nebo v podnicích „rodinného“ typu. V restauracích návštěvníka z Česka asi nic podstatného nezaskočí. Tak zvaná „domácí“ německá kuchyně však někdy může překvapit. Vzhledem k velikosti území Německa se národní německá kuchyně v různých částech země liší.
    Německo, ačkoliv je to hlavně průmyslová země, má turistům co nabídnout. Na seznamu UNESCO je celkem 40 položek z této země. Většina měst je po druhé světové válce přestavěna, tudíž nabízí modernější podívanou zejména Mnichov, Drážďany nebo Norimberk. Nejvyšší návštěvnost zahraničních a domácích turistů mají mnohé památky z období německé romantiky jako je zámek Neuschwanstein, dále město Heidelberg, vinařské středisko Rüdesheim, památník Walhalla v Bavorsku a také centra středověkých měst jako je Rothenburg ob der Tauber.


Třešňový Lužický Porter 11° (0,5l)

    Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href= title=> <abbr title=> <acronym title=> <b> <blockquote cite=> <cite> <code> <del datetime=> <em> <i> <q cite=> <strike> <strong>
    Německo neoplývá nerostným bohatstvím, hospodářství soustředí do sektoru průmyslu a služeb. Vývoj Německa po druhé světové válce byl velice obtížný, neboť tři jeho největší dřívější průmyslové oblasti se nacházely v jiných státech – Horní Slezsko (Polsko), Sasko (NDR) a Porúří (NSR). V Německu se rozvinul zejména těžký průmysl a těžba uhlí. Mezi špičku patří zejména v strojírenském (Siemens), automobilovém (BNW, Audi) a chemickém (Fresenius).


Tvůj komentář k článku Zrušit odpověď na komentář

    Rossmann je jedním z největších drogistických řetězců v Německu, rozsah jeho sortimentu je ještě širší. Ačkoli drogistické zboží je jednoznačně v centru zájmu, nastupujícím trendem jsou i věci jako potraviny a nápoje, nebo domácí potřeby. Všehovšudy zahrnuje sortiment bezmála 17.500 různých produktů.Obchody Rossmann obchody jsou ve srovnání s konkurencí větší, v průměru 430 m2. Kromě stálého prodeje společnost také provozuje zásilkový obchod přes internet.Celkově společnost provozuje téměř 2400 obchodů v šesti evropských zemích. V Německu se nachází asi 1600 z nich. Plánován je další rychlý růst.Společnost má centrálu v Rossmann Burgwedel u Hannoveru. Prodejny se nacházejí po celém Německu, ale zaměřuje se především na sever, zejména na Sasko. Je to logické, neboť největší konkurent DM působí především na jihu Německa. Firmu ze šedesáti procent vlastní zakládající rodina Rossmann, zbylých čtyřicet procent se nachází v čínském konglomerátu Hutchison Whampoa.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00